Malware w Google Play
#21
Wiem o tym ale to chore ze root=brak gwarancji na telefon.Nie mogę się zabezpieczyć legalnie przed złodziejskimi programami bo stracę gwarancję na telefon.
Odpowiedz
#22
Zawsze można wgrać standardowy soft... Grin.

Zgadzam się z Tobą, ale to już Google to wymyślił. Może kiedyś to się zmieni.
Odpowiedz
#23
To akurat nie wina Google że producenci ubzdurali sobie, że po roocie tracisz gwarancję Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#24
Nie ubzdurali tylko po zrootowaniu łatwo popsuć telefon
Odpowiedz
#25
Ok wszystko ładnie i pięknie ale skoro płacę kasę za telefon to chce mieć możliwość dodawania programów zabezpieczających telefon przed złodziejami.System powinien być taki że mam prawo legalnie wgrać np zaporę bez kombinowania a nie lecą w kulki i dają fory złodziejom.To tak jak bym chciał zmienić opony w samochodzie na takie jakie mi pasują ale nie mogę bo mi zabrania gwarancja na samochód Tongue.
Odpowiedz
#26
Ta zapora o której mówisz działa jak FW Tongue
Przestań już płakać tak o tą zaporę - wiadomo, że ingeruje to w system a co za tym idzie na "normalnym" fonie tego nie zrobisz bo działasz pod restrykcjami Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#27
Nikt tu nie płacze!!.Mam swoje zdanie wiec tu je wypowiadam i tyle.
Odpowiedz
#28
Ale takich możliwości nikt domyślnie nie daje. Czy kupisz andka za 200zł, czy wp za 700zł, czy iphone za ZA_DUŻO to domyślnie w żadnym nie możesz ingerować.
Dopiero uzyskanie pełnego dostępu pozwala na większą konfigurację. Czy producent musi dawać Ci wszystko do dyspozycji? Nie musi, to Ty zgadzasz się na jego warunki kupując jego produkty (zgadzasz się i na warunki producenta sprzętu i na warunki producenta systemu). Niestety, ale tak to wygląda.
Teoretycznie to oni zapewniają bezpieczeństwo... teoretycznie, bo po Google Play widać, że można to również olewać. Trzeba po prostu czytać jakie aplikacja chce uprawnienia i jak masz wątpliwości to szukać czegoś innego.
Odpowiedz
#29
Sorgi napisał(a):Ok wszystko ładnie i pięknie ale skoro płacę kasę za telefon to chce mieć możliwość dodawania programów zabezpieczających telefon przed złodziejami.System powinien być taki że mam prawo legalnie wgrać np zaporę bez kombinowania a nie lecą w kulki i dają fory złodziejom.To tak jak bym chciał zmienić opony w samochodzie na takie jakie mi pasują ale nie mogę bo mi zabrania gwarancja na samochód Tongue.


Z oponami to trochę jest inaczej, tam pewne rozmiary są homologowane a inne nie
WIN11
Ventura
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości