Apps do aktualizowania pliku HOSTS z MVPS
#1
Hej,
Napisałem (bardzo) prostą aplikację (zalążek większego projektu) do aktualizowania pliku HOSTS z MVPS.
Program jest napisany w C# (Visual Studio 2008), wymaga .NET Framework 3.5 , a jego porażająca prostota sprowadza się do zaledwie kilku elementów interfejsu. Program nie sprawdza czy wydano nową wersję - po prostu za każdym razem nadpisuje plik.

Powinno działać wymuszanie alarmu UAC, powinien też działać na 64-bitowych systemach ale nie daję stuprocentowej pewności. Każdy kto chce korzystać z tej aplikacji, powinien zapoznać się z:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

ponieważ może być wymagane wprowadzenie kilku poprawek by naprawić problem związany z wolnym działaniem internetu. W przyszłości może to naprawię samemu.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

To "Use Secure DNS service" to właśnie nawiązanie do większego projektu <!-- sSmile2-->Smile2 <!-- sSmile2-->
Można odpalać co jakiś czas i aktualizować MVPS HOSTS.
Pobieranie ( 11KB!- wersja 0.0.1.0):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jest parę błędów w interfejsie, za jakiś czas naprawię to i owo.
Odpowiedz
#2
Dodawanie tylu adresów do hosts nie spowolni systemu?
Odpowiedz
#3
W niektórych przypadkach tak. Dlatego dodałem w spojlerze link do strony na której opisano sposoby naprawienia problemu.
Odpowiedz
#4
Działa z 7 64 bit ?
Odpowiedz
#5
Eugeniusz napisał(a):powinien też działać na 64-bitowych systemach ale nie daję stuprocentowej pewności.
avast! Free Antivirus
Asus X52JE | Intel Core i3 M370 | 3GB RAM DDR3 | ATI Radeon HD 5470
Odpowiedz
#6
Powinno. W zasobach MSDN jest informacja że przekierowywanie systemu plików nie dotyczy C:\Windows\system32\drivers\etc.
Jeśli plik C:\Windows\system32\drivers\etc\hosts nie zostanie zmodyfikowany, pobrana kopia powinna znajdować się w C:\Windows\SysWOW64\drivers\etc\hosts
//W miarę możliwości proszę sprawdzić na nowych systemach - będę niesamowicie wdzięczny!

0.0.1.2- wywaliłem tego checkboxa use secure dns service , dodałem statusbar z postępem pobierania i stanem programu. Drobne poprawki w kodzie.
Pobieranie (11.5KB)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#7
+ Beer
Czegoś takiego szukałem bo ręczna aktualizacja mnie nudzi. Planujesz może coś z automatem? Harmonogram zadań odpalający program w tle co jakiś czas, aby można było o tym zapomnieć.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#8
Raczej nie. Mam spore problemy z ogarnięciem UAC i autostartem aplikacji.
Sensownym rozwiązaniem wydaje się ręczne dodanie aplikacji do harmonogramu zadań Windows (wykonywanie np. raz na tydzień).

Proszę o sprawdzenie czy działana W7 64-bit <!-- sSmile2-->Smile2 <!-- sSmile2-->


Dodano: 21 maja 2012, 21:18

Program ma już nazwę i ikonę, nazywa się Tiny HOSTS Updater. Sympatyczna nazwa, nieprawdaż Tongue?
Odpowiedz
#9
0.0.1.3:
- dodana ikona programu
- troszkę zmienione komponenty
- uzupełnione okno about
- link do "mojej" strony
Skoro temat wisi pusty od jakiegoś czasu i nikt nie skarży się na problemy, uznaję że program jest stabilny. Na półkę z nim!

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#10
Działa dobrze i problemów na Win7 x86 nie zauważyłem. Prosty oraz skuteczny "klik" i po robocie raz na jakiś czas.

Jeszcze raz dziękiBeer
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#11
0.0.1.4:
- poprawki i usprawnienia wyglądu
- dwie nowe opcje: przywrócenie domyślnego HOSTS (dwa wpisy) oraz usunięcie cache DNS
- certyfikat code signing zaaplikowany - załączam źródła
- parę innych usprawnień
Program:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

src:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Daawno był skompilowany, dzisiaj udostępniłem.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości