Rewolucja w bankowości? Wirtualne konta...
#21
Ja tam ostatnio myślę czy by nie przejść z mBank do Sync...
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#22
To z pewnością ciekawa propozycja, ale jak widzę po różnych artykułach - jeszcze niedopracowana nie tylko technicznie, ale chyba też i "ideowo". Zanim zamkniecie aktualne konta może lepiej poczytajcie?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#23
Adi Cherryson napisał(a): Tomasz- w większości banków nie musisz chodzić już do oddziału. Przez telefon lub stronę www podajesz dane do umowy. Następnie bank wysyła Ci kurierską przesyłkę z dokumentami do podpisu. Zaznaczasz tylko, aby kurier do Ciebie zadzwonił na telefon komórkowy, przed dostarczeniem przesyłki, bo jesteś osobą niezwykle zajętą. Dzwoni, umawiasz miejsce i czas, podpisujesz. Tylko zawsze przeczytaj, co podpisujesz! - bo miałeś już jakieś kłopoty z MZK.


KZK GOP - ja nic nie podpisałem, a oni mają jakieś żądania wobec mnie - to tak w skrócie.

Informuje tylko, dlatego, że chyba nie doczytałeś i wyszedłem na debila, co nie czyta umów Smile

Ponadto - to nie jest do końca tak jak mówisz - wiele rzeczy można załatwić on-line, ale np. duplikat karty - nie. Mówię tu o BZ WBK <30 - na karcie uszkodził mi się chip, nie mogłem płacić w terminalach, a jedynie wypłacać gotówkę z bankomatów. Zadzwoniłem na infolinię i dowiedziałem się, że muszę iść do oddziału, dlatego, że karta przyjdzie również tam. Będzie duplikatem aktywnym z obecnym numerem PIN. Poszedłem do oddziału, gdzie Pani elegancko pocięła mi starą kartę, zamówiła nową, do 7 dni odbiór, KARTA będzie nieaktywna i będzie ją trzeba aktywować w bankomacie lub systemie bankowości elektronicznej.

Byłem tam w piątek, w następny piątek poszedłem do oddziału, kartę otrzymałem i kolejny raz usłyszałem - KARTA JEST NIEAKTYWNA, musi ją Pan aktywować w bankomacie lub usługach bankowości elektronicznej.

A jaka się okazała prawda? - Okazało się, że rację miała Pani z infolinii, która powiedziała, że karta będzie aktywna i gotowa do transakcji, bo tak właśnie było. Co ciekawe, pomiędzy jednym, a drugim piątkiem, gdy nie miałem karty, bo stara została pocięta, a nowa się produkowała - udało mi się dokonać transakcji kartą przez internet - tak, tą kartą, której nie miałem. Wniosek taki, że karta cały czas była aktywna w systemie, tylko ja jej fizycznie nie miałem w ręce.

Dodano: 08 lip 2012, 8:45

Nie wiem czy traktować to jako pewne uchybienie w bezpieczeństwie ....

Wracając do tematu - poszukuję konta darmowego, gdzie większość, a jeśli się da to wszystko będę mógł zrobić przez internet/telefon, do tego karta musi być wypukła pozwalająca na transakcję internetowe, funkcja zbliżeniowa będzie kolejnym plusem, no i możliwość zwrotu jakiegoś procenta tego, co wydaję - jak najbardziej mi się podoba. Utopia?
Odpowiedz
#24
Adi Cherrysonmam właśnie Konto Direct dla młodzieży i nie płacę tam za nic, zapłata za kartę była jednorazowa, a teraz już wszystko jest za darmo łącznie z płaceniem w Euro i nie muszę miesięcznie wyrobić 100zł platności kartą..
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#25
Opłata chyba nie jest jednorazowa, bo po każdym wygaśnięciu karty, dostajemy nowy egzemplarz.
Odpowiedz
#26
w alior sync jest wypukła, w getinonline normalna. Ale o co chodzi z ta wypukłością? Bo ja normalnie płacę w sieci debetową getinu.
Odpowiedz
#27
Według mojej wiedzy, nie wszędzie można dodać zwykłą debetówkę - kiedyś przynajmniej tak było, że PayPal nie akceptował zwykłych kart.
Odpowiedz
#28
Ale w PP można normalnie dodać konto bankowe i nie potrzebujesz żadnej karty Wink
Odpowiedz
#29
Zapłaciłem raz za wyrobienie karty 15zł i jest ona teraz ważna do lutego 2017 roku Smile w regulaminie nie mam nic o rocznej opłacie, chyba że zmienią regulamin.
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#30
Coś się musiało chyba pozmieniać, bo

Cytat: Korzystanie z karty VISA zbliżeniowej lub Debit MasterCard zbliżeniowej
(Jeżeli miesięczna wartość rozliczonych przez Bank transakcji bezgotówkowych wykonanych kartą wyniesie co najmniej 100 zł w okresie od 29 dnia danego miesiąca do 28 dnia następnego miesiąca) - 0 zł
Odpowiedz
#31
Tomasz to z regulaminu którego banku..? Suspicious bo ja właśnie przeglądam regulamin mego konta 13-18 z Lwem i mam za darmo wszystko.
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#32
ing konto internetowe ma zapis , że trzeba wykonać płatności na 100zł. Widocznie mateusz masz inny lub starszy typSmile
Odpowiedz
#33
Każdy z nas ma rację - mateusxzz - ja się już nie łapie na 13-18, podałem opłaty z 18-26 Smile
Odpowiedz
#34
Dwa darmowe ROR, które mogę z czystym sumieniem Wam aktualnie polecić:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Wszystko za darmo. Zwłaszcza możliwość wypłaty we wszystkich bankomatach w Polsce bez prowizji jest naprawdę godna uwagi i sprawdza się w praktyce. Przetestowałem to na koncie firmowym - gdziekolwiek jestem, nie muszę już szukać właściwego bankomatu. Podchodzę do pierwszego lepszego i już. Poza tym procedura założenia tego konta jest szybka i bezproblemowa.

Ale jest jednak jeden problem. Idea to nowy bank, który chce na razie pozyskać klientów. Więc oferuje maksimum usług za darmo. Podejrzewam, że w przyszłości może wprowadzać stopniowo jakieś opłaty. Trzeba to więc śledzić na bieżąco.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Solidnym wyborem może być też ING: konto Direct. Ale jest problem z kartą, bo w przypadku gdy użytkownik jest pełnoletni musi dokonać zakupu za 100 zł miesięcznie, aby była bezpłatna. Można to spokojnie zrealizować, płacąc raz na stacji benzynowej - bo niestety cena paliwa jest wysoka. Mój syn jednak z niego korzysta. Nie jest pełnoletni, kartę ma za darmo - wysyłał przelewy związane z zakupem i uczestnictwem w grach. Zapytałem go i jest zadowolony. Przelewy typu SORBNET nie zdarzają się w przypadku typowego użytkownika. Zaletą ING jest to, że nigdy nie było problemu z dostępem do konta. Strona www zawsze działa. A nowe banki jak Alior czy Idea czasami zawieszają dostęp na okres konserwacji strony (zazwyczaj w nocy na weekend).
Podwójne dno polega na tym, że ukrywa trzecie i czwarte...
Odpowiedz
#35
Adi Cherryson napisał(a):Dwa darmowe ROR, które mogę z czystym sumieniem Wam aktualnie polecić:

Idea Bank Konto Idealne

Adi,ale to jest kopia konta Swobodnego w getinonline , tyle że w Getinie są jeszcze wpłaty w oddziałach za free.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Szkoda,że pod nową marka Getin nie wprowadził niczego nowegoWink (dla indywidualnych)
Odpowiedz
#36
Zastanawia mnie, którą z dostępnych metod autoryzacji transakcji uznajecie za najlepszą? Kody SMS? Token? Karta kodów?

Co w przypadku ING, który nie do każdej transakcji stosuje potwierdzenie SMS, a stopień ryzyka ocenia algorytm...

Niech mnie ktoś poprawi, jeśli się myle ... W ING jedynym zabezpieczeniem, co do którego mamy pewność jest hasło główne - drugi poziom to rzekomy algorytm, który sprawdza czy transakcja wymaga potwierdzenia kodem SMS.

Zakładając, że ten algorytm nie działa tak jak chcieliby klienci banku ... na komputerze zadomowił się jakiś keylogger''owy syf, a ja nie mam możliwości skopiowania hasła z menadżera, bo sposób podawania hasła to ''hasło maskowane''. Keylogger może przejąć znaki wklepywane w klawiaturę, a czy może zrobić screeny przy używaniu wirtualnej klawiatury ING? (Czysto teoretycznie - pytam, bo słyszałem o keyloggerach opartych na screenach).Jeśli tak to polityka bezpieczeństwa w ING wydaje się być nieco dziurawa.... Bo to jedyna warstwa ochronna, która w sumie łatwo może zostać zniszczona.
Odpowiedz
#37
Moim zdaniem jest to w miarę bezpieczne.

Podczas logowania trzeba podać wybrane losowo znaki z całego hasła, więc ewentualny keylogger tylko je odczyta. Przy kolejnym logowaniu znaki do wprowadzenia są już inne. Całe hasło znamy tylko my.

Co do potwierdzania transakcji. W ING chyba każdy nowy przelew wymaga autoryzacji przez SMS. Więc jeśli ktoś przejmie kontrolę nad naszym kontem, bez potwierdzenia będzie mógł tylko wykonać niektóre nasze zdefiniowane płatności. W Alior Banku i Idea Banku można do zdefiniowanych przelewów samemu przydzielić kategorię - przelew zaufany. Nie będzie wymagane potwierdzenie przez SMS. Chodzi o wygodę i czas.

Mnie zastanawia dlaczego banki nie korzystają z dobrodziejstw podpisu cyfrowego. Mam kartę z takim podpisem i mogę bezpiecznie wysyłać dokumenty do ZUS i US. A w bankowości o tym cicho... Sad
Podwójne dno polega na tym, że ukrywa trzecie i czwarte...
Odpowiedz
#38
Lekko odświeżę bo zaczyna mnie męczyć mBank - ich dosłownie porypało ze zmianami opłat 2-3 razy w miesiącu. Potrzebuję konta w banku za free (wiek najlepiej już powyżej 26 lat), ale mam pytanie można założyć konto bez karty? Interesują mnie banki konto+lokata i nie potrzebuje do nich karty, czysto internetowy. Patrząc na oferty większość dużych banków ma lipne oferty lokat. Mniejsze banki dają te 6-6,3% co już jest w miarę sensowne na jeden rok. Zastanawia mnie np. bank Meritum (mało o nim mogę znaleźć opinii, ale działa już przecież przez dłuższy czas).
Bardziej patrzyłbym na coś pewnego, bo te nowe banki w większości dobre są na początku, a później już tylko gorzej....

mBank teraz jak spojrzałem kroi mnie na 2+1,7 zł miesięcznie więc mam zamiar z niego zrezygnować, bo to trochę denerwujące, więc konto z kartą minie interesuje. Mam największy problem z tymi transakcjami miesięcznymi ... ja rzadko jakoś korzystam z karty, wolę gotówkę bo wiem przynajmniej za ile żyję.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#39
Sprawdż ofertę getinonline.pl .
Odpowiedz
#40
McAlex napisał(a):Sprawdż ofertę getinonline.pl .

Przerażają mnie opinie tego banku, bo on ma najwięcej negatywnych, może to zły rp, ale kurde trochę sporo tego. Sam odnośnie obsługi w banku ... choć ja w mbanku byłem tylko raz, bo musiałem hasło zresetować. Teraz czytam to za 0* ale jak masz operacje na 400 zł ... kurde ja mam problem, aby dobić do 100 zł Sad
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości