zestawik
#1
System operacyjny:
windows 7 32 bit


Zastosowanie:
internet, filmy, gry online, portale społecznościowe


Witam Was, kolega poprosił mnie o stworzenie lekkiego zestawu. Poleciłem mu CISa (bo sam używam) ale wypiera się go jak ognia... AVG też mu nie przypasował. Z racji tego postanowiłem złożyć coś samemu. Moja wiedza jednak nie jest wystarczająca bym mógł zaryzykować samodzielny dobór zabezpieczeń.Programy nie muszą być darmowe, ważne by były lekkie i bezpieczne. Moja propozycja dla niego to:
- PCtoolsFW
- HItmanPro (1-2x na tydzień), hitmanpro.alert (do bankowości)
- Chrome w piaskownicy z adblockiem, ghostery i trafficlight''em

Doradzcie mi co jeszcze dodać by "dopełnić" ochrone. Av, Zemana, może SpyShelter? Czy jest już to zbędne. Zależy mi/mu na lekkości.
Pozdrawiam i z góry dziękujeSmile
"Szczęście to nie cel... tylko efekt uboczny"
Odpowiedz
#2
Jeżeli nie muszą być darmowe, to warto zaproponować Avast Internet Security wsparty SpyShelter Free.
Chrome + dodatki, które wymieniłeś
MBAM, Hitman Pro na żądanie
Do bankowości nie trzeba w takim przypadku dodatkowych zabezpieczeń, wystarczy wspomniany SpyShelter (tryb ograniczony) i SafeZone Avasta.

Jeśli rozwiązanie darmowe, to proponowałbym Avast Free lub Panda Cloud, do tego PCTools Firewall i Spyshelter Free (tryb ograniczony).
Chrome + dodatki, które wymieniłeś
MBAM, Hitman Pro na żądanie
Do bankowości w tym przypadku możesz dorzucić HitmanPro.Alert lub Trusteer Reeport (bardzo fajny i skuteczny programik).
...
Odpowiedz
#3
Moja propozycja:

Jeśli nie zna sie na tym lub chce automat:
Panda Cloud Free\Pro [niekoniecznie ale lepsza ochrona]+ Pctools FW + HitmanPro + [adblock + ghostery+ trafficlight][Przeglądarka Chrome]
Jeśli zna sie troche to:
Online Armor Free\Premium + Avast Free + HitmanPro + Sandboxie Free [Drop my rights włączone i przeglądarka w piachu]+ [adblock + ghostery \ noscript][Przeglądarka Firefox]
Ubuntu [13.10] [Unity] [x64]
Odpowiedz
#4
Avast Free + Pctools FW + MBAM + Hitman Pro + Firefox ( z dodatkami ghostery+ trafficlight + WOT + Lastpass )

To w zupełności wystarczy.
Odpowiedz
#5
Jeżeli zabezpieczenie nie musi być darmowe, to poleciłbym NIS + Zemana a do Chrome Adblock z odpowiednim zestawem filtrów:
- EasyPrivacy
- Fanboy''s List
- Fanboy''s Polish
- Fanboy''s Tracking/Stats Blocking
- Fanboy''s Annoyances
i ewentualnie Antisocial - ten filtr usuwa integrację z portalami społecznościowymi.
W przypadku wykorzystania tych filtrów możesz zrezygnować z Ghostery, który potrafi być problematyczny - u mnie przy włączonym Ghostery nie mogę zalogować się do banku. Poza tym, zawsze to jeden dodatek mniej, czyli mniejsze zużycie zasobów przez przeglądarkę.
Odpowiedz
#6
dziękuje Wam za odpowiedzi, w pierwszej kolejności sprawdzę działanie avast/panda u siebie i wybiorę to co lżejsze gdyż najczęściej je polecacie.
A czy PCtoolsemFW można ustawić reguły by z internetem łączyły się tylko wybrane programy? (przeglądarka, komunikator, av, a zablokować przykładowo winnampa, odtwarzacz filmów)
Kolega nie jest doświadczony więc OAodpadaSmile
"Szczęście to nie cel... tylko efekt uboczny"
Odpowiedz
#7
Oczywiście, że można utworzyć odpowiednie reguły w PCTools Firewall.
...
Odpowiedz
#8
Ja bym postawił na avire Smile
ESET Smart Security 10
Odpowiedz
#9
panda cloud , pc tools Firewall, i do blokowania niefajnych stron mcafee site advisor.
Jeśli ściąga jakieś gry, nie zawsze z dobrych źródeł Polecam avirę free zamiast pandy. Parasolka czepia się z reguły tylko wtedy kiedy naprawdę trzeba.
Odpowiedz
#10
Podobnie jak alex polecam Pandę Cloud Free, i jakiś dodatek typu Web Of Trust do przeglądarki. Ja działam bez firewalla [tzn z Windowsowym, ale bez żadnych konfigów] , na żądanie mam Malwarebytes i wszystko szybciutko chodzi.
"Jak to mówi premier Pawlak - uszczknąć sobie"
Norton ConnectSafe®
Odpowiedz
#11
jeszcze raz dziękuje bardzo za odpowiedzi, zainstalowałem Pande 1.9.2 Smile Reszta bez zmian. Wszystko naprawdę bardzo lekkie i automatyczneSmile
Pozdrawiam
"Szczęście to nie cel... tylko efekt uboczny"
Odpowiedz
#12
Na facebooku masz promo pandy cloud pro na 6miechów Smile warto skorzystać
ESET Smart Security 10
Odpowiedz
#13
Mhym dzięki, zaraz sobie poszukamSmile a czy wersja pro jest równie lekka co free?
"Szczęście to nie cel... tylko efekt uboczny"
Odpowiedz
#14
Ze względu na skaner behawioralny może być cięższa.
Odpowiedz
#15
Nie przesadzajmy, zarówno PRO jak i FREE jest leciutka. Smile
Odpowiedz
#16
To promo nadal działa? Mam PCAV free, ale czy to znów jest instalator czy kluczyk się dostaje?
"Jak to mówi premier Pawlak - uszczknąć sobie"
Norton ConnectSafe®
Odpowiedz
#17
instalator. Wersja free zjadała mi ok10mb ramu, pro dochodzi do 27. Chociaż np teraz tylko 7Smile Denerwuje mnie automatyczne usuwanie zagrożonych plików. Jedynym sposobem jest ich przywracanie z koszta czy da się ustawić by program pytał?
"Szczęście to nie cel... tylko efekt uboczny"
Odpowiedz
#18
Nie, nie da się niestety ustawić żeby pytał.
Odpowiedz
#19
Niestety Panda jest automatem, ale po przywróceniu plików z kosza już się ich nie czepiała ( w czasie mojego testu do recenzji). Natomiast np. TrustPort jak przywracam plik z kwarantanny, to znowu go usuwa i muszę do wyjątków ręcznie dodawać.
Odpowiedz
#20
Niestety i stety.. dla użytkownika który nie ogarnia nic na temat zabezpieczeń taka leciuchna panda to złoto Smile ostatnio zainstalowałem na lapku ojca kolegi i jest zadowolony
ESET Smart Security 10
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości