Advanced SystemCare with Antivirus 2013
#1
Wstęp:

Chyba nie ma osoby, która by nie znała oprogramowania firmy IObit. Firma ta zyskała popularność dzięki wspaniałemu narzędziu, o nazwie Advanced SystemCare, które jest cenione przez miliony użytkowników na całym świecie. Teraz zostało ono wyposażone w dodatkowy moduł antywirusowy, opierający się na dwóch silnikach: BitDefender, oraz IObit anty-malware.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Instalacja:


Instalacja przebiega bardzo sprawnie, nie ma żadnych problemów. Należy tylko odznaczyć opcję "Dodaj IObit do ulubionych" Po zakończeniu pokazuje się nam okno:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Mamy tu do wyboru dwie opcje. Pierwsza to wybór skórki, oraz druga wybór języka. Po dokonaniu wyboru klikamy przycisk "Uruchom teraz" i przechodzimy do głównego ekranu.

Pierwsze wrażenie:


Pierwsze co rzuca się w oczy to niedociągnięcia w tłumaczeniu, ale to nie taki wielki problem. Nawigacja jest bardzo łatwa, i ogólnie nie przysparza większych trudności. Samo okno programu wygląda bardzo ładnie i schludnie. Sekcja Antywirusa jest podzielona na cztery grupy: Quick Scan, Full Scan, Custom Scan i Settings. Poniżej tych opcji mamy status programu, gdzie widzimy czy ochrona Real-Time jest włączona, czy tez nie. Tak więc większych trudności nie ma.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Opcje:


Jak widać na powyższej fotografii program podzielony został na cztery sekcje, teraz przyjrzymy się poszczególnym.

1.Quick Scan - opcja za pomocą której przeprowadzimy szybkie skanowanie systemu.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


2.Full Scan - jest to opcja do wykonania pełnego skanowania systemu.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


3.Custom Scan - tutaj wybieramy elementy które chcemy przeskanować.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


4. Settings - czyli ustawienia.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


W sekcji "Settings" mamy kilka zakładek, a są to:

1. General Settings - główne ustawienia.
2. Scan Settings - ustawienia skanowania.
3. Protect - ustawienia ochrony real-time.
4. Whitelist - tutaj możemy dodawać zaufane aplikacje.
5. Silent Mode - tryb cichy.
6. Quarantine - Kwarantanna, gdzie przenoszone są infekcje, tu mamy także możliwość wyboru, czy dane zagrożenie ma być usunięte, czy też przywrócone jeśli okaże się FP.
7. Log - logi.

Tak więc wszystko jest łatwe do znalezienia, jedynie kwarantanna powinna znaleźć się w głównym oknie antywirusa.

Aktualizacje:

Aktualizacja programu jest bardzo prosta. Wystarczy na głównym ekranie wybrać opcję "Check for updates" która znajduje się w lewym dolnym rogu. Pokaże się nam okno:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Test skanera:

Skan został przeprowadzony na paczce zawierająca 151 malware. Czas skanowania to 4 minuty i 53 sekundy, czyli nie tak źle. Samo usuwanie infekcji to 20 sekund. Po skanowaniu i usunięciu infekcji, oraz opróżnieniu kwarantanny, czas na wyniki:

129/151 = 85,4%

Jednym słowem aplikacja poradziła sobie bardzo dobrze.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Ocena końcowa:

W moim przekonaniu program ten jest bardzo dobrym wyborem, ze względu na dwa silniki, w tym znakomity Bitdefendera, a także wspaniałe narzędzie do optymalizacji. Jest lekki i skuteczny, oraz posiada ładny i intuicyjny interfejs. Niestety nie udało mi się przeprowadzić testów real-time, ze względu na obecność w systemie comodo i nie mogłem uruchomić ochrony, bo ASC AV chciał odinstalować CIS.

Zalety:

- Program nie potrzebuje restartu komputera po instalacji.
- Bardzo niewielki wpływ na wydajność komputera.
- Znakomity moduł antywirusowy
- Szybkość działania
- Duża liczba narzędzi
- Dokładność.

Wady:

- Kiepskie tłumaczenie, ale da się dojść o co chodzi Wink
Odpowiedz
#2
No i kolejny nic nie wnoszący produkt z silnikiem Bitdefendera Wink
Nie podoba mi się, że ich strona sugeruje, że produkt otrzymał nagrody VB100 i AV-Test.
ESET NOD32 5 + PC Tools Firewall Plus + Truecrypt
Odpowiedz
#3
Super wpisSmile Ale ten program tak jakoś mnie nie przekonuje.
Wysyłam adrzejowi prośbę o przetestowanie go.
Odpowiedz
#4
ananael napisał(a):No i kolejny nic nie wnoszący produkt z silnikiem Bitdefendera Wink
Nie podoba mi się, że ich strona sugeruje, że produkt otrzymał nagrody VB100 i AV-Test.


Dokładnie.Też tak uważam.Pamiętam dawniejsze recenzje IObit.Antywirusa czy antyspyware czy co tam mieli.Były nie najwyższych lotów ( to chyba ta firma).Połączenie "oczyszczacza" z av.Nie wiem czy to takie skuteczne będzie (AV). Teraz bardziej ogólnie.Ludzie najpierw kupują plastikowo-metalowe pudła.Następnie zbroją je jak bój ostateczny.Dorywają promocyjne licki,instalują wszystko jak leci (bo skoro mam to należy korzystać).Wszystko startuje oczywiście z systemem.No i.... jeżeli mam to wypada i się pochwalić. Po czym pędzą na fora i licytują się jakich to wspaniałych zabezpieczeń nie posiadają i jakimi też cudownymi wspomagaczami nie dysponują. i.td i.t.p. A wszystko i tak jednym się kończy.A to antywirus dany to syf,bo muli,a to inny program to szajs ,bo w czymś tam przeszkadza.Osobiście już się z takich rzeczy wyleczyłem.Mam dwa softy do czyszczenia na żądanie ( raz na tydzień).I wszystko gra.
P.S. Dawniej gdzieś trafiłem na wpis.Gościu miał zainstalowanego jakiegoś tam antywira. A że była promocja innego,więc postanowił brać. A jak. Dają biorę. Potem zadaje pytanie: Wyłączyłem (!!!!)firewall''a , wyłączyłem antywira. Zainstalowałem tego x (antywira promocyjnego-ciekawe jak to zrobił?) i....LUDZIE POMÓŻCIE.KOMP MI NIE CHCE STARTOWAĆ.____I tak to pewnie w wielu przypadkach u narzekających osób wygląda.Ładować ile wlezie.Będzie powód do narzekania.Wall
Sorry,że tak od tematuASC odbiegłem. Smile

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Privatefirewall + Eset Nod 32 AV + Emsi AM + DataGuardAntiKeylogger Ultimate
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości