Facebook i globalna zmiana adresów email
#1
Dzisiaj na lewo i prawo trąbi się o tym, że Facebook globalnie(tj. na wszystkie konta) i bez żadnego pytania o zgodęzmienił domyślnie wyświetlane adresy email w profilach kont na te, ze swojej domeny tj. @facebook.com. Teoretycznie ma to służyć poprawnie naszej prywatności, bo ukrywa nasz faktyczny email przed osobami niepowoływanymi i robi swojego rodzaju "bufor", powiadamiając nas po prostu na naszą prawdziwą skrzynkę o nowych wiadomościach. Problem jest taki, że wiadomości do nas wysłane trafiają do facebooka, a jak wiadomo, to oznacza, że może on nimi dysponować zgodnie z regulaminem i ich polityką prywatności.
Poza tym, już od dawna można było nawet nasz faktyczny email ukryć przed wzrokiem innych po prostu zmieniając uprawnienia do widoczności na bardziej restrykcyjne np. ograniczając się tylko do własnych znajomych, a tym spoza ich kręgu, pozwalać na wysyłanie wiadomości poprzez czat (co ma jeszcze tą zaletę, że wiemy więcej o adresacie niż tylko podany jego email).

Jeżeli ktoś chce zmienić, to powinien wykonać następujące kroki.

1. Logujemy się do Facebooka.

2. Wchodzimy w swój profil (klikamy na nasze imię i nazwisko).

3. Niezależnie czy jest to oś czasu, czy "stara wersja" przechodzimy pod "Informacje".

4. W miejscu z adresem email wybieramy Edytuj.

5. Wyłączamy wyświetlanie emaila @facebook i włączamy wyświetlanie swojego prawdziwego (o ile oczywiście chcemy).


Jak dla mnie bardzo nieeleganckie zagranie ze strony FB. Obecnie można tam sporo ustawić jeżeli chodzi o prywatność i aż tak wiele nie miałem im do zarzucenia, no ale zmiany bez pytania o zgodę, bez żadnego informowania użytkowników? Coś tu chyba nie gra...
Odpowiedz
#2
A te Facebook''owe skrzynki pocztowe? Jak je sprawdzić? Nie widzę przy koncie żadnych opcji dotyczących wyświetlenia nieprzeczytanych/odebranych maili.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#3
No właśnie w tym też problem... ani nie dają użytkownikom do ręki żadnego POP/SMTP, a powiadomień też nie ma, ja wysłałem sobie testową wiadomość z innej skrzynki...
Odpowiedz
#4
Po prostu przychodzi jako wiadomość na portalu.
Odpowiedz
#5
Porypane, bo fb sprawdzam raz na jakiś czas, a email sam się sprawdza przez program. Ile razy nie włączę fb to tona spamu, a oni jeszcze chcą spam z email dać:crazy:
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości