WebGuard - obciąża?
#1
Czy WebGuard obciąża łącze? Mi pobiera pliki do 70Kb/s. Też macie takie odczucie?
Odpowiedz
#2
naajpierw jak skanuje to ściąga się wolniej ale jak skończy wszystko wraca donormy, taka jet jego uroda, oczywiście ja ściągam np przeglądarką internetową takie są symptomy, mi to osobiście nie przeszkadza
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#3
adam_993 napisał(a):Czy WebGuard obciąża łącze? Mi pobiera pliki do 70Kb/s. Też macie takie odczucie?

U mnie tylko czasem, przez pierwsze kilka sekund jest zwolnienie a potem max. Można niektóre rozszerzenia, np. archiwa wyłączyć ze skanowania WebGuarda (Exceptions). Guard po ściągnięciu pliku i tak go przeskanuje, jeżeli masz włączoną opcję skanowania zapisywanych i otwieranych plików w Guardzie.
Odpowiedz
#4
U mnie jest to spowolnienie niezauważalne, bo mam dosyć szybkie łącze - 5mb/1,5mb jeśli dobrze kojarzę. Więc 10 czy 20 kb mniej przez chwile w pobieraniu nie robi dla mnie różnicy. Najważniejsza jest ochrona.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#5
on nie obciąża tylko buforuje czy jak to tam sie nazywa Tongue sobie pliki i tak to wygląda w rzeczywistości plik ściąga się z taką samą szybkością jak zwykle mimo że niektóre menadżery pobierania wyświetlają niższa szybkość podobnie jest w f-secure przy ustawieniu najwyższego poziomu zabezpieczeń
Odpowiedz
#6
adam_993 napisał(a):Czy WebGuard obciąża łącze? Mi pobiera pliki do 70Kb/s. Też macie takie odczucie?


Najlepiej zrobisz samemu to sprawdzajac - znajdz na RSie jakis plik ~100MB lub innej wielkosci sprawdz ile czasu bedzie sie sciagal z wlaczonym i wylaczonym WebGuard''em.
Jakis czas temu czytalem artykul czlowieka uwazanego za guru jesli chodzi o AV, stwierdzil on ze z aktywnym skanerem HTTP, mozna zaobserwowac pewne spowolnienie predkosci downloadu, ale zalezy to glownie od mechanizmow przetwarzania i skanowania, w ktore wyposazony jest dany antywirus i ciezko przyjac to jako regule.
Dlatego moim zdaniem, najlepiej gdybys sam to sprawdzil jesli chodzi o Avire Premium.
No tak... mozesz nie miec konta Premium na Rapidzie, nie bralem tego pod uwage, poza tym RS ma ograniczenie nawet w wersji Premium chyba do ~500kBps.

Lepszym wyjsciem jest FTP Atman:
pliki testowe do wyboru, sugeruje 64MB lub 256MB - sciaganie z pelna przepustowoscia bez ograniczen:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#7
Sprawdziłem. Okazało się, że winę ponosi moje łącze, mianowicie ruter. Dodam, że podoba mi się wygenerowana strona z alarmem. Mniej krzykliwy niż w Avast! Antivirus. A przecież Avast posiada ten moduł.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości