Windows 7 Beta1
#1
Piszcie co o nim myślicie.
Jakie wywarł na was wrażenie. Jak spisuje się w waszych testach i z czym macie problemy.

Może ja zacznę.

W Beta1 nie ma DreamScene. Gdyby jednak ktoś chciał mieć, wystarczy go zainstalowć ze strony:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Pojawił się również UxTheme_Patcher pod:
- Windows 7 (all editions, Pre Beta, Beta 1)
- Windows Vista (all editions, SP1)
- Windows 2008 (all editions, SP1)
- Windows XP (Home, Pro, RTM, SP1, SP2, SP3, Corporate)
- Windows 2003 (Standard, Enterprise, Datacenter, Web, RTM, SP1)
- Windows Media Center Edition (2003, 2004, 2005)
- Windows XP Tablet PC Edition
Ja przetestkowałem go na Pre Beta - działa

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Jedynym minusem (jak dla mnie) jestIE 8.
Tak w build 7000 jak i 7022.
Mam nadzieję, że tego tak nie zostawią.
Pentium E5300(akceleracja płytowa do 21-24%), 2GB DDR2-800(akceleracja płytowa do 21-24%), Gigabyte GA-EP43_UD3Lrev.1.2, HIS HD 5750 512Mb, Avira10. System Operacyjny: Foundation Suite 5 (x64) featuring Windows 7
Odpowiedz
#2
Prwadopodobnie w maju będzie udostępniona kolejna wersja Windows 7 RC. Minimalne wymagania sprzętowe to: 32- lub 64-bitowy procesor 1 GHz, 1GB pamięci operacyjnej, karta graficzna obsługująca DirectX 9 i posiadająca 128MB pamięci a także 16 GB wolnego miejsca na dysku.

Ciekawe jak będzie w praktyce z tymi wymaganiami bo już odzywają się głosy malkontentów, którzy zastanawiają się jaki trzeba będzie mieć sprzęt aby OS + uruchomione aplikacje płynie chodziły.
Swoją drogą na moim lapku jest słynna naklejka: "Windows Vista Capable" ale wątpie żeby dało się na nim normalnie korzystać z Visty Smile
Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
Odpowiedz
#3
całkiem przyzwoity system mocrosoftu raczej service pack do visty
saą już nowe wersje te o których piszesz to stare
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#4
system nawet dobry ale najbardziej w nim mnie denerwuje to że są w nim problemy z kasowaniem plików wykonywalnych w pierwszej becie myślałem że to jakiś bug ale w każdej wersji jest to samo i coś mi się wydaje że to jakieś nowe zabezpieczenie :/
Odpowiedz
#5
Pewnie znowu trzeba będzie kupować "komputer do systemu" a nie "system do komputera" i to jeszcze w czasach gospodarczego dołu. Dobrze, że przynajmniej RAM jest w miarę tani. Może trochę dopracują ten system do czasu wersji RTM
"Nie jestem konsumentem mieszczącym się w standardzie
Nie jestem gatunkiem skazanym na wymarcie
Nie jestem obiektem medialnego hałasu
Jestem nielegalnym zabójcą czasu"
Odpowiedz
#6
Serafin napisał(a):Pewnie znowu trzeba będzie kupować "komputer do systemu" a nie "system do komputera" i to jeszcze w czasach gospodarczego dołu. Dobrze, że przynajmniej RAM jest w miarę tani. Może trochę dopracują ten system do czasu wersji RTM


e tam pod względem ramu ten system doskonale sobie radzi na 512 mb
testowałem na wirtualnej maszynie
dla porównania vista chodziła bardzo wolno
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#7
A próbowałeś go uruchomić na 256 MB RAM? To musi być męka.
"Nie jestem konsumentem mieszczącym się w standardzie
Nie jestem gatunkiem skazanym na wymarcie
Nie jestem obiektem medialnego hałasu
Jestem nielegalnym zabójcą czasu"
Odpowiedz
#8
nie próbowałem, ale vista w ogóle się nie uruchamia, więc to by był sukces jakby 7 zaskoczyła
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#9
Serafin napisał(a):Pewnie znowu trzeba będzie kupować "komputer do systemu" a nie "system do komputera" i to jeszcze w czasach gospodarczego dołu. Dobrze, że przynajmniej RAM jest w miarę tani. Może trochę dopracują ten system do czasu wersji RTM


Niestety takie czasy że M$ w ten sposób wymusza na użytkownikach zmianę komputerów na lepsze. Oni dobrze wiedzą że Linux jest ciągle mało popularny no i trzeba mieć jednak pewną wiedzę żeby go sprawnie obsługiwać a Mac za drogi (przynajmniej dla przeciętnego usera)

BTW
Zdaje się że w kwietniu kończy się wsparcie dla XP. Będą dostępne tylko łatki i to pod warunkiem że posiadamy SP3 bo wsparcie dla XP z SP2 skończy się w przyszłym roku. Wsparcie dla SP3 będzie najdalej do 2014 r. chyba że wydadzą SP4 co jest bardzo mało prawdopodobne
Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
Odpowiedz
#10
Do 2014 jeszcze sporo czasu dlatego nie zamierzam zmieniać xp sp3 na nic nowego.
Odpowiedz
#11
Ja też póki co nie zamierzam migrować z XP na inny OS (niektórzy jeszcze siedzą na Windows 2000). Nie wiadomo jakie wymagania będzie miała finalna wersja Windows 7 a w lapku raczej ciężko jest coś rozbudowywać no i też nie bardzo się opłaca bo części do lapka są droższe niż do PC.
Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
Odpowiedz
#12
Moim zdaniem system jest bardzo stabilny i zrobił na mnie duże wrażenie ale miałem problem z netem znaczy internet działał lecz dopiero po włączeniu go w panelu sterowania!Nie pokazywało się okienko ustawionego połączenia pppoe!
Odpowiedz
#13
właśnie wyciekła do netu najnowsza kompilacja, sądząc po ilości ludzi ściągających to może być niezły system.
numer kompilacji: 7068.0.090321-1322_x86fre_client_en-us_Retail_AllSKU-GRC1CPRFRER_EN_DVD.iso
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#14
System naprawdę wart uwagi zabiera 430RAM a vista brała 800RAM na samym czystym systemie!Jakby nie ten problem co pisałem wyżej to bym korzystał z tego systemu jako główny !
Odpowiedz
#15
@Dozamet u mnie na czystym systemie Vista zabierała 450MB RAM, co prawa po uruchomieniu przez 60s zabierała prawie 1GB ! Ale potem oddawała, pobiera na starcie dużo RAM, żeby szybciej wystartować Smile
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#16
tak tylko że jak nie stet taka zła to czemu jak instalowałem siostrze The Sim 2 to nie dało rady jest włączyć bo error?!Jeszcze przy kilku grach tak miałem aż w końcu nie wytrzymałem i poszła w p...u
Odpowiedz
#17
Niektórzy mają problemy, ja na szczęście nie mam Smile
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#18
Ja miałem Viste przed wyjściem SP1 !Wiadomo że u jednym chodzi git a u drugich już nieto samo tyczy się wszystkich programów systemów itp
Odpowiedz
#19
A ja po, a teraz mam SP2 RC Grin
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#20
Najlepsza wersja jaką testowałem to 6.1.7077.0 (winmain_win7rc.090404-1255).
Build 7106 to przerobiona (pewnie ResHackerem) wersja w/w. Sprawia drobne problemy.
Czekam a oficjalną wersje 7100.
Na niektórych HDD może pojawić się problem z powrotem, z Windows 7 do XP.
Pentium E5300(akceleracja płytowa do 21-24%), 2GB DDR2-800(akceleracja płytowa do 21-24%), Gigabyte GA-EP43_UD3Lrev.1.2, HIS HD 5750 512Mb, Avira10. System Operacyjny: Foundation Suite 5 (x64) featuring Windows 7
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości