Zabezpieczenie bez antywirusa.
#1
System operacyjny:
Tutaj wpisz używany system operacyjny
Vista, 7

Zastosowanie:
Napisz, do jakich celów jest używany komputer np. zakupy, bankowość, portale społecznościowe
Bankowość, ogólnie.

Specyfikacja komputera (opcjonalne):
Podzespoły bazowe komputera
1: Asus X53TK
2: Acer Aspire One 250 (2gb ram-u)

Witam, mam pytanie odnośnie zabezpieczeń obu komputerów. Na Asusie jest 7 na której zainstalowałem MSE, Mamutu, firewall systemowy + EMET. Acer z Vistą jest zabezpieczony PcTolls Firewall, MSE, ThreatFire + EMET. Oba komputery mają jako przeglądarkę Firefoxa z Adblock, NoScript i Ghostery. Zakładam że takie zabezpieczenie jest wystarczające, zastanawiam się tylko czy nie pozbyć się MSE i zostać bez antywirusa. Na żądanie miał bym wtedy Hitmana. Usb zabezpieczone Panda USB Vaccine. Wygrałem w konkursie Outpost Security Suite, więc mogę złożyć jeszcze zestaw na Mamutu i na drugim komputerze OSS. Mógłby ktoś ewentualnie odnieść się do moich zestawów ?.
Odpowiedz
#2
MSE, Mamutu, firewall systemowy + EMET - bez zastrzeżeń tym bardziej, że to W7...ale ten wg mnie właśnie ewentualnie do wymiany, gdybyś chciał zamieniać na OSS, ale nie ruszałbym Mamutu. Mamutu nawet jako dodatek do klasycznego HIPSa - jak w Outpoście - będzie dobrym uzupełnieniem...u mnie np. pracował z OA Smile
PcTolls Firewall, MSE, ThreatFire + EMET na Viście to też całkiem przyzwoity zestaw...nic bym nie ruszał Smile
Czy warto bez AV...warto, ale wtedy nie bazowałbym na zaporze systemowej...i nawet nie na PCToolsach...wybrałbym OA, ewentualnie Privatefirewall ze względu na istniejący w obu zaporach tryb ograniczonego uruchamiania aplikacji. W tym trybie uruchamiać przeglądarki internetowe, pdf-ów, grafiki, komunikatory, odtwarzacze multimediów...to znacznie ograniczy ewentualnie ich szkodliwy wpływ na system.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#3
Jak masz licencję na OSS to skorzystaj. Ciekawy pakiet, z Mamutu będzie to zestaw naprawdę bardzo lekki i skuteczny. OSS ma wtyczkę antyspamową dla The Bat! Antywirus w OSS jest OK - wystarczający i nieodczuwalny. Pierwsze skanowanie może trochę potrwać, ale następne są już znacznie krótsze.
Podwójne dno polega na tym, że ukrywa trzecie i czwarte...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości