G Data IS 2013 - test ochrony.
#1
Wykonałem test ochrony na nowej wersji programu G Data Internet Security 2013.
Test z udziałem 400 próbek.
Program aktualny , baza sygnatur - aktualna , dzisiejsza.
Ustawienia programu - tradycyjnie już w filmie.
Co oferuje nam nowa wersja G Daty i czy jest skuteczna?
Możecie to zobaczyć na tej stronie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#2
DziękujęSmile
jak oceniasz ten nowy soft i jego lekkość?
Odpowiedz
#3
Ponoć jest tak mega zasobożerna jak nigdy.


// po teście widzę że niedość że ciężka to jeszcze dziurawa, temu softowi podziękuję Smile
"Jak to mówi premier Pawlak - uszczknąć sobie"
Norton ConnectSafe®
Odpowiedz
#4
Cóż G Dataz roku na rok to coraz większa kobyła a i szczelnościąteż nie grzeszy jak na Niemiecki rodowód to nie najlepiej.Ale dzięki za teścik .
Odpowiedz
#5
Nie jest źle Panowie - wszak to jeden trojanik. Jeśli masz skaner on - demand obok niej ( zazwyczaj każdy jakiś ma) to możesz spokojnie spać , skanując nim raz na jakiś czas. Wink
Odpowiedz
#6
U Andrzeja w 2:40minucie proces exploler pokazuje wręcz przeciwnie.. Z tego co widzę procesy GDaty nie przekraczają 10mb pamięci O.o? Czy źle widzę

Edit:
Aha!! dobrze widzę Grin chyba, że jak bullguard ma ukryte procesy? >?
ESET Smart Security 10
Odpowiedz
#7
Moją opinię dot. "lekkości" zestawu zaczerpnąłem od kuzyna, wczoraj dla testu zainstalował. Komp roczny, całkiem niczego sobie, procesor szarpało jak sępy padlinę, a RAM ok 450mb wciągało.
"Jak to mówi premier Pawlak - uszczknąć sobie"
Norton ConnectSafe®
Odpowiedz
#8
miałem ten program w wersji 2011 na 1Gb ram i był lekki:-) jak instalować to na czysty system i od razu pełen skan. To są dwa skanery w końcu.
Odpowiedz
#9
Zalezy tez na jakim sprzecie niestety. Kaprysny program, trzeba samemu sprawdzic
Odpowiedz
#10
hm ciekawe kiedy wydadzą polska wersję. Gdatę da się ustawić by pytała. Wtedy raczej nawet jeden trojan by nie przeszedłSmile
Odpowiedz
#11
Sierpien?... nie wczesniej Smile
Odpowiedz
#12
Mi tam zżera tyle na wirtualu :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Po dodaniu wszystkiego -53MB ram-u łyka.

Zgadzam się z Alexem bo ma rację - instalowałem na czystym systemie , po pełnym skanie byłaby jeszcze chyba lżejsza.
Na wirtualnej maszynie mam dokładnie 1,1GB ramu i smigała żwawo. Te drobne zawieszki w teście to wynik działania podejmowanego przez malware , program nie miał z tym nic wspólnego.
Odpowiedz
#13
pewnie wrzesień dopiero:-) a wersję 2014 już na początku 2013 tak by zdążyć z 2015 do grudnia 2013. Oni przecież muszą być pierwsi.


Dodano: 03 cze 2012, 22:34

u mnie mcafee potrafił zeżreć 250 mb ram przy aktualizacji, a u brata na dysku jest lekki jak piorko. I szybko u niego skanuje , a u mnie był totalnie wolny. Niektóre programy wymagają by wgrac je na czysty system. po prostu.
Odpowiedz
#14
Gdyby wydawali jeszcze te wersje językowe na czas, to może by coś z tego było...
Odpowiedz
#15
Polecam porównanie testów ze stroną

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

- tam G-Data wypada bardzo dobrze i plasuje się obok Kasperskiego. Skuteczność wykrywania złośliwego oprogramowania to prawie 100% Smile
Zresztą można samemu przetestować, ponieważ w Komputer Świat jest półroczna licencja całego pakietu G-Data IS.
Odpowiedz
#16
No no! W "perfomance test" niemal nie spadło z Advanced na Standard Wink
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości