comodo firewall
#1
Czy firewall od comodo faktycznie tak dobrze ukrywa porty komputera jak piszą ?Komputer podobno jest niewidoczny .
Jak haker może się do niego dostać ? Skanowanie portów to jedyny manewr do włamania się czy są inne metody ?
Comodo Creating Trust Online
Odpowiedz
#2
Jak ktoś będzie chciał dostać się do Twojego systemu to z łatwością ominie takie "wypierdki" jak Comodo firewall.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#3
Mmm. Piszą że to jeden z najlepszych firewalli od lat więc nie rozumiem .
Lepsza zapora Windows 7 ?
Jaki Morphiusztwoim zdaniem jest dobry do wifi .
Comodo Creating Trust Online
Odpowiedz
#4
franc99 napisał(a):Lepsza zapora Windows 7 ?


Bez przesady, od tych niżej śmiem twierdzić że nie ma szans. Chociaż dobrze skonfigurowana z dodatkowymi własnymi regułamijest przyzwoita.
Polecam :
- Comodo Firewall ( po polsku, darmowa)
- Outpost Firewall Pro ( po polsku , płatna)
- Online Armor Free lub Premium ( po angielsku)
- Privatefirewall (wersja angielska, darmowa)
- PC Tools Firewall Plus ( nie aktualizowana, po polsku, darmowa)
Odpowiedz
#5
franc99 napisał(a):Mmm. Piszą że to jeden z najlepszych firewalli od lat więc nie rozumiem .


Rzecz w tym, że np. Comodo czy inne tego typu zapory są dobre do kontroli ruchu bardziej automatycznego, takiego jak z np. aplikacji jakie masz na swoim komputerze, pozwala Ci je kontrolować w kwestii dostępu do sieci. Gdy mówimy o włamaniach czy atakach, sprawa wygląda już nieco inaczej, bo te mogą się odbywać np. poprzez w pełni normalne porty (80, 25, 53 itd.) i przy użyciu metod, które z punktu widzenia kontroli ruchu będą czymś normalnym.
Takie zapory również nie mają żadnych szans w starciu z DoSami skierowanymi w pojedynczą osobę (rzadkie, ale z tego co wiem, bywa).
Odpowiedz
#6
lukasamd napisał(a):
franc99 napisał(a):Mmm. Piszą że to jeden z najlepszych firewalli od lat więc nie rozumiem .


Rzecz w tym, że np. Comodo czy inne tego typu zapory są dobre do kontroli ruchu bardziej automatycznego, takiego jak z np. aplikacji jakie masz na swoim komputerze, pozwala Ci je kontrolować w kwestii dostępu do sieci. Gdy mówimy o włamaniach czy atakach, sprawa wygląda już nieco inaczej, bo te mogą się odbywać np. poprzez w pełni normalne porty (80, 25, 53 itd.) i przy użyciu metod, które z punktu widzenia kontroli ruchu będą czymś normalnym.
Takie zapory również nie mają żadnych szans w starciu z DoSami skierowanymi w pojedynczą osobę (rzadkie, ale z tego co wiem, bywa).


W takim razie jak mamy się chronić przed takimi atakami Question ?Zawsze byłem pewien że takie włamanie do dowolnego kompa ot tak bez podrzucenia trojana/backdoora lub innego syfa należy do hollywoodzkiej fikcji.
Odpowiedz
#7
andrzej76 napisał(a):Online Armor Free lub Premium ( po polsku)

Online Armor nie został wydany w języku polskim
...
Odpowiedz
#8
Jkkos napisał(a):W takim razie jak mamy się chronić przed takimi atakami Question ?Zawsze byłem pewien że takie włamanie do dowolnego kompa ot tak bez podrzucenia trojana/backdoora lub innego syfa należy do hollywoodzkiej fikcji.


Spokojnie, dla zwykłego użytkownika zapora Comodo w zupełności wystarczy, wątpię, żebyś kiedykolwiek stał się celem wymierzonego ataku na Twój komputer Cool
Odpowiedz
#9
Kiedyś przeprowadzaliśmy jeden eksperyment z morphiuszemi Comodo Firewall blokował pakiety DDoS.
Odpowiedz
#10
Dzięki . Nie ma nigdy 100%pewności .
Comodo Creating Trust Online
Odpowiedz
#11
Aby nie zakładać nowego tematu, postanowiłem napisać tu. Pojawił mi się taki komunikat zapory i codziennie się pojawia, ale za cholercię nie wiem co to znaczy, więc blikuje. W comodo pojawia się wiele podobnych komunikatów i tak naprawdę nie wiadomo o co dokładnie chodzi.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#12

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Smile
Odpowiedz
#13
Przetłumaczyłem sobie, ale nic nie kapuję, chyba zainstaluję Pctoolsa.
Odpowiedz
#14

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#15
Hmm możesz też sprawdzić w cmd poleceniem netstat -ab czy jest jakieś połączenie do portu 445
Odpowiedz
#16
tachion napisał(a):Hmm możesz też sprawdzić w cmd poleceniem netstat -ab czy jest jakieś połączenie do portu 445


Pokazuje takie coś:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#17
Skorzystaj z kreatora ukrywania portów w firewallu. Comodo informuje Cię po prostu okażdym połączeniu przychodzącym. Mogą to być jakieś niegroźne skanowania portów z zew. komputera, lepiej zawsze się ukryć.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#18
morphiusz napisał(a):Skorzystaj z kreatora ukrywania portów w firewallu. Comodo informuje Cię po prostu okażdym połączeniu przychodzącym. Mogą to być jakieś niegroźne skanowania portów z zew. komputera, lepiej zawsze się ukryć.


Zrobione, zobaczymy jak to teraz będzie wyglądało. DziękiSmile
Odpowiedz
#19
No to na ten port nie ma żadnego połączenia 0.0.0.0:445
Odpowiedz
#20
tachion napisał(a):No to na ten port nie ma żadnego połączenia 0.0.0.0:445



Być może to dlatego, że zablokowałem wcześniej po pojawieniu się komunikatu.

Zastanawiam się też nad jedną rzeczą. Miałem wcześniej zainstalowany CIS i takie komunikaty się nie pojawiały, a od kilku dni mam EAM i Comodo firewall i pojawiają się komunikaty. Czyżby zapora w CIS była inaczej skonfigurowana, niż ta z firewalla.


Dodano: 15 cze 2012, 21:20

promototo napisał(a):Aby nie zakładać nowego tematu, postanowiłem napisać tu. Pojawił mi się taki komunikat zapory i codziennie się pojawia, ale za cholercię nie wiem co to znaczy, więc blikuje. W comodo pojawia się wiele podobnych komunikatów i tak naprawdę nie wiadomo o co dokładnie chodzi.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Zablokowałem to połączenie, przy użyciu opcji 3 i padł mi net, nie mogłem dojść co się stało. Dopiero po wył firewalla wszystko odżyło.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości