Fedora 17
#21
Zord ma ustawioną etykietę Live - to może wskazywać na już używany pendrive. Może format pomoże Wink?
Odpowiedz
#22
te live pojawiło się o próbie użycia Fedora Live USB Creator poza zmianą nazwy nic innego nie zrobił Tongue


Dodano: 30 maja 2012, 21:07

No i lipa system odpalił z pendriva doszedłem do partycjonowania i po utworzeniu partycji przy następnym kroku wyskoczyło this is bug i info żeby skopiować i przesłać im treść błęduWall
Ja już dziękuje za fedore
Odpowiedz
#23
Podejmuję drugą próbę instalacji z pełnego obrazu DVD. Za pierwszym razem po partycjonowaniu, pasek postępu instalacji pakietów doszedł do około 60% i padł z komunikatem a''la nie można odczytać danych z płyty+ nazwa aktualnie odczytywanego pakietu. Ostateczną możliwością jest kliknięcie exiti opuszczenie instalatora. Może płyta słaba, albo błędy przy nagraniu... Swoją drogą zauważyłem, że stosunkowo długo trwa przygtowanie do instalacji .

EDIT: Już wszystko gra, potestuję.

EDIT2: Nie moge skonfigurowac połączenia bezprzewodowego - "brak oprogramowania wbudowanego" :o Z broadcomem są takie klocki jak zawsze- trzeba najpierw dodać rpmfusion i zaisntalować broadcom-wl zamiast domyślnych 43xx/b43-fwcutter. I w ogóle nie jestem zadowolony z czasu pracy na baterii, nie wiem co mu odbija, ale na niemalże 100% baterii szacuje czas na około 2h, podczas gdy na Windowsie przy takim samym stanie baterii, jasności ekranu, włączonej karcie sieciowej, itp, oszacowny czas to około 3,5 - 4h. Windows x86, Fedora x64.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#24
Miałeś inne distra kiedyś niż Fedorę? Też były problemy z netem i broadcom?
Myślę że raczej nie, zależy to od dystrybucji. Wink


Dodano: 31 maja 2012, 22:39

zord napisał(a):Ja już dziękuje za fedore


Zawsze coś jej dolega. To taka mała kaleka wśród dystrybucji Linuksa. Trzeba poczekać z miesiąc aż kaleka dojdzie do pełni zdrowia. Wtedy może będzie lepiej. Facepalm
Odpowiedz
#25
Ale ja nie napisałem, że z innymi dystrybucjami miałem problem z broadcomem Wink Tyle, że chyba jednak przesiądę się na wersję 32-bitową za jakiś czas jak wszystko połapię.

Póki co działa przyzwoicie, ale irytuje mnie np. moduł bluetooth - ok, mam w laptopie, ale nie korzystam i nie chce mieć softu. Nie rozumiem po co jest integrowany z gnome-shell :/
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#26
nikitagorbaczow napisał(a):Ale ja nie napisałem, że z innymi dystrybucjami miałem problem z broadcomem


No właśnie o to mi chodzi, tutaj taki jest. Nie wiem czy tylko u Ciebie czy u wszystkich z tą kartą sieciową. Wink
Odpowiedz
#27
Jeśli chodzi o karty bezprzewodowe Broadcoma, to do niektórych starszych modeli trzeba ręcznie instalować sterownik ''wl'' w prawie wszystkich dystrybucjach, gdyż ze względów licencyjnych nie może zostać dołączony do jądra. Są oczywiście dystrybucje, które mają go wbudowanego, np. MAGEIA (LiveCD Europe 2) czy PCLinuxOS. W *buntu można skorzystać z aplikacji Doadtkowe sterowniki, która za nas pobierze i zainstaluje odpowiedni sterownik.
Czas pracy na baterii - jedna z największych bolączek linuksa.
...
Odpowiedz
#28
Ja mam kartę broadcom, a nawet dwie! Zwykła sieciowa LAN działa od kopa, ale z Wi-fi to jest gorzej. Jednak zwykle była to kwestia 2-3 pakietów do pobrania i samo ruszało u mnie. Teraz mam crunchbang i okazało się, że też bez problemu poszło, bo dodali paczki z sterami do wi-fi.

Fedora to za duży poligon doświadczalny jak dla mnie i jak ktoś prawił wyżej lepiej poczekać z miesiąc od wydania, aby poprawili większość błędów.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#29
Mamy jakiś dobry poradnik dotyczący optymalizacji systemu? Chodzi mi głównie o wyłączenie niewykorzystywanych funkcjonalności i wydłużenie czasu pracy na akumulatorze. Niestety nie znalazłem informacji dotyczących Fedory 15+

Ponadto, czy po każdej aktualizacji jądra trzeba czekać na kmod-wl w kolejnej wersji żeby korzystać z wifi na czipie broadcoma? :o
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#30
Próbował ktoś "haxiorsko" zainstalować Fedorę z dysku twardego (repozytorium lokalne).
Kurczę, znowu coś pozmieniali i nie działa Sad
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości