internet mobilny a oprogramowanie zabezpieczające
#21
ichito napisał(a):Pozostaje kwestia AV...MSE jest OK, ale bardziej chyba na Win7 i to jeszcze 64-bit. Na XP wybrałbym normalnego Avasta i zmieniłbym w opcjach aktualizacje na ręczne.

Dobre spostrzeżenie - nikt z nas nie zapytał o system na którym docelowo programy mają być instalowane. Popatrzyłem tylko na ikonkę pod loginem. Myślę, że jakkolwiek, można by polecić również Avasta Free na Windows 7 Wink
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#22
myślę nad pctools firewall a online armor i nie wiem co wybrać
Odpowiedz
#23
lukmaciej napisał(a):myślę nad pctools firewall a online armor i nie wiem co wybrać

Zainstaluj Online Armor, poczytaj o konfiguracji, pogrzeb sobie w nim i popracuj tydzień-dwa. Później ewentualnie odinstaluj i wypróbuj PC Tools. Jak nie przetestujesz, to nie będziesz wiedział.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#24
Odświeżam , jaki program av na blueconnecta?
Chodzi o to, by nie pobierał duzych ilości danych?
Cloud czy Standard?
Odpowiedz
#25
Stosunkowo małe aktualizacje ma Avast (rozmiar i częstotliwość wydawania nowych wersji). Tyle że ma chmurę i inne cuda - za tym kryją się dodatkowe kilkobajty. Jak duże ma to jednak znaczenie, nie wiem.
Odpowiedz
#26
Jeśli Blueconnect to nie jedyne źródło internetu, to może nie jest ważne jaki AV...może wystarczy wyłączyć automatyczne aktualizacje, a pobierać je ręcznie wtedy, kiedy mamy nielimitowany sygnał? Albo w ogóle nie używać AV w tle tylko bazować na solidnej zaporze z modułem HIPS/bloker/monitor...albo samodzielnym programem tego typu...a do tego restrykcje dla uruchamianych aplikacji (jak np. w OA czy Privatefirewall) lub w postaci piaskownicy - Sandboxie, BufferZone czy SysWatch?
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#27
ichito napisał(a):Jeśli Blueconnect to nie jedyne źródło internetu, to może nie jest ważne jaki AV...może wystarczy wyłączyć automatyczne aktualizacje, a pobierać je ręcznie wtedy, kiedy mamy nielimitowany sygnał? Albo w ogóle nie używać AV w tle tylko bazować na solidnej zaporze z modułem HIPS/bloker/monitor...albo samodzielnym programem tego typu...a do tego restrykcje dla uruchamianych aplikacji (jak np. w OA czy Privatefirewall) lub w postaci piaskownicy - Sandboxie, BufferZone czy SysWatch?

ichito, ale to raczej dotyczy totalnych lajków , blueconnect to jedyny net (notebook).
Nigdy nie wiem co w takich sytuacjach instalowaćWall
iplus wciska ludziom Kasperskiego, blueconnect Nortona czy tam McAfee , moze one są oszczędne?
Odpowiedz
#28
Alex , jakiś czas temu przyglądałem się transmisji danych dla wybranych AV na moim netbooku z blueconnectem.
Niestety, nie robiłem żadnych screenów, nie mogę zobrazować konkretnych i szczegółowych danych, ale co nieco pamiętamSmile
Nie używałem zewnętrznych mierników, spoglądałem tylko na licznik w GUI blueconnecta (nie wiem czy jest dokładny)
Jeśli chodzi o chmurę to w miarę przyzwoite zużycie miał Webroot - w ciągu normalnego dnia pracy, z ochroną działającą w tle, okresowym sprawdzaniem np. pendrive''ów i jednym pełnym skanowaniem nie zdarzyło się, żeby zużył (przynajmniej u mnie) więcej niż 3-4 MB.
Panda Cloud potrafiła natomiast pociągnąć już kilkukrotnie więcej i transfer dzienny rzędu nawet 30-50 MB zarezerwowany dla niej nie był niczym nadzwyczajnym.
Z innych programów, którym zdążyłem się przyjrzeć- Emsi ma dość częste i zazwyczaj "pokaźne" gabarytowo aktualizacje (jak sam zapewne wiesz), MSE - ok. 3 - 4 MB jedna (tak więc dziennie ok. 7-8 MB), wyniku Avasta niestety nie pamiętam.
Najlepszym rozwiązaniem z zakresu AV, jakie miałem okazję używać na blueconnect był Nod, ale w starej, kultowej już odsłonie 2.7.
Pamiętam, że tam dzięki inkrementacji zużycie, mimo częstych aktualizacji, rzadko kiedy przekraczało 1MB dziennie.
Wersja 3.0 transfer danych potrzebny na aktualizację miała już trochę większy (ok. 2-3 MB dziennie) - nie wiem jak to wygląda na dzień dzisiejszy, bo moja przygoda z Nodem zakończyła się na wersji 3.
Odpowiedz
#29
Teraz aktualizacje eseta również nie są szczególnie wielkie. Na twoim miejscu zainstalowałbym właśnie ten pakiet. Nie wiem jak jest z Nortonem bo nie pamiętam jego aktualizacji ale z pewnością te od kasprzaka są o wiele większe Smile
ESET Smart Security 10
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości