Czy Emsisoft posiada pakiet IS?
#1
Podczepię się pod ten temat.

Ost na forum był temat o ulubionych pakietach internet security. Wiele osób tam wpisało Eam. Tu moje pytanie czy eam jest pakietem is? Czy z moja wiedzą coś sie stało? Moim zdaniem pakiet is to aplikacja która zawiera :av,firewall, antyspam,kontrolę rodzicielską. Proszę o wypowiedzi, dzięki.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#2
@bardok206

Jest Emsisoft Internet Security Pack czyli Emsisoft Anti-Malware + Online Armor Premium
Odpowiedz
#3
bardok206 napisał(a):Moim zdaniem pakiet is to aplikacja która zawiera :av,firewall, antyspam,kontrolę rodzicielską.

Też tak uważam. Dlatego ciężko jest mi stwierdzić że istnieje coś takiego jak Comodo Internet Security. Comodo Antivirus +Firewall tak, a raczej Comodo Firewall Pro +Antivirus.
bardok206 napisał(a):Tu moje pytanie czy eam jest pakietem is?

Mi osobiście ciężko jest uznać EAM za pakiet internet security. To dwa instalatory, EAM i OA w jednym instalatorze. Instalowane są jeden po drugim.
Wątpię by w tym roku pojawił się EIS w pełnym tego słowa znaczeniu.
Odpowiedz
#4
Emsisoft AntiMalware jak sama nazwa wskazuje jest programem antimalware, czyli programem przeciwko wszelkim odmianom malware''u.

Natomiast Emsisoft Security Pack ma za zadanie być pakietem a''la Internet Security zapewne do czasu, aż programiści przepiszą kod Online Armor. Gdy to się stanie zostanie stworzony pełnoprawny pakiet Internet Security (czekam niecierpliwie Grin ) od Emsisoftu.

- EDIT -
Comodo Internet Security jest jak najbardziej pakietem Internet Security. Posiada antywirus, firewall, HIPS, piaskownicę.
Zauważ Eugeniuszu, że nie każdy pakiet IS zawiera kontrolę rodzicielską.
...
Odpowiedz
#5
No ale antyspam to musowo.
Odpowiedz
#6
Fakt, antyspam ma każdy IS, nawet Outpost SS Free. Comodo niet.
...
Odpowiedz
#7
Moim zdaniem bez antyspamu i kontroli rodz nie można takiego pakietu nazywać internet security. Może nie wiecie ale dla wielu osób antyspam to bardzo ważna rzecz. Mój brat posiada firmę zajmującą się webmasteringiem. Nawet nie wyobrażacie sobie ile spamu dostaje. Dlaczego? Wystarczy że klient jego złapie jakiegoś syfa i posiada na swojej skrzynce adres poczty firmy. Dziennie to minimum ok 1000 maili samego spamu. Bez pakietu is nie byłoby życia a może nie starczyłoby go na walkę z wiatrakami.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#8
Wrzuciłem sobie pakiet EMSI i pod względem obciążenia jestem bardzo niezadowolony. Uważam, że w formie pakietu, nie nadaje się to do normalnego użytkowania komputera - nie bierze się przecież komputera pod pakiet zabezpieczający, tylko odwrotnie.

EMSI natomiast w takim duecie "prowadzi" na każdym polu.

Odczyty z dysku:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


To jest z idle - Norton IS miał mniej po full skanie mojego dysku...


Użycie pamięci przez EAM (również idle!):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Przy skanie to nawet 600-800 MB bym zrozumiał, no ale nie w spoczynku.

CPU:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Ten ostatni pomiar nie do końca pokazuje ile faktycznie używa, bo np. startując jakiś program, OA odpala na chwilę swój proces - chyba analiza, jak w Pandzie, tyle że tutaj, jest nieco szybciej. Trochę to dziwne, bo po co za każdym razem analizować, gdy nawet sumy kontrolne plików się nie zmieniają?
Odpowiedz
#9
A zrobiłeś wykluczenia EAM w OA i odwrotnie?

Ja sobie od razu też wykluczyłem z ochrony programy, z których korzystam codziennie (oprócz FF).
Odpowiedz
#10
Nie wiem, czemu proces a2service.exejest taki żerny u Ciebie...może to przez system, bo chyba screeny są z W7 64-bit? OA nawet Premium nie był u mnie na XP taki zachłanny,a sam a2service to zaledwie kilkaset KB do jakieś maks 2 MBNone
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#11
ichito napisał(a):Nie wiem, czemu proces a2service.exejest taki żerny u Ciebie...może to przez system, bo chyba screeny są z W7 64-bit? OA nawet Premium nie był u mnie na XP taki zachłanny,a sam a2service to zaledwie kilkaset KB do jakieś maks 2 MBNone
Potwierdzam, u mnie jest bardzo podobnie.
Ichito , to może być wina systemu, na W7 ale na 32-bitach zachłanność Emsi owszem jest większa niż na XP, ale nie do takiego stopnia Suspicious
Odpowiedz
#12
Chyba że EMSI również cierpi na "zespół obciążenia poantywirusowego" - nie jest pierwszym tego typu programem na komputerze.
Niby solidnie wyczyściłem, ale może nadal coś im przeszkadza.
Odpowiedz
#13
Vista 32bit - a2service.exe ~ 6 MB.

W przypadku aktualizacji skoczyło mi maks. do 150 MB.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości