Komputer bez zabezpieczenia ?
#1
Zastanawiam się jak długo system pociągnie bez żadnego zabezpieczenia. Jedynym zabezpieczeniem będzie tylko zapora systemowa.

Oczywiście chodzi o normalne korzystanie z niego. Co o tym sądzicie, próbował już ktoś takiego rozwiązania ?
Odpowiedz
#2
W sumie ja nie mam żadnego AV w real-time chyba od prawie roku a przeglądarki i innych programów w sbie nie otwieram i jakoś system mam czysty Tongue

Wysłane z mojego HTC Desire Z
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#3
Jeśli korzystasz tylko ze stałychserwisów www to jest szansa. A jeśli lubisz szperać w sieci to raczej nie pchałbym się w takie rozwiązanie.

ps: jest jeszcze takie jedno powiedzonko : Lepiej zapobiegać niż leczyć... A interpretacje zostawię autorowi tematu.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#4
EMET, UAC ustawione wysoko oraz bym przeglądarkę wrzucił w sandboxi i można próbować. Ja obecnie po okresie posiadania samego SS Premium dorzuciłem, MSE4 bo i tak go nie czuć jako jednego z niewielu. Jednak on sobie siedzi od tak, bo raczej wcześniej mi do niczego nie był potrzebny. Mam również skanery na żądanie, które odpalam raz na jakiś czas.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#5
Hmm mam Windows XP SP3. Na tym systemie nie mam praktycznie nic. Co jakiś czas instaluję jakiś program zabezpieczający, jednak nie na dłużej niż tydzień.
System czysty od ponad roku, a robię na nim typowe prace - odbieram pocztę, przeglądam internet (raczej bezpieczne witryny), ściągam sporo plików (ale nie kraków Grin).
Odpowiedz
#6
Jeżeli to będzie jakaś sensowna zapora z dodatkowym modułem do monitorowania (np. OA, Comodo, PC Tools), to czemu by nie?
Odpowiedz
#7
@lukasamd
promototo napisał(a):Jedynym zabezpieczeniem będzie tylko zapora systemowa.

Osobiście na samej zaporze windowsowej nie odważyłbym się surfować po necie :crazy:
...
Odpowiedz
#8
preter_m napisał(a):Osobiście na samej zaporze windowsowej nie odważyłbym się surfować po necie

Szczerze w czym problem? Można ja naprawdę dobrze ustawić, ale to mozolna praca.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#9
@buri
promototo napisał(a):Jedynym zabezpieczeniem będzie tylko zapora systemowa.

Kolega promototo nie napisał słowa na temat żadnych innych zabezpieczeń typu UAC, EMET, konto z ograniczonymi prawami. W takim przypadku zakładam, że tych zabezpieczeń nie ma, a na koncie admina tylko z zaporą windowsową hulając po necie długo nie pociągniesz.
...
Odpowiedz
#10
Tak zgadza się bez dodatkowych zabezpieczeń. Kiedyś w jakiejś gazecie przeprowadzili taki test i po półgodziny komp padł, ale tam surfowali gdzie popadnie.

Chyba spróbuję i przeprowadzę coś takiego na virtualu.
Odpowiedz
#11
od jakiegoś czasu nie mam żadnych dodatkowych programów zabezpieczających ponad to co jest wbudowane w system i nic złego się nie dzieje
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości