Windows XP Firewall
#1
Tu bardzo ciekawie piszę o Windows XP firewall SP2 :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Konfiguracja tej zapory może przyczyni się delikatnie mówiąc do zwiększenia ochrony o dobre kilka % .
Odpowiedz
#2
Ja używam Windows Firewall od zawsze (z krótką przerwą na PC Tools Firewall) i tylko kilka razy zdarzyły mi się, że wirusy przedostały się na komputer, które Avira unieszkodliwiła.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#3
Plati napisał(a):Ja używam Windows Firewall od zawsze (z krótką przerwą na PC Tools Firewall) i tylko kilka razy zdarzyły mi się, że wirusy przedostały się na komputer, które Avira unieszkodliwiła.

Co świadczy o tym , że zapora ta jest nieskuteczna .
Odpowiedz
#4
VenomX napisał(a):
Plati napisał(a):Ja używam Windows Firewall od zawsze (z krótką przerwą na PC Tools Firewall) i tylko kilka razy zdarzyły mi się, że wirusy przedostały się na komputer, które Avira unieszkodliwiła.

Co świadczy o tym , że zapora ta jest nieskuteczna .


Ale za to jaka wygodna. Jak miałem PCTools Firewall to denerwowały mnie zaniki pamięci tego programu (np. w grze multiplayer)
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#5
Drogie dzieci, też kiedyś udowadniałem, że zapora systemowa nie jest taka zła ale gdy zaczęły wpadać wiry nie wiadomo skąd, system zaczął się dziwnie zachowywać (np. folder Windows w koszu, przy braku wirusów) a firewall był wyłączany, szybko zmieniłem zdanie Smile
Odpowiedz
#6
nawet nie ma co dyskutować na temat tej zapory bo ona jest ale jakby jej nie było!!
Odpowiedz
#7
VenomX napisał(a):
Plati napisał(a):Ja używam Windows Firewall od zawsze (z krótką przerwą na PC Tools Firewall) i tylko kilka razy zdarzyły mi się, że wirusy przedostały się na komputer, które Avira unieszkodliwiła.

Co świadczy o tym , że zapora ta jest nieskuteczna .


Plati, VenomX, od tego nie jest FW.
Wirusy inaczej przedostaja sie do naszego komputera, to tak jakbys np sciagal jakis plik zainfekowany z rs''a i nagle firewall blokuje polaczenie bo wykryl wirusa w sciaganym pliku.
Wg ogolnoprzyjetej definicji - firewall zapewnia m.in. filtrowanie pakietów, czyli sprawdzanie pochodzenia pakietów oraz ich autoryzacje, monitoruje przepływające przez niego pakiety sieciowe i przepuszczaja tylko zgodne z regułami ustawionymi na danej zaporze.

Plati od tego jest AV zeby wykrywac zapisujace sie na dysku/infekujace system programy (wirusy) i jak napisales Avira zadzialala w tym przypadku nie dopuszczajac do infekcji.

Po raz kolejny pragne zauwazyc ze to watek odnosnie DefenseWall''a a nie AV czy FW.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#8
Plati napisał(a):
VenomX napisał(a):
Plati napisał(a):Ja używam Windows Firewall od zawsze (z krótką przerwą na PC Tools Firewall) i tylko kilka razy zdarzyły mi się, że wirusy przedostały się na komputer, które Avira unieszkodliwiła.

Co świadczy o tym , że zapora ta jest nieskuteczna .


Ale za to jaka wygodna. Jak miałem PCTools Firewall to denerwowały mnie zaniki pamięci tego programu (np. w grze multiplayer)

Wygoda w postaci wirusów ? kradzieży danych ? inwigilacji ?O takiej wygodzie piszesz ? . Wszystko zależy od tego jaki tryb włączysz w zaporze . Ja mam tryb uczenia . Oznacza to , że przy instalacji danego oprogramowania , czy przy próbie pewnego połączenia , zapyta raz , potwierdzę i więcej już nie zapyta . Czy to jest niewygodne ? .
Creer napisał(a):
VenomX napisał(a):
Plati napisał(a):Ja używam Windows Firewall od zawsze (z krótką przerwą na PC Tools Firewall) i tylko kilka razy zdarzyły mi się, że wirusy przedostały się na komputer, które Avira unieszkodliwiła.

Co świadczy o tym , że zapora ta jest nieskuteczna .


Plati, VenomX, od tego nie jest FW.
Wirusy inaczej przedostaja sie do naszego komputera, to tak jakbys np sciagal jakis plik zainfekowany z rs''a i nagle firewall blokuje polaczenie bo wykryl wirusa w sciaganym pliku.
Wg ogolnoprzyjetej definicji - firewall zapewnia m.in. filtrowanie pakietów, czyli sprawdzanie pochodzenia pakietów oraz ich autoryzacje, monitoruje przepływające przez niego pakiety sieciowe i przepuszczaja tylko zgodne z regułami ustawionymi na danej zaporze.

Plati od tego jest AV zeby wykrywac zapisujace sie na dysku/infekujace system programy (wirusy) i jak napisales Avira zadzialala w tym przypadku nie dopuszczajac do infekcji.

Po raz kolejny pragne zauwazyc ze to watek odnosnie DefenseWall''a a nie AV czy FW.

No nie do końca jest tak jak piszesz . Firewall również blokuje, zamykaporty przez które mogą przedostać się robaki cały malware .
Odpowiedz
#9
Plati napisał(a):Ja używam Windows Firewall od zawsze (z krótką przerwą na PC Tools Firewall) i tylko kilka razy zdarzyły mi się, że wirusy przedostały się na komputer, które Avira unieszkodliwiła.


A mnie się Plati przydarzyło, posiadając zaporę systemową Win XP SP 3, że kilka razy przedostały się wirusy w sytuacji gdy nie otwierałem zawirusowanych stron i nie ściągałem plików, a Avira Free ich nie unieszkodliwiła.
PCTools nie jest pozbawionym wad firewallem, ale o klasę skuteczniejszym od zapory Windows. Nie posiada od HIPSa ale funkcję tę spełnia sugerowany podczas instalacji Spyware Doctor. Wtedy gdy wpadł Ci wirus przez przeglądarkę, nie było blokowania zmian w systemie i informacji o tym, ponieważ to jest zadanie dla HIPSa (którego nie miałeś) a nie firewalla.
Odpowiedz
#10
Ludzie zjeżdżacie z tematu. To nie jest miejsce do dyskusji o pctools.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości