Paczki, malware, złośliwe pliki, linki itp.
Kaspersky free 15/20
Panda Dome 9/20
Immunet - PC Tools  Firewall Plus
Odpowiedz
Aktualnie CIS
16/20
MD + WHHL
Odpowiedz
KIS
17/20
Odpowiedz
GDATA IS
19/20
Post sprawdzony przez  MKS_VIR


Odpowiedz
Coś nowszego coś ktoś ma ?

Z paczki tachiona - 20 malware - jeden plik nie zostaje rozpoznany przy wypakowaniu z archiwum (mimo że to malware). Natomiast na VT Comodo wykrywa go jako zagrożenie ApplicUnwnt@#1alikfr5kw56g. Skanując ręcznie też nic nie wykrywa. Dlaczego tak jest ? Dla zainteresowanych podaję linka do pliku
Dlaczego nie wykrywa Comodo zagrożenia podczas skanowania ręcznego ?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Hasło: infected

Już nie raz się spotkałem z takim problemem że np jakiś plik zainfekowany jest wykrywany na VT jako zagrożenie a w realu dany program AV cicho milczy. Co może być tego przyczyną ?
MD + WHHL
Odpowiedz
Cytat:Już nie raz się spotkałem z takim problemem że np jakiś plik zainfekowany jest wykrywany na VT jako zagrożenie a w realu dany program AV cicho milczy. Co może być tego przyczyną ?


Mrrrrr , ja obstawiam że na VT tylko sygnatury , a realu sygnatury + chmura  (+możliwe inne moduły) - jeżeli zagrożenie jest wykrywane przy pomocy sygnatur to chmura to ostateczny werdykt
Odpowiedz
(03.05.2019, 18:44)Sillo napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Cytat:Już nie raz się spotkałem z takim problemem że np jakiś plik zainfekowany jest wykrywany na VT jako zagrożenie a w realu dany program AV cicho milczy. Co może być tego przyczyną ?


Mrrrrr , ja obstawiam że na VT tylko sygnatury , a realu sygnatury + chmura - jeżeli zagrożenie jest wykrywane przy pomocy sygnatur to chmura to ostateczny werdykt
Przy uruchomieniu tego pliku w kontenerze COMODO krzyczy że malware.... Niby dobrze ale dlaczego tego nie wykrywa przy skanowaniu ? Czy tak ma być że sygnatury zawodzą a inne warstwy działają ?

Na 1 PC z konfiguracją MKS VIR + VoodooShield nie ma tego problemu. MKS VIR kosi ładnie wszystkie 20 plików.
MD + WHHL
Odpowiedz
Taki Comodo to przy skanie na żądanie to ratuje się sygnaturą + heurestyką , a jak taki plik się otwiera to już wszystkie warstwy ochrony zadziałają ...
Odpowiedz
Bo wykrywa chmurą.
Żeby skanowanie z menu kontekstowego skanowało chmurą to trzeba sobie to ustawić.
Moduł antywirusowy->Skanowanie
Tam odszukać Pełne skanowanie i zmodyfikować ustawienia tak, żeby pliki były też skanowane w chmurze. Można też podbić sobię heurystykę i te inne bajery. Ustawienia tego profilu zostaną zastosowane do skanowania z menu kontekstowego. Oczywiście włączenie tych ustawień (chmura) może znacznie wydłużyć czas skanowania.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
(04.05.2019, 21:25)morphiusz napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Bo wykrywa chmurą.
Żeby skanowanie z menu kontekstowego skanowało chmurą to trzeba sobie to ustawić.
Moduł antywirusowy->Skanowanie
Tam odszukać Pełne skanowanie i zmodyfikować ustawienia tak, żeby pliki były też skanowane w chmurze. Można też podbić sobię heurystykę i te inne bajery. Ustawienia tego profilu zostaną zastosowane do skanowania z menu kontekstowego. Oczywiście włączenie tych ustawień (chmura) może znacznie wydłużyć czas skanowania.

Mam tak ustawione i nadal nie wykrywa tego malware przy skanowaniu
Raport z VT że powinno wykrywać

Gdzie popełniam błąd ?


Załączone pliki Miniatury
   
MD + WHHL
Odpowiedz
ja bym po grzebał w ustawieniach AV ,,z 15 KB dał bym więcej - tyle ile waży ten plik (zagrożenie) i sprawdził bym ponownie ...
Odpowiedz
(05.05.2019, 20:05)Sillo napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

ja bym po grzebał w ustawieniach AV ,,z 15 KB dał bym więcej - tyle ile waży ten plik (zagrożenie) i sprawdził bym ponownie ...


Wszystko mam już na maxa ustawione
MD + WHHL
Odpowiedz
to nie wiem
Odpowiedz
(05.05.2019, 20:22)Sillo napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

to nie wiem

No właśnie na VT wykrywa a u mnie nie.  Może ktoś inny pomoże w czym jest problem ?
MD + WHHL
Odpowiedz
@moriattipl Widziałeś/czytałeś jakikolwiek test programu AV? W każdym zasadzie takim teście jest test na "detekcję" - czyli skuteczność przy skanowaniu. To, że program AV nie wykrył podczas skanu, nie znaczy że nie poradzi sobie ze szkodnikiem przy uruchomieniu. W przypadku skanowania tej paczki Comodo ssie i tyle. Zmiana ustawień może nie mieć żadnego znaczenia. Większe znaczenie w takich przypadkach mają sygnatury, bo to na nich AV zazwyczaj się opiera podczas skanu.
PS. Możesz przenieść tą dyskusję do innego wątku, bo to nie jest odpowiednie miejsce?
Odpowiedz
(05.05.2019, 20:29)moriattipl napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

No właśnie na VT wykrywa a u mnie nie.  Może ktoś inny pomoże w czym jest problem ?
Instalator jest zaufany, ale pobiera złośliwy komponent z serwera i comodo to wykrywa a dokładniej webExt_DL 

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Ok. Dziękuję za informację
MD + WHHL
Odpowiedz
Francuska firma stworzyła kampanię wielu fałszywych domen, udając, że jest bardzo popularnym wolnym oprogramowaniem i używa tych stron do dystrybucji dołączonego oprogramowania reklamowego i złośliwego.

Parę polskich działających domen:

Treść widoczna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników

Lista oprogramowania docelowego:

[Obrazek: RYqWaeT.png]

Inne domeny:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
110 malware hasło:
Kod:
infected


Treść widoczna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników
Odpowiedz
GDATA podczas skanowania wykryła 106 obiektów
Post sprawdzony przez  MKS_VIR


Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 18 gości