Paczki, malware, złośliwe pliki, linki itp.
#21
VenomX napisał(a):Paczka na której ja testowałem NAV jest dość nowa


Jak nowa jak są tam wirki prawie sprzed 2 dekad? Smile Nie zauważyłeś tego?
Odpowiedz
#22
Pablosss napisał(a):
VenomX napisał(a):Paczka na której ja testowałem NAV jest dość nowa


Jak nowa jak są tam wirki prawie sprzed 2 dekad? Smile Nie zauważyłeś tego?

Nie nie zauważyłem, skoro wy ją tyle czasu testowaliście stwierdziłem , że jest ona dość świeża . co do NAV ?- nie wymiguj się...
Odpowiedz
#23
VenomX napisał(a):co do NAV ?- nie wymiguj się...


Ani mi to w głowie.
Odpowiedz
#24
Test Aviry Premium
594pliki przeskanowane, wykrytych 588 .
Odpowiedz
#25
Test KIS 2009
594 przeskanowane - wykryte 589
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz
#26
Zbyszek: F-Secure nic nie znalazł po KIS 2009. W sumie najbardziej jednak podobało mi się działanie F-Secure (choć nieidealne). Kaspersky też usunął wszystko, ale wydawał przy tym z siebie Smile dziwne komunikaty typu: "pominąć wirusa". Nie wiedziałem czy rzeczywiście go pominął, bo nie umiał unieszkodliwić, czy wirus może został pominięty, bo będzie usunięty po restarcie.

Zauważyłem jedno: nawet u osób doświadczonych komunikaty, które generują antywirusy mogą wywoływać zakłopotanie. Po drugie, antywirusy przy likwidowaniu infekcji robia zbyt dużo zamieszania. Mogłyby usuwać w ciszy, a informacje podawać po wszystkim. Powinno być tak, jak w anegdocie wojskowej: Rozkaz wykonać, a o trudnościach poinformować potem Smile
Odpowiedz
#27
Przecież w większości ( jeśli nie w każdym programie ) można ustawić jaką akcję program ma podjąć po wykryciu wirusa, wtedy usuwanie odbyłoby się bezszelestnie Smile
Odpowiedz
#28
To proste: jeśli w ustawieniach masz napisane: usuwaj, to powinien usunąć, a nie przy każdym wirusie pytać, kazać potwierdzać i raportować na kilka sposobów, że to zrobił.Jeśli wirusów jest 500, to klawiszologia na kilkanaście minut.
Ustawiasz, ale to nic nie daje. W tym właśnie problem. tak jest w KIS-ie i w F-Secure
Odpowiedz
#29
Nikesz napisał(a):To proste: jeśli w ustawieniach masz napisane: usuwaj, to powinien usunąć, a nie przy każdym wirusie pytać, kazać potwierdzać i raportować na kilka sposobów, że to zrobił.Jeśli wirusów jest 500, to klawiszologia na kilkanaście minut.


Niektóre programy po wykryciu 1 wirusa wyświetlają monit na którym można zaznaczyć opcję żeby usuwał wszystkie znalezione wirusy ( niestety nie w każdym programie tak się da ).
Odpowiedz
#30
W przypadku KIS i F-Secure nic to nie daje. Zaznaczasz akcję dla wszystkich, a on i tak każe klikać.Tylko NIS działa inaczej, no ale on w tym teście się skompromitował w moich oczach.
Odpowiedz
#31
Co do KIS to się nie zgodzę - używałem więc wiem że nie za każdym razem trzeba klikać, wystarczy dobrze skonfigurować program.
Odpowiedz
#32
Daj spokój, bo pomyślę, że rzeczywiście umiesz się tylko kłócić Smile Masz KIS 2009? (KIS a nie sam antywirus!) No to ściągnij te 500 wirusów, rozpakuj i każ mu skanować.
Odpowiedz
#33
Nikesz napisał(a):Daj spokój, bo pomyślę, że rzeczywiście umiesz się tylko kłócić Smile Masz KIS 2009? (KIS a nie sam antywirus!) No to ściągnij te 500 wirusów, rozpakuj i każ mu skanować.


Aktualnie nie mam, ale już spieszę go instalować by przekonać się co Ty mi tu piszesz Smile
Odpowiedz
#34
W avast! jest opcja o której piszecie i działa znakomicie. Jeśli zaznaczę usuń, a potem dodatkowo -zastosuj do wszystkich to usuwa i już się nie pyta Grin
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#35
Nikesz czy to obejrzeniu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

masz mi coś jeszcze do zarzucenia? Smile
Odpowiedz
#36
PABLOSS: Inna metodologia. Ja rozpakowałem plik, potem dopiero włączyłem KISa. Stanąłem na katalogu i prawoklik wykonałem (nie otwierałem katalogu i nie zaznaczałem plików).

Może Ty nie masz ustawień maksymalnych? Ja mam Vistę, a Ty?
Odpowiedz
#37
Nikesz napisał(a):Może Ty nie masz ustawień maksymalnych? Ja mam Vistę, a Ty?


Skanowałem na standardowych ustawieniach ( jedyne co zmieniłem to sposób reakcji na znalezione zagrożenie - wszędzie dałem Usuń ). Mam XP. Ja zaznaczyłem wszystkie pliki jedynie po to by wypakować je do innego folderu, zresztą widać to na filmie.
Odpowiedz
#38
Podczas testowania KIS 2009 u siebie miałem wszystko na maxa ustawione Smile
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz
#39
Więc może w ustawieniach jest różnica. Ja mam ustawione na maksa. nagrałbym filmik, ale po pierwsze nie umiem Grin
Odpowiedz
#40
A jak masz / miałeś ustawioną w KIS reakcję na wykrycie wirusa? Może tu jest pies pogrzebany Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości