DefenseWall HIPS
#61
Można ale jest to nielegalne Smile
Odpowiedz
#62
Nie można ponieważ po okresie testowym nie da się zainstalować ponownie programu, chyba że masz na myśli jakieś sztuczki ale w to nie wnikam Smile
Odpowiedz
#63
można nie można nie jest to legalne
ja zakupiłem sobie progs jest tego wart
ale poszukajcie w google to będziecie mieli kraka do defense wall jak już koniecznie chcecie piracić przepraszam kombinować
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#64
Pablosss napisał(a):Nie można ponieważ po okresie testowym nie da się zainstalować ponownie programu (...)


o to mi chodziło. Szkoda, że się tak nie da.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#65
BTW. do Ilyi, zwrocila sie niedawno firma AV-Comparatives, ktora od lat przygotowuje testy programow antywirusowych. Nie wiadomo kiedy bedzie opublikowany raport ale moze byc to ciekawie.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#66
Oj byłoby ciekawie gdyby DW został przetestowany razem z antywirusami. Czy to jednak jest możliwe?
Odpowiedz
#67
Av-Comparatives, zapytali Ilyi czy chce aby jego produkt byl przetestowany razem z innymi AV, czy chce aby ich firma przetestowala DefenseWall osobno z obszerniejsza chcarakterystyka, etc.
Ilya pytal o tym na forum DW uzytkownikow swojego programu co wolą, zdania byly podzielone w tej kwestii, ale ostateczna decyzja nalezy do Ilyi... a moze juz ja podjal Smile
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#68
Osobiście wolałbym opcję 1 Smile
Odpowiedz
#69
Dziś cos mnie naszlo zeby przeszukac forum DefenseWall pod haslem przedluzenia licencji na ten program. Jakos do tej pory za bardzo w to nie wnikalem i sadzilem (po przeczytaniu informacji ze strony producenta), ze aktualizacje po okresie 1 roku od zakupu programu wygasaja. Otoz tak wlasnie jest jednak nie do konca Smile
Juz tlumacze - kupujac program DefenseWall HIPS, placimy za:
oprogramowanie jakim jest DW: 19$
1 rok automatycznychaktualizacji programu: ~10$, kluczowym slowem w tym zdaniu jest automatyczne , otoż okazuje sie ze po uplywie 1 roku od zakupu, automatyczne aktualizacje przestaja dzialac jednakze aktualizacje ręcznedo nowszych wersji sa nadal mozliwe, poniewaz jak to okreslil Ilya (

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

) zarowno oprogramowanie jak i aktualizacje sa lifetime, czyli dożywotnie. Smile
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#70
czyli instalować po roku wersje jedna na druga i ma chodzić tak creer dobrze zrozumiałem
że klucz jest lifetime
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#71
Super Smile
Odpowiedz
#72
polak900 napisał(a):czyli instalować po roku wersje jedna na druga i ma chodzić tak creer dobrze zrozumiałem
że klucz jest lifetime


Dokladnie tak.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#73
Creer a ile minut/godzin/dni zajmuje DW skonfigurowanie się i umożliwienie mu działania (chodzi mi o to, kiedy przestanie wypytywać, co dać jako zaufane, a co jako niezaufane)?
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#74
Plati napisał(a):Creer a ile minut/godzin/dni zajmuje DW skonfigurowanie się i umożliwienie mu działania (chodzi mi o to, kiedy przestanie wypytywać, co dać jako zaufane, a co jako niezaufane)?


DefenseWall po zainstalowaniu nie wymaga konfiguracji. Jesli chodzi Ci o to wypytywanie, ja u siebie w opcjach mialem zaznaczone informowanie w okienkach o zdarzeniach ochrony zasobow, stad tyle tych okienek bylo, standardowo jest to o ile dobrze pamietam wylaczone. Reszta komunikatow jakie generuje DW jest naprawde znikoma, i informuja one tylko o tych najbardziej istotnych zdarzeniach jakie moga miec miejsce w Twoim systemie np. keyloggery, proba uzyskania dostepu przez jakis program do zabezpieczonego pliku (np takiego w ktorym trzymasz hasla, konta gier, etc).
Poza tym jesli jakas czynnosc jest Tobie znana - masz pewnosc ze to nic groznego jak np w przypadku przegladarki lub Skype - ostrzezenie o odczytywaniu znakow wprowadzanych z klawiatury > wtedy po prostu zaznaczasz w oknie ktore Ci sie pojawi Zapamietaj zdarzenie/Nie pokazuj ponownie - i klikasz OK.
To wszystko. Spytaj innych uzytkownikow DefenseWall czy jest to dla nich uciazliwy program Smile
Acha i jeszcze jedno - ten program nie pyta Ciebie co uruchomic jako zaufane/niezaufane. DW ma wbudowana liste aplikacji niezaufanych (przegladarki, klienty torrent, email, czytniki pdf, etc) dodatkowo sam mozesz dodawac nowe aplikacje do tej listy o ile bedzie Ci na tym zalezalo.
Wszystko co sciagniesz na dysk przy pomocy aplikacji dzialajacej jako niezaufana - automatycznie zostanie oznaczone jako niezaufane (dziedziczenie po procesie matce).
Wszystko jest opisane w pierwszym poscie tego tematu, przeczytaj go jeszcze raz Smile
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#75
Mogę go użyć jako uzupełnienie KIS 2009?
Windows 7 + KIS 2010
Odpowiedz
#76
Oczywiście że możesz.
Odpowiedz
#77
bartek46op napisał(a):Mogę go użyć jako uzupełnienie KIS 2009?


Nie czytalem nigdzie o problemach miedzy DW a KISem, wiec nie powinno byc przeszkod. Najlepiej zainstaluj DefenseWall i go przetestuj. DW oferuje 30-dniowy w pelni funkcjonalny trial.
DW nie oferuje takich samych funkcji jak KIS, wiec bedzie doskonalym uzupelnieniem, a Twoje bezpieczenstwo w znaczacym stopniu wzrosnie.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#78
Ok zainstalowałem i się dobrze sprawuje. Informuje o wszystkim czego oczekiwałem. Obsługa jest banalna a bardzo skuteczna. Potestuję 30 dni i się okaże czy go kupie <!-- sSmile2-->Smile2 <!-- sSmile2--> ale pewnie tak.
Windows 7 + KIS 2010
Odpowiedz
#79
A tak w ogóle, jeżeli DW jest taki dobry, to czy jest sens używać razem z DW firewalla i av ?
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#80
firewall potrzebny bo DW tego nie ma, av już mniej ale co trzy ochrony to nie jedna
reasumując najmniej potrzebny jest av jeżeli chodzi o realtime.
jednak jak creer już pisał od czasu do czasu należało by antywirem przelecieć system i wywalić nieaktywne wirusy pozostawione przez DW
mają dołożyć do programu firewall w kolejnych wersjach zobaczymy jaki będzie.
WIN11
Ventura
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości