Blokada wtyczki Java w FF
#21
Eru napisał(a):Z jakim IE? Chyba coś przespałem Grin


Kiedyś jak FF przechodził z numeru powiedzmy 2 na 3 to było to związane z gruntowną przebudowa programu ...
ale konkurencja robiła sobie zmiany w numeracji szybciej i w którymś momencie był FF 3.x IE 7 i Opera chyba 9
i ktoś z teamu Mozilli zauważył (i słusznie) że użytkownicy komputerów to w większości dyletanci i jak widzi ze to jest w wersji 3 a tamto w wersji 10 to bierze wersje 10 bo jest lepsza .
Żeby FF nie tracił pozycji na rynku przeglądarek z powodu rzekomego "nie nadążania za rozwojem" w oczach lemingów , postanowiono że zmiana koloru paska będzie juz wymagała nowej cyfry w linii produktu .....
I tak mamy Firefoksa 12
Mniej więcej tak działa marketing
#22
Tu nie chodzi o IE tylko o Chrome prędzej Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
#23
Ale AlohA jest też druga strona medalu. Jak dev skończą tworzyć jakiś moduł przeglądarkipo miesiącu pracy ( może być przydatny ) to po co mają czekać 11 msaby dokończyć resztę? A po roku ten moduł może już okazać się stary. Sa też dobre strony takiej zmiany, chociaż wolałbym aby szło to troszkę wolniej np fx 4,fx 4,5 ,fx5, fx5,5 itp Bo jak numeracja dojdzie do 20 to już będzie to beznadziejnie wyglądać. Ale powoli już planują zmiany które mają na celu pozbycie się całkowicie numeracji.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
#24
Wersja 3.6 nie jest już wspierana i mozilla chce wymusić aktualizację.
Jeśli szukasz czegoś z długim wsparciem zainstaluj Firefox 10.0 ESR

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Obrazek: Esr-release-overview.png]
#25
Zainstalowanie Chrome jest ekwiwalentne z zainstalowaniem kamery nad łóżkiem i podłączeniem jej do monitora oficera dyżurnego KRP właściwej ze względu na miejsce zamieszkania ......
#26
Bzdury jak nic. Chrome ID jest od dawna usunięte, wszystkie inne opcje szpiegujące można samemu w opcjach wyłączyć. Co tutaj mnie szpieguje? Powiedz to może zmienię przeglądarkę
Online Armor Premium + Kingsoft PC Doctor Lite + Bitdefender TrafficLight
#27
przykład :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Firma którą raz przyłapano na węszeniu gdzie nie powinna jest dla mnie spalona , nie używam żadnych z produktów googla
Programy na otwartym kodzie jak np. FF są pewne bo wiadomo co jest w środku , w takich Chrome nie wiesz co siedzi w środku bo firma ci tego nie powie .
to samo ze skype , mało kto wie ze microsoft opatentował wtyczkę do podsłuchiwania skype zanim jeszcze ktokolwiek pomyślał ze Microsoft kupi Skype .
na mocy amerykańskiego prawa służby USA mogą robić ze skypem co chcą w tym momencie i uwierz to że robią , z twoją przeglądarką też
tu np co można zrobic z twoja komurka :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Ok widzę ze schodzimy z wątku zupełnie , jeżeli nikt nie wie jak obejść mój problem to trudno
może ktoś wie który plik wyrzucić żeby ta wtyczka całkiem zniknęła z listy wtyczek ?
#28
Znamy rozwiązanie i jest nim zapewne aktualizacja przeglądarki, no ale jak się upierasz że chcesz korzystać jak pisał @zord z już nie wspieranej wersji to twój wybór - tylko żebyś potem znowu nie otwierał tematu, że ci coś nie działa Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
#29
Eru napisał(a):Znamy rozwiązanie i jest nim zapewne aktualizacja przeglądarki, no ale jak się upierasz że chcesz korzystać jak pisał @zord z już nie wspieranej wersji to twój wybór - tylko żebyś potem znowu nie otwierał tematu, że ci coś nie działa Tongue


Przyczyną problemu nie jest stara wersja FF tylko to ze wersja Java plugin którą aktualnie mam zainstalowaną została uznana za niebezpieczną i zablokowana .
Moje pytanie dotyczyło sposobu w jaki mozna wyłaczyć sprawdzanie wtyczek pod katem bezpieczeństwa .
Na to pytanie nie uzyskałem odpowiedziFacepalm
#30
Opcje:

1. aktualizacja Javy do v7 i liczenie że może coś to da
2.rezygnacja z Javy do czasu naprawienia problemu (w co wątpię)
3. aktualizacja FF''a co na pewno rozwiąże problem - bo tylko ty tu taki masz a jako jedyny jedziesz na starej wersji przeglądarki
4. wyrzucenie kompa Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
#31
Przyczyną jest stara wersja przeglądarki która nie jest wspierana ff3.6 zakończył już swój żywot ostatnie aktualizacje to były tylko i wyłącznie poprawki krytyczne.
24 kwietnia Mozilla całkowicie przestała wspierać tą wersję i z przyczyn bezpieczeństwa niektóre dodatki zostały wyłączone żeby w razie czego przez niezalataną lukę nie doszło do zainfekowania systemu
Od początku mają Mozilla zacznie aktualizować automatycznie(o ile użytkownik sam nie wyłączy aktualizacji)wersje 3.6 do wersji 12
#32
czyli jest sposób żeby te sprawdzenie wyłaczyc czy niema ?
Jezeli beda mnie chcieli uszcześliwic na siłe to podziekuje im za wspułprace i zmienie przegladarke
#33
@AlohA:
Najlepiej zrobić jak opisują Eru i Zord - jeżeli szukasz pewnej i stabilnej przeglądarki, zainstaluj Firefoxa 10 ESR.
Pozostając na Firefoxie 3 narażasz się na luki bezpieczeństwa, bo ta gałąź nie będzie już łatana.
Co do javy, najlepiej wrzucić JRE 7 Update 4. Jest to najnowsza wersja, w przypadku Firefoxa problemów żadnych nie powinna robić (co niektóre inne oprogramowanie typu Netbeans, LibreOffice, Eclipse jeszcze się od czasu do czasu gryzie z javą 7).
#34
W pole adresu wpisz aboutconfig wciśnij enter
znajdź klucz extensions.blocklist.enabled i zmień mu wartość na false
normalnieFacepalm
#35
zord napisał(a):W pole adresu wpisz aboutconfig wciśnij enter
znajdź klucz extensions.blocklist.enabled i zmień mu wartość na false
normalnieFacepalm


normalnie zadziałałoLol
dziękuje za pomoc


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości