Norton Security
jan13 napisał(a):Ba, tylko że te elementy to zagrożenia niskiego stopnia a nie pliki i foldery.Chyba że ślepy jestem...
A przesunąłeś scroll do samego dołu?Wink

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Miałem raz zainstalowaną wersję beta pakietu Norton Security, a dzisiaj przyszedł email z kluczem na rok na 10 userów (wersja z kopią zapasową) i podziękowaniem za udział w testach.
Nice Grin
Odpowiedz
Czyli teraz nie można kupować tych innych wcześniejszych wersji N? Szkoda że nie piszą ile chcą za przedłużenie.
Odpowiedz
lukasamd napisał(a):email z kluczem na rok na 10 userów (wersja z kopią zapasową)
Taka wersja, tylu userów i pełny rok i to w dodatku od Symanteca?? Wow
Szaleństwo i rozpusta na bogato Cool
Odpowiedz
Również otrzymałem klucz Lol
MKS_VIR

Odpowiedz
Jakw tej wersji wygląda sytuacja z defragmentacją dysków SDD. Idzie to jakoś normalnie wyłączyć?
Odpowiedz
Dzisiaj również dostałem maila z kluczem Grin
Toruniak napisał(a):Jak w tej wersji wygląda sytuacja z defragmentacją dysków SDD. Idzie to jakoś normalnie wyłączyć?
Można wyłączyć optymalizację dysku, podobnie jak optymalizator czasu bezczynności i praktycznie cały harmonogram zadań.
Póki co u mnie to rozwiązanie w pełni się sprawdza (zarówno dla SSD jak i klasycznego HDD).
Odpowiedz
The PC Security Channel

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


odczucia podobne z moimi - faktycznie jest jakiś problem w wykrywalnością offline i samą skutecznością technologi Sonar. Nie mam dostępu do tych próbek, ale podobne "dziwne" zachowanie NIS 2015 obserwuję na swoim komputerze. Wygląda na to, że wersja 2014 jest skuteczniejsza niż zaawansowany 2015.
Czyli głośne zapowiedzi odejścia przez firmę Norton od "tradycyjnych" antywirusów stały się faktem. Niestety - w tej postaci ten produkt sprawia wrażenie niepełnowartościowego....
Odpowiedz
Ja po dwutygodniowym testowaniu od chwili premiery również nie byłem zadowolony z wykrywalności nowego Nortona. Jako wieloletni użytkownik ich produktów się zawiodłem. Na okres trzech lat przeszedłem do konkurencji. Mam nadzieję że jeszcze do Nortona powrócę.
Odpowiedz
Czytałem komentarze pod tym testem, są jakieś wątpliwości, że w normalnej sytuacji np. SONAR nie zapychałby łącze i lepiej by reagował.
Fakt, offline jest bida.. ale teraz ochrona offline to żadna ochrona (mowa o automatach), bo za wiele nowych rzeczy powstaje.
Odpowiedz
Poczytałem nieco więcej o Nortonie na Wildersach no i opinie są całkowicie podzielone.
Fakt, program nie radzi sobie za dobrze z duża ilością zagrożeń... ale z drugiej strony, gdy atakujemy go powoli np. pobierając zarażone exe bezpośrednio ze stron (zrobiłem sobie taki mini-test z użyciem malware z paczek jakie są publikowane) to łapie je bardzo dobrze. Testy na paczkach są dalekie od normalnych sytuacji, ja już za to miałem okazję przekonać się, jak Norton zablokował u mnie PUP - przyznaję, przeoczyłem instalację i jakiś dodatek do przeglądarki chciał mi się wepchać. Poradził sobie z nim bez najmniejszych problemów. Gorzej z zagrożeniami sztucznie wrzuconymi na pendrive, bo po podpięciu do kompa... zero reakcji. A niby skanuje nośniki wymienne,

Sam nie wiem.. ale w sumie lekki bardzo jest, a żaden z domowników nie miał jakichkolwiek infekcji na przestrzeni ostatnich ~4 lat przy stosowaniu różnych programów.
Póki mam lickę to chyba będę używał, wydaje się być oprogramowaniem w zupełności wystarczającym, tym bardziej, że np. Google Chrome tez znacznie poprawia bezpieczeństwo.
Odpowiedz
lukasamd napisał(a):...Sam nie wiem.. ale w sumie lekki bardzo jest, a żaden z domowników nie miał jakichkolwiek infekcji na przestrzeni ostatnich ~4 lat przy stosowaniu różnych programów...
Całkowicie odmienna architektura programu powoduje, że ciężko jest porównywać edycję 2015 do wcześniejszych. Ja z kolei doświadczyłem 4 przypadków kiedy (Norton 2015) na poczcie wp.pl otrzymywałem mejle z załącznikami .zip bądź .pdf. Do dnia dzisiejszego nie są one wykrywane przez skaner, a tylko ubijane w momencie wykonywania pliku. Niby program działa - ale nie satysfakcjonuje mnie taki sposób działania programu... Mam 4 trojany na pulpicie i Norton nic z tym nie robi.. ;-) Ciekawy jestem w którą stronę to się rozwinie? Generalnie jaka jakaś aplikacja przestaje mi się podobać to przestaję jej używać. Moje pieniądze - mój wybór :-)

P.S. Te wymogi co do szybkiego łącza internetowego, aby program sprawnie działał mnie rozbrajają...
Odpowiedz
Witam,


zanim dostanę ze sklepu klucz z licencją, dla testów zainstalowałem Nortona Security w wersji próbnej.

Czy macie jakieś rady jeśli chodzi o konfigurację programu? Jakieś niepotrzebne rzeczy są do wyłączenia? Póki co wyłączyłem te optymalizatory i skanowanie poczty i tutaj pojawił się mały problem.


Tak jak w Kasperskym jest komunikat w głównym oknie, że jest "alarm" bo jakaś funkcja jest wyłączona. To jestem w stanie zrozumieć, ale w Nortonie (tego w KIS nie było) ikonka na pasku zadań ma wykrzyknik. Czy da się to wyłączyć? Nie potrzebuję funkcji ochrony poczty, gdyż nie korzystam z Outlooka czy Thunderbirda.
Odpowiedz
Wyłączyć na pewno można bez wszczynania alarmu:

- cały moduł antyspamowy
- sejf tożsamości
- monitorowanie wydajności (w ustawieniach administracyjnych)
- raport 30-dniowy (jw.)
- moduł kopii zapasowej

Co do poczty, to dotyczy jedynie kompatybilnych klientów w których są wrzucane dodatki, więc przy normalnej pracy to i tak nie działa.
- nakładkę stanu kopii zapasowej
Odpowiedz
kajaka211 napisał(a):Jest już Polska premiera Norton Security cena 255 zł to jakaś masakra... Wiadomo już co z kluczem z 2014 ? Pisał już ktoś do supportu ?

Spójrz dokładnie, co dostajesz w tej cenie szanowny kolego.
Odpowiedz
Cena na 1 stanowisko w Komputroniku wynosi 149 zł. Klucz bez problemu zmieniłem telefonicznie.
Odpowiedz
Na agito zaś można za 127 zł Smile Swoją drogą zastanawia mnie jedna rzecz? Czy można jakoś sprawdzić cenę przedłużeń bez kupowania nowej licencji? Żeby wiedzieć ile cię wyniesie za kolejne lata? Nie tylko mam na myśli nortona ale inne rozwiązania. Nic nie piszą na swoich stronach. Jedyny wyjątek to znany produkt Emsisoftu. Piszą tam o % ceny mniej za kolejne lata. tj 25% i potem o 5% do tych aż ku 60% po kilku latach. Jakieś pomysły?
Odpowiedz
Witam, kupiłem NIS, po bardzo okazyjnej cenie Tongue, lecz nie mogę aktywować go na koncie- klucz został zużyty- jest na innym koncie (działać niby działa [w aplikacji], lecz jest to produkt niekompletny) Sprzedawca wystawia "niby wystawia fakturę VAT"-będę się upominać do skutku czy mam szansę ewentualnie wygrać z nim, ponieważ jest niezgodny z umową i żądać przesyłki w pełni sprawnej licencji. Gdyby się z nim nie udało, czy Symantec na wniosek i dowód zakupu wystawiłby poprawną licencje?

PS. przed chwilą zorientowałem się i wyłączyłem funkcje zarządzanie zdalne, czy może grozić mi jakieś niebezpieczeństwo, utrata danych( sejf tożsamości... ?) itp. itd. ?
Odpowiedz
Zgłaszaj od razu sprawę do Symentaca. Zakładam, że kupowałeś np. na Allegro za kilka zł... nie warto, to nie są legalne licencje.
Możliwe, że dostaniesz od nich normalną licencję za zgłoszenie oszusta + fakt zostania oszukanym, no ale z prawnego punktu widzenia sam łamiesz prawo będąc świadomym, że coś może być nie tak a kupując dany produkt.
Odpowiedz
Przy odinstalowywaniu nortona można sobie zostawić Norton Identity Safe (sejf tożsamości) jednak nie działa on samo sobie bez pakietu security (wyświetla coś że nie działa z najnowszym firefox).
Chciałbym wypróbować inne pakiety zabezpieczające ale mieć jednocześnie dostęp do swojego sejfu.Można coś na to poradzić?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości