ZoneAlarm Free Antivirus+Firewall
#1
Wersja finalna do pobrania

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Online armor + DefenseWall
Odpowiedz
#2
Wymagania dalej mają z kosmosu, ale i tak przetestuję Smile


Dodano: 01 maja 2012, 18:01

Zainstalowane. Przejrzałem ustawienia programu i zauważyłem następujące ograniczenia:
- opcja skanowania poczty e-mail nieaktywna - tylko wersja płatna
- skanowanie przy zapisie i odczycie jedyną aktywną opcją - nie można zmienić ustawienia na tylko przy odczycie lub na Smart Mode, tylko wersja płatna
- skanowanie plików sieciowych - tylko wersja płatna
- Identity Protection płatny - subskrypcja na rok
- aktualizacje raz na 24 godziny

Za parę dni napiszę coś więcej, jak trochę z programem popracuję.
Pozdrawiam Wink
...
Odpowiedz
#3
Sam soft dość fajny, lekki, ale jeden proces jest masakrycznie ciężki , podczas aktualizacji dochodzi do 500MB pamięci RAM
W spoczynku tak to wygląda

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#4
@facecik soft wcale nie jest lekki: długo się uruchamia (dłużej niż AVG 2011), zajętość pamięci - masakra, zdecydowanie zbyt dużo I/O, co z kolei przekłada się na skróconą pracę na baterii o prawie godzinę, widoczne spowolnienie uruchamiania programów.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Spróbuję wytrzymać z nim do jutra, może coś się poprawi w kwestii zużycia zasobów.
...
Odpowiedz
#5
U mnie nie jest jakoś szczególnie odczuwalny,po starcie systemu uruchamia się jako pierwszy w tray-u , ale jak powiedziałem proces vsmon.exe to masakra dobija do pół giga ramu ,w spoczynku ok 250-300 , więc ja testy już zakończyłem.
Odpowiedz
#6
Im dłużej z programu korzystam, tym lepiej on działa. Obecnie wg Process Hacker:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Jak widać z wykorzystaniem pamięci jest lepiej, ale nadal denerwuje mnie zbyt duże wykorzystanie procesora i ilość I/O w czasie, gdy nic na kompie nie robię :crazy:
Poza tym zauważyłem, że korzystasz z systemu 64 bitowego, a ja mam 32 bitowy. Stąd może być taka duża rozbieżność w użyciu pamięci.
...
Odpowiedz
#7
A robiliście pełne skanowanie? Jeżeli to silnik kaspersky to pełnym skanowaniu powinno być lepiej.
Online armor + DefenseWall
Odpowiedz
#8
Co do skanowania:
1. Szybkie - 7 min. i 42 s
2. Pełne - 1h +/- 2 minuty
3. Szybkie - 4 min. 31 s
4. Pełne - 7 min. 49 s

Pomiędzy skanowaniami restartowałem komputer i robiłem różne rzeczy, także program się nie nudził.
...
Odpowiedz
#9
Dość obszerna recenzja pakietu na PCMag...sumaryczna ocena 3,5/5

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#10
Zapomniałem napisac o jeszcze jednej bardzo ważnej kwestii - firewall dla większości programów zezwala na połączenia przychodzące z sieci i z internetu. Z tego powodu skutecznośc tego pakietu jest wątpliwa.

Ze swej strony nie polecam. Zdecydowanie lepiej złożyc sobie zestaw AV + FW z programów innych producentów.
...
Odpowiedz
#11

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


test video

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#12

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

ZoneAlarm chwali się na FB, że ma wyzszą skutecznosc niż Norton i McAfee.
Odpowiedz
#13
Może mieć,to Kaspersky w obcej skórze, na pewno detekcję ma lepszą od Nortona, i od McAfee też powinien być lepszy.
Odpowiedz
#14
Mam duże wątpliwości co do drugich słupków.
Odpowiedz
#15

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Antivirus engine version: 8.2.11.97 - 8 wskazuje na numerację Endpoint Security Kasperskiego, ale mogę się mylić.
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#16
Czyli ktora to jest wersja KAV w tym ZA ?
Odpowiedz
#17
U mnie na laptopie miałem taki zestaw : CIS 2012 Pro , MBAM Pro , KCAV 2012 ,zamiast tego sprawdzonego zestawu zainstalowałem ZA i też działa dobrze , Polecam Wink
ESET Smart Security + Malwarebytes AM/AE (Premium) + Zemana AM HitmanPro
Odpowiedz
#18
Pojawiła się nowa wersja tego paskietu 11.0.018.000 , duży przeskok w numeracji , a zmian jak na lekarstwo ...

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Added: Windows 8 compatibility
Added: Firefox 16 support
Fixed: Java 7 compatibility

Pobieranie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Mam wrażenie że zaszły jakieś jednak większe zmiany pod maską, bo proces który zżerał u mnie ponad 300MB ramu ( vsmon.exe)teraz nie przekracza 140mb podczas aktualizacji, a w tle spada do ok 100mb .
Ale silnik jak widać po ss pozostał bez zmian, czyli zoptymalizowali go w końcu .

edit:
jednak przedwczesna radość, po aktualizacji i restarcie znowu zużycie wzrasta do ponad 330MB , nikomu tego softu nie polecam , to po prostu kobyła.
Odpowiedz
#19
A co myślicie o samej zaporze ZA Smile? Jak się ma względem takiego OA?
ESET Smart Security 10
Odpowiedz
#20
Wyszła nowa wersja v11.0.000.020:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Kod:
Release History:

11.0 Branch

11.0.000.020 was released to the public on Nov 20, 2012. For changes in this version:

- Improved: AV engine
- Fixed issue: Installer screens not displayed properly on some systems


Pobieranie:
- instalator online:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

- instalator offline:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Historia wydań:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości