Wybór darmowego antywirusa
#21
yaslaw napisał(a):A wracając do AVG, jakie są odczucia osób które go używają?? Ja miałem go zainstalowanego dość dawno i pewnie co nieco się pozmieniało...


Dodano: 01 maja 2012, 11:10

@Flash999
a jak byś porównał AVG z Avirą w kontekście "lekkości" dla systemu (obciążenie CPU/długość ładowania etc)?

Przez długi czas korzystałem z Aviry Free, natomiast teraz użytkuję AVG Free. Muszę przyznać, że osobiście nie widzę różnicy w wydajności obu wspominanych programów. Oba są tak samo lekkie. Myślę, że pozostanę przy AVG ze względu na świetny Identity Protection, aczkolwiek Avira ma przydatną funkcję blokowania autouruchamiania pamięci przenośnych.
...
Odpowiedz
#22
Microsoft wprowadził poprawkę wyłączającą autoruna. Korzystanie z takiego modułu wbudowanego w Avirze mija się z celem.
Odpowiedz
#23
Ja mam komputer z 1gb ram :-( i przyznam, że korzystanie z Aviry to była padaczka. Musiałem po uruchomieniu czekac aż program "otworzy" parasolkę, bo do tego momentu nie dało się uruchomić niczego na komputerze. Do tego w czasie skanu obciążenie pamięci drastycznie rosło( zawieszenie przegladarki, etc.). W real-time Avira cięzka nie jest, ale z takim wybrakowaniem funkcji powinna byc duzo lżejsza. I co moim zdaniem najgorsze w "parasolce" to praktyczny brak heurystyki. Działa onagłownie w czasie skanu (np.wykrycia wirusow "Heur/MAlware), a w wersji IS czasami przyczepiła sie do Winrara ( informacja o podejrzanym zachowaniu). I tyle . Nie miałem problemów z uruchamianiem niewykrytych zagrożeń, a czesto po wysłaniu pliku do analizy trzaba było czekac kilka dni na dodanie do baz( bo to często jedyna metoda obrony).
A teraz Avg:
przetestowałem wszystkie wersje od Free do Internet Security. Naprawdę szok. Pamiętam jak mi IS2011 mulił komputer i doprowadzał do szału mnogością ustawień. . A teraz? Program Internet Security jest lżejszy w praktyce od av aviry. Moge wykonywać pełen skanmając jednoczesnie włączoną Operę i GG . IP -genialnie reaguje na nowe zagrożenia, zdecydowana większośc blokowana. Jeśli chodzi o ochronę USB mozna ustawic auto-skan.Pomoc techniczna w języku polskim, do tego pliki wysłane do analizy max. do 2 dni w bazach . Ale minusem moim zdaniem sa dośc słabe ustawienia początkowe, jednak wszystko jestłopatologicznie rozpisane.
Takze jeśli decydować między Avirą , a Avg, to zdecydowanie avgGrin
Odpowiedz
#24
Dzięki, chyba zdecyduje się na AVG, a licencję z Aviry przeniosę do pracy....
Odpowiedz
#25
Flash999 napisał(a):Microsoft wprowadził poprawkę wyłączającą autoruna. Korzystanie z takiego modułu wbudowanego w Avirze mija się z celem.

Co z tego, że Microsoft wprowadził poprawkę, skoro u siebie nigdy nie zauważyłem, by wprowadzała ona jakieś zmiany. Zawsze muszę w Panelu sterowania wyłączać autorun i dodatkowo sprawdzać wartości w rejestrze. Po za tym przez cały czas najwięcej infekcji pochodzi z pendrive''a od znajomego.
Microsoft dalej niech sobie wypuszcza swoje niedziałające poprawki, a ja i tak będę blokował autoruna samodzielnie - rejestr, blokada w Outpost Firewall czy w Avira AV.
...
Odpowiedz
#26
@preter_m
Wnioskuję, że chodzi Ci o autoplay a nie autoruna. To dwie różne rzeczy.
Odpowiedz
#27
Autoplay, autorun nigdy nie wiem które jest które. Autorun.inf to plik uruchamiający wskazany program (autoplay) po włożeniu płyty/podpięciu pendrive''a.
Nie zdziwię się, jeśli coś pokręciłem.
...
Odpowiedz
#28
Autorun to nie Autoplay, te drugie to:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Autoplay sam w sobie nie jest szkodliwy. Zainfekowane mogą być jedynie odnośniki do programów tam zamieszczonych.

Koniec offtop.
Odpowiedz
#29
Czy MS chroni przeglądarkę Mozilla ??
szukam odpowiedniej ochrony.
Odpowiedz
#30
facecik napisał(a):Szkoda tylko , że ochrona www działa tylko jak zwykle na IE i FF.

Temat: forum.safegroup.pl/microsoft-security-essentials-4-0-1526-0-t6187.html
Odpowiedz
#31
Witam, a co sądzicie o Ashampoo Anti-Malware?
Odpowiedz
#32
Jeżeli chcesz to mogę ci na PW podesłać licencje na AVG IS Grin
ESET Smart Security
Odpowiedz
#33
andx napisał(a):Witam, a co sądzicie o Ashampoo Anti-Malware?

Generalnie - niezły i nawet niezbyt ciężki, a bazuje na silniku Emsi. Tu masz parę wątków o AAM

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#34
andx napisał(a):Witam, a co sądzicie o Ashampoo Anti-Malware?

Zwycięzca RING-u (by promototo ) Wink

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Może nie z wagi piórkowej, choć z pewnością do przeżycia, nawet dla starszych konfiguracjach sprzętowych.
Silnik Emsi robi swoje - moim skromnym zdaniem soft wart uwagi i godny zainteresowania - zwłaszcza na półce freeware.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości