Retorycznie: o niczym?
#1
Dział: Pogaduchy - w podpisie "o wszystkim i o niczym"
Jestem tu krótko, więc krótko zapytam - polityka nie pasuje do tego działu, jeśli tak to dlaczego?
Może nie pasuje, bo jest o niczym? Czy raczej o wszystkim po trosze?
Dziwi mnie i niepokoi obawa o polityczne dyskusje. Mieć ambicje i zabierać oficjalny głos w dyskusji o ACTA i jednocześnie blokować wolną wypowiedź polityczną użytkowników jest wyrazem czego? No właśnieSmile
#2
ACTAzabić chce bezpieczeństwo , wolność słowa internetu i jego użytkowników - więc temat jak najbardziej pasujący do rodzaju tego forum, do pogaduch i nie tylko. Polityka uprawiana jest wszędzie wokoło - w pracy , na ulicy i 20 godzin w telewizji - chyba wystarczy tego na tyle by nie mówić o tym tutaj bo z bezpieczeństwem nie ma nic wspólnego a te forum ma być apolityczne - po prostu nie dyskutujemy o tym tutaj, takie pogaduchy uprawia się na innych forach czy blogach.
#3
Cytat: Mieć ambicje i zabierać oficjalny głos w dyskusji o ACTA i jednocześnie blokować wolną wypowiedź polityczną użytkowników jest wyrazem czego?

Bardzo dobre pytanie Wink

Cytat:
a te forum ma być apolityczne - po prostu nie dyskutujemy o tym tutaj, takie pogaduchy uprawia się na innych forach czy blogach.

Ja nie widzę w regulaminie zakazu dyskusji o sprawach "politycznych". Ani nie jest to nie zgodne z polskim prawem.Jeśli ktoś chce to robić to nie widzę powodu żeby tej osobie to uniemożliwiać- tylko dlatego że ma się inne poglądy. Nikt nikogo nie zmuszatego czytać ani się wypowiadać w takich tematach.A każdy może mieć swoje zdanie i swoje poglądy.
#4
Odpowiedzi będą krótkie, ale rzeczowe.

Marek63 napisał(a):polityka nie pasuje do tego działu, jeśli tak to dlaczego?


Po ostatnich dyskusjach było widać, że szybko taki temat wszczyna na forum... burdy.
Oczywiście my możemy na nie reagować, sypać warnami i banami, ale po co to użytkownikom?

Marek63 napisał(a):Mieć ambicje i zabierać oficjalny głos w dyskusji o ACTA i jednocześnie blokować wolną wypowiedź polityczną użytkowników jest wyrazem czego?


Aktywni użytkownicy w zasadzie sami poprosili o zamknięcie tematu. Zapraszam do dokładnego zapoznania się z nim - ja osobiście zdecydowałem się nie zabierać tam głosu, ale żadnego nakazu czy coś nie było. Temperatura szybko poszła w górę, ale ku mojemu zdziwieniu, dyskutujący sami doszli do kompromisu bez interwencji moderatorów.
Gdzie jest tu więc jakaś blokada? A no tak... za chwilę o tym.

marsellus napisał(a):Ja nie widzę w regulaminie zakazu dyskusji o sprawach "politycznych".


Jeszcze. Już teraz mogę powiedzieć, że jeszcze w tym miesiącu punkt taki na 100% znajdzie się w regulaminie.
To jest forum o bezpieczeństwie komputerowym, a nie o polityce. Chcemy być apolityczni i nie chcemy, aby taki dyskusje rozwalały relacje między użytkownikami.
Chcecie porozmawiać o polityce? Nie ma problemu, ale nie na SafeGroup.
Takie decyzje zostały podjęte przez ekipę w sensie osób decyzyjnych dla dobra całego forum, a nie jako osobiste przekonania, bo to, że nikt nikomu czytać nie każe, czy się wypowiadać, to jest wiadome samo przez się.
#5
Marek63 napisał(a):Jestem tu krótko, więc krótko zapytam - polityka nie pasuje do tego działu, jeśli tak to dlaczego?
Może nie pasuje, bo jest o niczym? Czy raczej o wszystkim po trosze?
Dziwi mnie i niepokoi obawa o polityczne dyskusje. Mieć ambicje i zabierać oficjalny głos w dyskusji o ACTA i jednocześnie blokować wolną wypowiedź polityczną użytkowników jest wyrazem czego?

O wszystkim i o niczym...słuszna uwaga Marku...co nie oznacza, że mamy rozmawiać o podpaskach...lekach na wzdęcia...o rozwodach celebrytów...o tym kto z kim i kiedy...ani również o tym, kto jest bardziej poprawny politycznie, a kto mniej...kto jest "Polakiem prawdziwym", a kto nim nie jest.
Polityka jak widzisz jest tylko znikomą częścią możliwych tematów "o wszystkim i o niczym"...ani bardziej pożądanym ani mniej...więc nie rozumiem Twojej głębokiej troski o nasze polityczne uprzedzenia i politykę uprzedzeń...ACTA?...jak najbardziej się mieszczą w kontekście forum, natomiast niekoniecznie cała reszta wątków politycznych.

@Marsellus...
Co Ci się nasunęło takiego w ramach odpowiedzi? Możesz to rozwinąć? To, że nie jest zakazane prawnie...bo niby czemu i w ogóle...nie oznacza, że zawsze i wszędzie te tematy należy poruszać...że zawsze i wszędzie są one dobrze widziane.
A tak na koniec...jesteśmy tu dobrowolną społecznością, która zebrała się w celu określonym wspólnymi zainteresowaniami...dlaczego ze względu na specyficzną i immanentną zdolność tematów politycznych do dzielenia ludzi i wzbudzania nich niezdrowych emocji, mamy być entuzjastami takiej tematyki na forum?
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
#6
Marek63 napisał(a):Dziwi mnie i niepokoi obawa o polityczne dyskusje. Mieć ambicje i zabierać oficjalny głos w dyskusji o ACTA i jednocześnie blokować wolną wypowiedź polityczną użytkowników jest wyrazem czego? No właśnieSmile

Świetne pytanie.

lukasamd napisał(a):Po ostatnich dyskusjach było widać, że szybko taki temat wszczyna na forum... burdy.
Oczywiście my możemy na nie reagować, sypać warnami i banami, ale po co to użytkownikom?
Aktywni użytkownicy w zasadzie sami poprosili o zamknięcie tematu.


@lukasamd Super. Mów za Siebie bo w sumie kto Ci dał prawo mówienia za innych? Co Ty guru jakiś jesteś?
Tych 3 użytkowników przeciw na 4159 (notabene) związanych z redakcją (spamu polaka nie liczę) faktycznie powala na kolana..
Liczba tematów: 5 183 a ten jeden nie pasuje.
Pisząc że redakcja powinna być apolityczna nie chodziło mi o to że zabieracie zdanie tylko o to że nie powinniście się określać politycznie.
Zakładam że gdyby redakcja nie określiła się po jednej lini..odpowiedzi było by więcej. A tak nikt nie chce się narażać.

lukasamd napisał(a):Jeszcze. Już teraz mogę powiedzieć, że jeszcze w tym miesiącu punkt taki na 100% znajdzie się w regulaminie.

ichito, ukasamd Pizło Was kurde? Pewnie nie, tak wygląda Demokracja w Waszym wydaniu. Wolność słowa.
Marek63 zalóz temat bo za chwile nie będzie to możliwe. Się kurde prawdy boją. Będzie redakcja narzucać o czym wolno, a o czym nie (Ich zdaniem)

Temat o polityce miał na ta chwilę 1797 wyświetleń. Co jak patrząc w statystyki nie jest mało.
Mam wrażenie że gdyby redakcja się nie okres lila po której stoi stronie wypowiadających sie userów było by więcej.
W sumie postępując tak jak mówi polak: a po co, a na co, to nic nie da to Akta już by dawno przeszło.
#7
slawektor napisał(a):Tych 3 użytkowników przeciw na 4159 (notabene) związanych z redakcją (spamu polaka nie liczę) faktycznie powala na kolana..


Ilu użytkowników z wymienionych przez Ciebie ponad czterech tysięcy jest aktywnych?
Ilu z tych aktywnych wypowiadało się w temacie polityka względnie regularnie?
Też potrafię żonglować liczbami, no ale po co to robić?

slawektor napisał(a):Pisząc że redakcja powinna być apolityczna nie chodziło mi o to że zabieracie zdanie tylko o to że nie powinniście się określać politycznie.
Zakładam że gdyby redakcja nie określiła się po jednej lini ..odpowiedzi było by więcej. A tak nikt nie chce się narażać.


Sprawa ta była raz wyjaśniona, ale nadal jak widzę do Ciebie nie trafia. Powtarzam ostatni raz: nie określamy się politycznie jako redakcja .
Jeżeli to robimy, to tylko osobiście, jako dyskutujący a nie osoby z jakimikolwiek rangami na forum.
Mam założyć drugie konto i z niego dyskutować o polityce abyś poczuł się lepiej?
Naucz się to w końcu rozgraniczać, a najlepiej sam spróbuj postawić się w roli jakiejkolwiek osoby funkcyjnej w sieci www i przyznasz mi rację, że jest się wtedy na spalonej pozycji, bo zawsze się znajdzie ktoś, kto będzie Ci zarzucał to, co Ty teraz próbujesz zarzucać, a co jest bez sensu.

slawektor napisał(a):ichito, ukasamd Pizło Was kurde? Pewnie nie, tak wygląda Demokracja w Waszym wydaniu. Wolność słowa.
Marek63 zalóz temat bo za chwile nie będzie to możliwe. Się kurde prawdy boją. Będzie redakcja narzucać o czym wolno, a o czym nie (Ich zdaniem)


To nic nie zmienia, bo po wprowadzeniu nowego zapisu każdy nowy post dotyczący polityki wyląduje w koszu.
Poza tym, naprawdę nie rozumiem waszego podejścia do tematu. Nie usuwamy waszych wypowiedzi, nie wprowadzamy cenzury, a zarzucacie nam skrajną stronniczość.
Panowie, coś tu nie pasuje. Gdybym zabronił pisania osobom, które oglądają TVN, które są za partią rządzącą to wszystko by grało tak? No tak, bo "jesteście po drugiej stronie" i informujecie o rzeczach im przeciwnych.
Oj nie, tak na pewno nie będzie. Droga do bezsensownych kłótni będzie zamknięta zarówno dla jednej jak i drugiej strony. Nie chcemy tu burd i dlatego wprowadzamy takie zasady.

slawektor napisał(a):Temat o polityce miał na ta chwilę 1797 wyświetleń. Co jak patrząc w statystyki nie jest mało.


A pierwszy lepszy z brzegu temat "humor" ma prawie 15.000 wyświetleń.
Czy to oznacza, że jest on ponad 8x ważniejszy dla dyskutujących na forum?
Sam odpowiedz sobie na to pytanie.
#8
Beer
ESET Smart Security 10
#9
A czy ktoś zmusza do czytania tego? Co Wam nie pasuje? Pogaduchy po to chyba jest. A odgórne kierowanie o czym można a o czym nie, bo ktoś wie lepiej, przypomina..
@lukasamd Bez jaj. Jak się nie określacie politycznie jak znam wasze przekonania polityczne, Gdybyście się nie określili to przecież bym ich nie znał. Co wróżkę wziąłem ze poznałem?
#10
slawektor napisał(a):Co Wam nie pasuje?


Agitacja w innych tematach (np. humor)
Agitacja w podpisach użytkowników (tak, sugeruję)
Konieczność reagowania na kłótnie wywoływane takimi dyskusjami.
#11
Wiedziałem Sławku, że się odezwiesz i teraz Cię zapytam...pogięło Cię??!! Co ty k***a sobie myślisz, że masz gówniarzy przed sobą?? Starszy jestem od Ciebie...wiekiem i stażem na forum, więc nie myśl sobie, że będziesz mi wyjeżdżać z tekstem "pizło Was", bo kląć to umiem może lepiej nawet od Ciebie.
Ponad 4000 tysiące wyświetleń zamkniętego wątku?? i co z tego, skoro są wątki po naście tysięcy i więcej? Czemu do cholery nie trafia do Ciebie, że forum ma swoje zasady i do pewnego momentu coś jest dopuszczalne i tolerowane, a potem przestaje, bo zagraża jakieś wewnętrznej integralności i spójności całego forum? Masz zamiar to rozpiździć, bo taki Twój kaprys? Otrzeźwiej i przestań wyjeżdżać w końcu z tymi porównaniami do TVN bo pomyślę, że to jedyne argumenty jakimi dysponujesz.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
#12
I oto właśnie, przez kilka postów powyżej, mamy doskonały przykład tego, jak dyskusje polityczne psują relacje na forum.
Ten wątek również proponuję zamknąć i wywalić do kosza.
#13
W sumie Róbcie jak chcecie..
Co do zasad. Wiesz co to jest forum i jakie są zasady, czy dać linka do wikipedi?
Tylko czemu przekładacie to ciągle jak to Wy to widzicie . Tak wygląda integralność?
Nie wnikam że userów mamy 4160 i jakoś ich nie przybywa. Ale wprowadzając jakieś ograniczenia raczej się nie rozwijamy.
Temat może się nie podobać, ale coś tam na forum się dzieje, nie wnikam że retwittując z twittera czy z innych portali forum łapie popularność, bo wejdą poczytać o polityce czy sterownikach bo temat jest chodzący a zainteresują się wirusami.
(swego czasu napisałem do Ciebie ichito żebyś ruszył temat o Windows 8 przy premierze bo jest duże zainteresowanie, to nawet nie Odpowiedziałeś)
A nie trafia do mnie że Ktoś mi coś narzuca. O czym wolno pisać a o czym nie. Jego zdaniem.
A te wstawki o Tvn to.. raczej nie chwytam bo co to ma do tematu.
Nie Masz argumentów?
W sumie, dzisiaj mówiąc o polityce nie, jutro zakładam powiecie o jakimś antywirusie nie, bo możecie jako redakcja wszystko. Tylko przestaniecie być bezstronni i wiarygodni.
#14
To ja też pozwolicie, że dorzucę swoją cegiełkę. Tematy polityczne na forach omijam szerokim łukiem. Nie dlatego, że polityką się nie interesuje, ale z uwagi na język, który u pewnej części ludzi (która to część jest najczęściej przekonana o tzw. "prawdzie" i segreguje ludzi na "myślących i lemingi") jest dla mnie nie do przyjęcia. Najgorsze jest to, że ta niewielka grupka potrafi rozwalić nawet najbardziej konstruktywna dyskusję. Po prostu omijam, na fanatyzm szkoda mi czasu a ludzie chcący na siłę "głosić jedyną prawdę" są dla mnie zwyczajnie zabawni <!-- sSmile2-->Smile2 <!-- sSmile2-->

Lukas - Ty tu rządzisz, to Twoje forum i nic nam do Twoich decyzji, należy je po prostu przyjąć, a jak się komuś nie podoba, no cóż - są inne fora. Tak więc nie będę tutaj protestował, a jedynie mam sugestię. Moim zdaniem osoby, które zaniżają poziom dyskusji powinny być najpierw ostrzegane, a jeśli to nie pomoże - wyrzucane z forum. Ot, tak po prostu, bez sentymentów. Zapis w regulaminie nie jest IMO najlepszym rozwiązaniem, ponieważ spycha problem zamiast go rozwiązać. Można o polityce rozmawiać normalnie, problemem nie jest temat a język dyskusji i to język powinien być naprawiany. Prowokatorzy, ludzie głoszący jedyną słuszną prawdę, przekonani w swoim fanatyzmie o swojej racji - upomnienie i jak nie pomoże - ban. IMO najlepszy sposób.
This is your life and it's ending one minute at a time

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Powered by mózg + Bitdefender Internet Security 2013
#15
Moim zdaniem dyskusje o polityce mogą prowadzić do kłótni, ale nie muszą. Spory są naturalną konsekwencją wolnej wymiany zdań. Nie ma potrzeby udawać, że myślimy tak samo o wszystkim. Poglądy polityczne są różnorodne i to jest normą. Wystarczy pilnować w dyskusji języka wypowiedzi i będzie ok, jak zauważył @aope. Polityka jest bardzo istotną sferą życia społecznego, czy chcemy, czy nie wpływa na nasze życie. Przynajmniej z tego powodu warto mieć racjonalizowane i weryfikowane poglądy polityczne, być świadomym obywatelem, również Polakiem. Sorry, ale bez wolnej dyskusji na przyzwoitym poziomie, stajemy się bezwiednie, podprogowo wręcz, ofiarami zwyczajnej propagandy i ordynarnej manipulacji mediów głównego nurtu i obłudnych polityków, którzy mogą latami wodzić wyborców za nos, miast im służyć. Świadomość tego, co się dzieje wokół w świecie polityki jest warunkiem koniecznym przemyślanych i dobrych wyborów. Nie widzę sensu zamykać dyskusji politycznych, jeśli ktoś w dyskusji chce uczestniczyć i nie łamie zasad kultury. Kto nie chce, nie musi. Nie jest żadnym odkryciem, że niektóre wątki w ogóle nie są czytane, z różnych powodów, braku zainteresowania i czasu najczęściej. Do nich mogą należeć tematy polityczne. Oszołom, fanatyk - jeśli nie przekracza granic dobrego wychowania - może być spokojnie ignorowany i/lub tolerowany. Jeśli na forum save group przybędzie nawet kilkaset postów o treści politycznej - jestem przekonany, że jakość forum nie ucierpi. Wręcz przeciwnie. Z drugiej strony, jak każde forum, to również ma swojego gospodarza - jeśli gospodarz domu nie życzy sobie otwierania pewnych tematów - należy to uszanować i tyle.
#16
Marek63 napisał(a):Sorry, ale bez wolnej dyskusji na przyzwoitym poziomie, stajemy się bezwiednie, podprogowo wręcz, ofiarami zwyczajnej propagandy i ordynarnej manipulacji mediów głównego nurtu i obłudnych polityków, którzy mogą latami wodzić wyborców za nos, miast im służyć.

Sorry ale jaki jest tytuł strony? Centrum bezpieczeństwa. Dziękuję.
Dyskusja na takie tematy na takim forum jest zwyczajnie niepotrzebna. Na PClabie takiego tematu nie ma, na pcformacie też nie, fixitpc nie, searchengines.pl nie, purepc nie, elektroda nie. Ale na Safegroup musi być, bo z pewnością na tym skorzystamy.
#17
@Eugeniusz:
Nic dodać, nic ująć.

Właśnie w życie weszły zmiany w regulaminie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



W związku z tym, przedmiot tej dyskusji traci sens, wątek zamykam.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości