Dysk zewnętrzny 2TB do 500zł
#1
Witam. Poszukuję dysku zewnętrznego 2TB. Cena do 500 zł. Które możecie mi polecić? Dysk musi łączyć się przez kabel USB z laptopem bez podpinania dysku do prądu.

W porównywarkach cen znalazlem takie dyski:
1.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(najtańszy, ale ma dziwny wygląd)
2.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

3.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

4.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Co myślicie o w/w dyskach? Czym się różnią oprócz wygladu?
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#2
Dyski 3.5calowe a takowe tu podlinkowałeś ,wymagają zasilania sieciowego,natomiast mniejsze dyski 2.5cala juz nie ,ale to duzo wieksza kasa idzie w grę,no i nie aż takie duże pojemności.

Sent from my 7 Mozart T8698 using Board Express
Odpowiedz
#3
Dzięki. Więc gdy chcę przeglądać pliki na dysku zewnętrznym to muszę mieć go podlaczonego do prądu tak?

Jeszcze co do tych podlinkowanych dyskow. Który z nich wg Waszej opinii jest najlepszy i warty kupna?
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#4
Plati napisał(a):Poszukuję dysku zewnętrznego 2TB. Cena do 500 zł. Które możecie mi polecić? Dysk musi łączyć się przez kabel USB z laptopem bez podpinania dysku do prądu.

Te zdania same się wykluczają, więc trza będzie je sformułować od nowaWink

Patrząc na to:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

więcej niż 1TB na 2.5" nie wyciągniesz.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#5
Tak , musi być podpięty do prądu ,żeby był do niego dostęp.
Ja ze swojej strony polecam dyski WD , nie są najszybsze może ,ale za to bardzo trwałe , inne marki tez mają dobre (udane) modele , ale to już trzeba by pobuszować po sieci i poczytać trochę opinii, i wybrać konkretny model.
Odpowiedz
#6
Dobra, to biorę któryś z tych 3.5". Który polecacie?
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#7
Tutaj jest 1,5TB 2.5 cala , 5400 rpm Seagate , ale trochę droższy:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Z 3,5 cala polecam ten WD Elements 2TB, no i cena jest rozsądna :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Dobrym wyborem jest też HP 3,5 cala 2TB , usb 3.0 :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#8
No właśnie Andrzej76 myślę nad tym

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

i jak myślisz, w porównaniu z tymi z 1 posta który byłby najlepszy do przechowywania danych? A przy tym kosztuje poniżej 500 zl.

Aha zapomnialem spytać czy na dysku zewnetrznym USB 2.0 ogladanie filmów bedzie plynnie przebiegalo?
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#9
Plati napisał(a):Aha zapomnialem spytać czy na dysku zewnetrznym USB 2.0 ogladanie filmów bedzie plynnie przebiegalo?

Ja nie mam problemów, bo to ciągle 25 MB/s odczytu, więc daje radę. Jeśli serio chcesz teraz bez usb 3.0 to bierz, jak będziesz miał możliwości to najwyżej zmienisz obudowę, a dysk będziesz miał.

W środku siedzi coś: 5400 rpm, 8 MB cache, bo tyle na szybko znalazłem
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#10
Andrzej , ale wiesz co siedzi w tym HP ?
Plati , bierz coś z WD , to naprawdę trwałe dyski, najlepiej oczywiście pod USB 3.0 , jeśli nawet nie posiadasz tego wejścia u siebie na PC.
Odpowiedz
#11
facecik napisał(a):Andrzej , ale wiesz co siedzi w tym HP ?


Tak wiem, bebechy Samsunga.

Plati napisał(a):czy na dysku zewnetrznym USB 2.0 ogladanie filmów bedzie plynnie przebiegalo?


Tak płynnie, ten ma transfery rzędu do 60Mb/s , średnia to 38Mb/s - także bez obaw. Cache ma 16MB, 7200 rpm.
Odpowiedz
#12
Nie no, na USB 3.0 mnie nie stać, napisaliście że filmy płynnie dzialaja na USB 2.0 to taki dysk wezme.

buri napisał(a):W środku siedzi coś: 5400 rpm , 8 MB cache, bo tyle na szybko znalazłem


andrzej76 napisał(a):Tak płynnie, ten ma transfery rzędu do 60Mb/s , średnia to 38Mb/s - także bez obaw. Cache ma 16MB, 7200 rpm .

I tu zaliczyłem zonka Smile tym bardziej że na jednej stronie jest napisane, że ma 7200rpm, a na drugiej, że ma 5400rpm. Rozumiem że andrzej76 i buri mówicie o WDBAAU0020HBK-EESN?
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#13
Ja mówiłem o WD, a andrzejo hp z tego co zrozumiałem.

Zresztą ciężko powiedzieć co jest w środku, można zapytać w sklepie albo sprawdzić jakimś programem jak coś.

Jeszcze odnośnie transferów po USB 2.0, więcej niż 35 MB/s bym się nie spodziewał, a stabilne w granicach ~25-28 MB/s.

W tym hp też widzę iż siedzi 5400 rpm jak piszą, ale jak sam nie sprawdzisz to się nie dowiesz.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#14
Zdecydowałem że biorę ten który polecacie czyli Western Digital WD Elements Desktop WDBAAU0020HBK-EESN
Który sklep internetowy jest pewny? Kupował ktoś w neo24.pl?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#15
Neo24 to dobry sklep, dosyć znany
Odpowiedz
#16
NEO24 to jeden z dwóch najbardziej popularnych sklepów, możesz brać w ciemno, zrobiłem już u nich wiele zakupów, praktycznie cały sprzęt rtv i agd do domu kupiłem Wink
Odpowiedz
#17
buri napisał(a):a andrzej o hp


Nie ,pisałem o WD 2TB , skąd wiem że ma 7200 rpm? A no stąd :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Po za tym pod maską siedzi w obudowie WD Caviar Green także te wszystkie mają 5400 rpm bo są o obniżonej konsumpcji pobieranego prądu , informacje są sprzeczne. Ale myślę jak Plati wybierze go i sklep gdzie będzie chciał go kupić - może zadzwonić do nich i zapytać o faktyczna prędkość obrotową.


Dodano: 20 kwie 2012, 23:22

Jest to WD Caviar Green EARS , ma zmienną prędkością obrotów zarządzaną systemem IntelliPower w zakresie 5400-7200 obr./min. I to by się zgadzało. Pełna recenzja tutaj Plati , przeczytaj i oceń ten dysk:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#18
Czyli też źle zrozumiałem ale ok. Odnośnie prędkości przy USB 2.0 to i tak bez znaczenia, bo nawet jakby miał 4200 rpm to nie ma szans wykorzystać Smile
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#19
Właśnie kupiłem dysk zewnętrzny WD Elements 2TB i przy kopiowaniu plików z komputera na dysk transfery są max 20 MB/s.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#20
Sprawdź przez jakiś program typu TotalCommander, albo pod linuksem zobacz również jakie są prędkości.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości