Wasze oceny indeksu wydajności Windows Vista/7
#21

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Intel Core 2 Duo E8400
ATi Radeon HD4850 512MB
Samsung 750GB SATA
SilentiumPC Fortis 1225 HE
Windows 7 x64 SP1
Odpowiedz
#22
Laptop Dell N5010:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Intel Core i3 M380, grafa zintegrowana z procem, 3 GB ramu, Win x64
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#23

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Tak jak w podpisie. W sumie to co ponownie uruchomię ocenę to jest inaczej, raz procek ma wyżej, raz grafika...
avast! Free Antivirus
Asus X52JE | Intel Core i3 M370 | 3GB RAM DDR3 | ATI Radeon HD 5470
Odpowiedz
#24
Win7 SP1 64bit

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[email protected]
8GB DDR2 1066 GeIL
HD6850OC 1GB Gigabyte
Vertex2 E 120GB SSD OCZ
Odpowiedz
#25
Moja ocena wydajności z komputera, który pomogliście mi złożyć...

Nie wiem od czego to zależy ale mój stary Athlon XP 2600+ miał obliczenia na sekunde 4,3 a ten Core i5 ma 4,9?

Dziwne jest to narzędzie...


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#26
Masz oszczędzanie energią w procku i zaniżanie prędkości więc mogło się włączyć. Musiałbyś wymusić maksymalne taktowanie procesora, bo inaczej taki test jest mało wiarygodny.

Odnośnie tematu to tylko chwalenie się, ten indeks nic nie znaczy, to tylko cyfry. Liczy się odczucie w normalnej pracy oraz użytkowanie.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#27
Odczucia w pracy są bardzo dobre a to pewnie dzięki dyskowi SSD, które mi poleciłeś... Jednak mimo wszystko jest to dziwny test...
Odpowiedz
#28
Zapewne chodziło coś w tle ( aktualizacje, cos w międzyczasie robiłeś na komputerze , itp) dlatego taki wynik. Masz dysk SSD , u mnie przy takim ( Crucial M4) jego ocena to 7.8 u Ciebie raptem tylko 5.8 ? Jest to zastanawiająca sprawa. Spróbuj jeszcze raz wykonać analizę wydajności gdy komputer jest w spoczynku.Test ten i tak wymusza najwyższe taktowania procka więc obniżenie taktu nie mogło się włączyć. Wink

PS: Fakt - nie przywiązuję do tego także uwagi , to jest mało wiarygodne narzędzie jak dla mnie.
Odpowiedz
#29
Chyba w viście max ocena to 5.9
Odpowiedz
#30
ReviewsAntivirus napisał(a):Chyba w viście max ocena to 5.9


To by wiele tłumaczyło bo mam wszędzie 5.9 a tylko przy grafie 5.3 ale jest zintegrowana więc nie dziwne.

andrzej76 napisał(a):Zapewne chodziło coś w tle ( aktualizacje, cos w międzyczasie robiłeś na komputerze , itp) dlatego taki wynik


Nic nie chodziło ale zrobiłem jeszcze raz nic nie dotykając i taki sam wynik ale jak pisał Reviews może max to 5.9?
Odpowiedz
#31
Przeczytałem o indeksie wydajności w Viście i ... faktycznie 5.9 to jest maksymalna nota, w Windows 7 jest to 7.9. Także przekładając to na Windows 7 jak byś używał to byś miał notę 7.3
Odpowiedz
#32
Wszystkie wątpliwości powinno rozwiązać to:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#33
To teraz nie powinieneś już się martwić masz maksaLol
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#34
Nie ma maxa, ma 5.3 , ale to i tak bez znaczenia, liczy siękultura pracyna swoim koputerze a nie nie jakiś tam indeks. Wink
Odpowiedz
#35
andrzej76 napisał(a):Nie ma maxa, ma 5.3 , ale to i tak bez znaczenia, liczy siękultura pracyna swoim koputerze a nie nie jakiś tam indeks. Wink

Chodziło mi o dysk oraz procka, reszta to bzdety. Szkoda, że nie masz Win7 ze względu na TRIM.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#36
Nie wiem czy SP2 do Visty nie dodał obsługi TRIM.( trzeba by było sprawdzić czy jest włączony). Nieraz producent dysku dorzucał narzędzia by to działało. Ważne na Viście jest to by dysk nie zapchał się danymi do 75% , bo zwolni strasznie, nawet do 40%, no i żywotność takiego dysku na tym systemie bez włączonego TRIM jest krótka. Sad
Odpowiedz
#37
Nie ma TRIM w Viście. Można tylko w sensowny sposób ręcznie wydłużyć trwałość dysku w tym systemie (wyłączyć indeksowanie, automatyczną defragmentację). Jedyne rozwiązanie to Windows 7 lub Linux 2.6.28* i nowszy.

* Linux był pierwszym systemem który zaczął wspierać TRIM, za sprawą prac programistów Red Hata.
Odpowiedz
#38
Samsung SSD830 wytrzymuje 1,5 miliona godzin na Windows 7 z włączonym TRIM.Wink
Odpowiedz
#39
Czytałem, że OCZ dodaje sterownik do Visty który włącza trim.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#40
Tak OCZ dodaje taki sterownik - zgadza się, nie wiem czy Samsung 830 ( Paweł taki zakupił) i inne coś takiego posiadają lub stosowne narzędzia.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości