HitmanPro.Alert
#1
W ciągu około 2 tygodni SurfRight, producent znanego i cenionego skanera HitmanPro ma zaprezentować nowe narzędzie - HitmanPro.Alert .
Głównym zadaniem programu będzie ochrona przed "banking trojans" takimi jak:

- Zeus
- SpyEye
- Sinowal (aka Mebroot and Torpig)
- Ice-IX
- Citadel
- Cridex
- Shylock
i innymi

Aplikacja ma wspierać następujące przeglądarki: Internet Explorer, Chrome, Firefox, Opera, Safari oraz przeglądarki bazujące na nich, czyli np.: Maxthon i Pale Moon.
HitmanPro.Alert będzie wspierał 32 i 64-bitowe wersje systemów Windows XP, Vista i 7 oraz będzie kompatybilny z innym oprogramowaniem zabezpieczającym.

Przykładowy zrzut ekranu (ze strony producenta):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


HitmanPro.Alert ma być dostępny za darmo jako samodzielna aplikacja oraz jako składnik skanera anti-malware HitmanPro.

Więcej informacji:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

oraz

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Źródło: SurfRight
Odpowiedz
#2
Fajnie się zapowiada. Ostrzeżenia jak w windows8....
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#3
Dwa dni temu producent znanego programu HitmanPro - firma SurfRight - poinformował, że przygotowuje swoje nowe narzędzie, które ma służyć do ochrony przeglądarki szczególnie w trakcie aktywności typu bankowość internetowa, zakupy online, itp. - nazywać się będzie HitmanPro.Alert.Będzie ono całkowicie darmowe, jak zapowiada producent, ale jego ukazanie przewidziane jest dopiero w drugim kwartale 2012.
HitmanPro.Alert ma informować użytkownika o ataku trojana bankowego na jego przeglądarkę, a w celu usunięcia ewentualnej infekcji ma proponować automatycznie pobranie oczywiście...HitmanPro Smile Wg producenta wykrywać będzie 99% tego typu malware, włącznie z najbardziej groźnymi czy tymi najnowszymi.
Ma obsługiwać wszystkie przeglądarki w tym te najbardziej popularne jak Internet Explorer, Chrome, Firefox, Opera, Safari, Maxthoni nawet Pale Moon , a wspierać ma systemy WinXP, Vista i W7 32 i 64 bitowe...posiadać ma również pełną zgodność z równolegle działającym oprogramowaniem AV innych producentów.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Kilka cytatów na temat HitmanPro.Alert na temat jego działania i możliwości
Cytat: Hengelo, The Netherlands, April 12, 2012- SurfRight , a developer of tools that give users more control over their PC security, today announced HitmanPro.Alert, a developer of tools that give users more control over their PC security, today announced HitmanPro.Alert, a free tool to check browser integrity. HitmanPro.Alert informs users when it is not safe to enter sensitive information because data exchanged between their browser and their online bank or e-commerce site is being intercepted by malware in their browser.
(...)
Online banks and e-commerce sites enforce SSL to securely exchange information via the Internet" , says Mark Loman, CEO of SurfRight. "However, the weakest link is the user and their computer. Despite the lock icon in the browser, banking Trojans are still able to steal and manipulate information. New variants of this malware are difficult to detect immediately, even with up-to-date antivirus software. Cybercriminals use sophisticated techniques like custom-engineered binary obfuscation, cloaking and other armoring techniques to evade detection. Our signature-less HitmanPro.Alert warns the user if their browser has been compromised."

"Typically the user has to wait until their antivirus program is updated and able to detect and remove the financial malware. But HitmanPro.Alert offers the user to automatically download and scan their computer with HitmanPro anti-malware to immediately remove the security threat" adds Mark Loman.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Cytat: How to protect yourself

Nearly all banking Trojans hook into the core operating system and relay critical system functions to position themselves between Windows and the web browser. This enables them to steal information and manipulate your online transactions.

HitmanPro.Alert will instantly detect over 99% of all known and new banking Trojans. It automatically informs users when critical system functions are diverted to untrusted programs. It effectively reveals the presence of any so called Man-in-the-Browser malware and offers the user to automatically download and scan their computer with HitmanPro anti-malware to immediately remove the security threat.

Features

Alerts the user when critical functions of the browser are compromised by known and new banking Trojans, like:
Zeus
SpyEye
Sinowal (aka Mebroot and Torpig)
Ice-IX
Citadel
Cridex
Shylock
and many others...
Supports all web browsers, including Internet Explorer, Chrome, Firefox, Opera, Safari, Maxthon and Pale Moon.
Future proof technology does not rely on malware signatures.
Compatible with all antivirus programs and runs alongside any other security software.
Suitable for 32-bit and 64-bit versions of Windows XP, Vista and Windows 7.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#4
Ciekawi mnie w jakiej to będzie postaci. Jako dodatki czy coś będzie siedzieć cały czas w tle,jeśli tak to jak bardzo będzie obciążać.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#5
Kurde...czemu nie widziałem tego w aktywnych wątkach??NoneNie dublowałbym wpisu...sorry Ktosiu.

@Bardok...to ma być samodzielny program, nie dodatek...tak przynajmniej to wygląda z opisu.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#6
Szkoda.. wolałbym coś na styl TrafficLight byłoby wygodniej. Ale koniec końców zapowiada się ciekawie Smile HitmanPro jest chyba moim ulubionym skanerem na żądanie- szybki i skuteczny.
ESET Smart Security 10
Odpowiedz
#7
No i mamy wersję beta.

Known issues:
Cytat:
Beta version is English only
Beta version is incompatible with Trusteer Rapport
HitmanPro.Alert icon
Some focus issues during an Alert
Limited support for Terminal Server environments (need more testing)


32-bit:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

64-bit:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#8
HitmanPro Alert Beta 2

erikloman napisał(a):Improved installer
Added support for Comodo Dragon
Added support for SRWare Iron
Added support for showing Flyout on Limited User Accounts
Solved AdMuncher incompatibilities
Solved Avast! incompatibilities
Solved a problem where the alert is shown while browser is closing
Several improvements



32-bit:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

64-bit:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#9
Hmmm...

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Uploaded with

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

W moim wypadku raczej to FP, ale komunikaty są mało czytelne

Google Chrome
Process ID 2544
C:\Users\Rachela&Artur\AppData\Local\Google\Chrome\Application\chrome.exe

user32.dll
FindWindowA 72D02C71
FindWindowExA 72D02D01
FindWindowExW 72D02E21
FindWindowW 72D02D91
GetMessageA 72D03211
GetMessageW 72D032A1
PostMessageA 72D03331
PostMessageW 72D033C1
UserClientDllInitialize 72D03841

ntdll.dll
NtClose 72D02FD1
NtCreateMutant 72D03451
NtCreateProcess 72D01D41
NtCreateProcessEx 72D01DD1
NtCreateSection 72D03691
NtCreateThread 72D01CB1
NtCreateThreadEx 72D01C21
NtDuplicateObject 72D021C1
NtLoadDriver 72D034E1
NtOpenProcess 72D020A1
NtOpenSection 72D03601
NtQueueApcThread 72D02131
NtSetContextThread 72D02011
NtSetSystemInformation 72D03571
NtSetValueKey 72D037B1
NtSystemDebugControl 72D03721
NtUnmapViewOfSection 72D01681
NtVdmControl 72D03181
NtWriteVirtualMemory 72D01F81
RtlCreateProcessParametersEx 72D029A1
ZwClose 72D02FD1
ZwCreateMutant 72D03451
ZwCreateProcess 72D01D41
ZwCreateProcessEx 72D01DD1
ZwCreateSection 72D03691
ZwCreateThread 72D01CB1
ZwCreateThreadEx 72D01C21
ZwDuplicateObject 72D021C1
ZwLoadDriver 72D034E1
ZwMapViewOfSection 72D015F1
ZwOpenProcess 72D020A1
ZwOpenSection 72D03601
ZwQueueApcThread 72D02131
ZwSetContextThread 72D02011
ZwSetInformationProcess 72D02BE1
ZwSetSystemInformation 72D03571
ZwSetValueKey 72D037B1
ZwSystemDebugControl 72D03721
ZwUnmapViewOfSection 72D01681
ZwVdmControl 72D03181
ZwWriteVirtualMemory 72D01F81

Google Chrome
Process ID 5024
C:\Users\Rachela&Artur\AppData\Local\Google\Chrome\Application\chrome.exe

user32.dll
FindWindowA 72D02C71
FindWindowExA 72D02D01
FindWindowExW 72D02E21
FindWindowW 72D02D91
GetMessageA 72D03211
GetMessageW 72D032A1
PostMessageA 72D03331
PostMessageW 72D033C1
UserClientDllInitialize 72D03841

ntdll.dll
NtClose 72D02FD1
NtCreateMutant 72D03451
NtCreateProcess 72D01D41
NtCreateProcessEx 72D01DD1
NtCreateSection 72D03691
NtCreateThread 72D01CB1
NtCreateThreadEx 72D01C21
NtDuplicateObject 72D021C1
NtLoadDriver 72D034E1
NtOpenProcess 72D020A1
NtOpenSection 72D03601
NtQueueApcThread 72D02131
NtSetContextThread 72D02011
NtSetSystemInformation 72D03571
NtSetValueKey 72D037B1
NtSystemDebugControl 72D03721
NtUnmapViewOfSection 72D01681
NtVdmControl 72D03181
NtWriteVirtualMemory 72D01F81
RtlCreateProcessParametersEx 72D029A1
ZwClose 72D02FD1
ZwCreateMutant 72D03451
ZwCreateProcess 72D01D41
ZwCreateProcessEx 72D01DD1
ZwCreateSection 72D03691
ZwCreateThread 72D01CB1
ZwCreateThreadEx 72D01C21
ZwDuplicateObject 72D021C1
ZwLoadDriver 72D034E1
ZwMapViewOfSection 72D015F1
ZwOpenProcess 72D020A1
ZwOpenSection 72D03601
ZwQueueApcThread 72D02131
ZwSetContextThread 72D02011
ZwSetInformationProcess 72D02BE1
ZwSetSystemInformation 72D03571
ZwSetValueKey 72D037B1
ZwSystemDebugControl 72D03721
ZwUnmapViewOfSection 72D01681
ZwVdmControl 72D03181
ZwWriteVirtualMemory 72D01F81
Odpowiedz
#10
Zainstalowalem i regularnie po kazdym wlaczeniu przegladarki; pokazywal mi sie komunikat jak u yaslawa, nawet po skanowaniu. Aplikacja wiec na razie nie do uzytku.
Odpowiedz
#11
U mnie nie ma takich problemów
Odpowiedz
#12
Maxthona też dodali Wink Nie mam takich problemów jak wyżej.
Odpowiedz
#13
ja czy to na comodo,chrome,waterfox i ie9 nie ma żadnego problemu .
Odpowiedz
#14
Mogę podejrzewać że mój komunikat jest spowodowany skanowaniem ssl przez bitdefendera. Niestety program już odinstalowałem hitmana i nie mam tego jak sprawdzić (tzn. nie bardzo chcę go jeszcze raz instalować ;-)
Odpowiedz
#15
yaslaw napisał(a):Mogę podejrzewać że mój komunikat jest spowodowany skanowaniem ssl przez bitdefendera. Niestety program już odinstalowałem hitmana i nie mam tego jak sprawdzić (tzn. nie bardzo chcę go jeszcze raz instalować ;-)

aha, to może być przyczyna, ja też miałem TrafficLighta zainstalowanego podczas krótkiego używania Hitmana
Odpowiedz
#16
Dziwny soft,u mnie nie chce chronić przeglądarek 64 bitowych.U was też?
Odpowiedz
#17
Jako, że nikt tutaj nie aktualizował informacji o tym programie to dodam, że jest już stabilna wersja.
Małe przypomnienie o programie:
HitmanPro.Alert Features
Cytat:
  • Alerts the user when critical functions of the browser are compromised by known and new banking Trojans, like:
    • Zeus
    • SpyEye
    • Sinowal (aka Mebroot and Torpig)
    • Ice-IX
    • Citadel
    • Cridex
    • Carberp
    • Shylock
    • Tinba
    • and many others...
  • Passively vaccinates the computer to make sandbox-aware malware belief it is attacking an automated analysis system, causing the malware the disable itself.
  • Supports all popular web browsers: Internet Explorer, Chrome, Firefox, Opera, Maxthon, Comodo Dragon, Pale Moon, Tor Browser, Avant Browser, Baidu Spark Browser, SRWare Iron and Yandex Browser.
  • Future proof technology does not rely on malware signatures.
  • Compatible with all antivirus programs and runs alongside any other security software.
  • Supported on 32-bit and 64-bit versions of Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP, Windows Server 2012, Windows Server 2008 and Windows Server 2003.

Screenshots

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Changelog
Cytat: HitmanPro.Alert 2.0.9 Build 34
  • ADDED: Support for Avant Browser, Baidu Spark Browser, Comodo Dragon, SRWare Iron and Yandex Browser.
  • FIXED: Compatibility with Kaspersky Antivirus 2013
  • FIXED: Compatibility with Sandboxie 3.76
  • IMPROVED: Browser detection algorithm

HitmanPro.Alert 2.0.10 build 44
  • Added: Support for all browsers that are registered in Windows as Start Menu Internet Application. This means that HitmanPro.Alert now supports ALL web browsers, universally.
  • Added: French language.
  • Fixed: Compatibility with Kaspersky Anti-Virus 2013. Previous version still caused an issue with the Kaspersky Anti-Virus Service. This has been solved.

Download

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#18
czy ten programik spowalnia Firefoxa? mocno obciąża system?
włącza się przy uruchomieniu przeglądarki, czy od razu przy starcie systemu (jak KeyScrambler od jakiegoś czasu).

czy daje jakąś dodatkową ochronę przy włączonym WebShield w OA Premium?
Odpowiedz
#19
Na jednym z moich laptoków z XP HP Alert działa bez problemów przy zaledwie 0,9 GB RAM i nie czuć w ogóle, by spowalniał system lub Firefoxa. Program ten działa stale w tle...jego proces zużywa od 11-15 MB RAM, a "odzywa się" przy włączeniu przeglądarki w postaci małego okna komunikatu w rogu ekranu. U mnie działa z Bitdefender Traffic Light bez konfliktów...uzupełniają się ładnie i wystarczająco dzięki czemu nie mam AV pracującego w tle...oczywiście są za to inne mechanizmy jak obniżanie uprawnień dla aplikacji i wirtualizacja.
Czy warto z WebShield z OA Premium?...i tak i nie...tak - bo w pewnym zakresie się uzupełniają, ponieważ wykorzystują nieco inne mechanizmy i dzięki temu chronią również nieco inne obszary zagrożeń...nie - bo obydwa programy wykrywają niebezpieczne strony bazując na bazach białych/czarnych list. Decyzję musisz podjąć sam.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#20
dzięki za wyczerpującą odpowiedź; rozważam hitmanpro.alert
i MBAE do mojego zestawu; mam Win XP home i 2 GB RAMu,
więc muszę się ograniczać...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości