Samsung 900X3A - krótki czas pracy na baterii
#1
Witam mam pytanie dzis dostałem swojego samsunga 900x3a i dostalem go z wgranym windowsem orginalnym po angielsku chcialem wgrac swoja 7 po polsku wgralem posciagalem wszystkie sterowniki tak mi sie wydaje z strony niby wszystko dziala ale samsung tak jakby za krótko dzialla na bateri podane jest ze powinien dzialac 7 h a mi pisze ciagle 2.30 h czy jest jakis program do ustawienia wydajnosci bateri ? bo przedtem jak nacisnolem na baterie to byl zaznaczona opcia zoptymalizowana wydajnosc przez firme samsun a teraz mam tylko zrównoważony i oszczedzanie energi jak naprawic ten problem zeby bateria wytrzymywala chociaz te 6 h
Odpowiedz
#2
Jesteś pewien, że nic w tle nie wymaga pracy procesora i stąd taki wynik?
Odpowiedz
#3
Wśród sterowników z strony producenta :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

jest BatteryLifeExtender ale tylko dla XP. Zobacz czy Masz ten program na lapie, ewentualnie można pobrać dla Windows 7:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Należy włączyć tę funkcję w biosie.
Cytat: Aby korzystać z baterii tryb Life Extension należy włączyć tę funkcję w programie BIOS Setup Utility.
Odpowiedz
#4
BateryLifeExtender to program który wydłuża żywotność baterii ładując ją do poziomu 80%, więc zasadniczo skraca czas pracy na samej baterii .
Poza tym można go włączyć z poziomu windowsa .

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Co do tematu , to 7 godzin wytrzyma Ci tylko w trybie oszczędnym , i praktycznie przy przeglądaniu notatnika Wink
Realnie to około 4-5 godziny przy internecie po wifi , sprawdz w trybie oszczędzania baterii ile czasu wytrzyma realnie, nie patrz na prognozy.
Fn + F8i ustaw tryb silence czyli oszczędny.

Tu masz opis tego modelu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Rozumiem, że wszystkie sterowniki do obsługi masz zainstalowane ?
Może rozkalibrowała Ci się bateria ,i stąd złe wskazania. Możesz to naprawić wchodząc do biosu podczas bootowania .W instrukcji masz wszystko opisane co i jak wykonać.
Odpowiedz
#5
Witam tak laptopa załadowałęm do pełna 2h ładowania mysle ze wszystko jest zainstalowane jak srawdzic czy jakies sterowniki nie sa ? ale teraz przejde do bateri tak pisze producent ze powinien wytrzymac 7 h ja po pełnym naładowaniu i przy przegladaniu internetu + np gg pisze mi ze wytrzyma 4h 10 min na trybie zoptymalizowanym przez samsunga bo pokazał mi sie ten tryb jak instalowalem oprogramowanie czy to nie jest troche za mało i zastanawia mnie co jest na płycie ktorej dostałem do lapka bo niby jest windows 7 proffesiona ale czy jest to czysty windows czy windows pod tego samsunga + sterowniki bo niby na plytce jest jeszcze snaczek samsung bo teraz mam swojego windowsa 7 zainstalowanego i pisze fir dustribution only with new samsung pc
Odpowiedz
#6
No to jak pokazuje Ci 4.5 godziny na zoptymalizowanym to jest wszystko OK, 7 godzin jak pisałem wyżej to tylko teoria. Samo WiFi powoduje już znaczny spadek pracy na zasilaniu bateryjnym.
Gdybyś przeczytał test który podlinkowałem Ci wyżej, to byś już nie zadawał kolejnego pytania.
Maksymalny tryb czasu możesz uzyskać tylko przy trybie oszczędzania baterii, minimalnym podświetleniu matrycy , wyłączonej łączności bezprzewodowej(wifi oraz bluetooth)oraz w trybie czytnika.
Podczas normalnej pracy na trybie oszczędnym , uzyskanie 4-5 godzin podczas przeglądania internetu , gg etc , jest wynikiem jak najbardziej prawidłowy.
Odpowiedz
#7
To płyta to System Recovery media Windows 7For distribution only with a New Samsung PC?
Jeśli tak to jest to płyta do odzyskania systemu w stanie fabrycznym (sterowniki i inne aplikacje które dostarcza producent)
Sterowniki lepiej brać z strony producenta, są nowsze np na Bluetooth są z 29 Mar, 2012.
Czy są wszystkie sterowniki można sprawdzić przez systemowego menadżera urządzeń.
Odpowiedz
#8
ok dzieki a jeszce jedno pytanie jak sciagam sterowniki z strony producenta to ejst tam ich kilka takich samych na windows 7 jak rozpoznac ktore sciaga np jest sterownikintel rapid storage i intel rapid storage (best Buy) jak poznac ktroe sciagnac i niektore sterowniki musze instalowac 2 razy tak jakby za pierwszym sie nei instalowaly soory za tak debilne pytania ale wole sie upewnic ze wszystkim..


Dodano: 13 kwie 2012, 15:46

a i wlasnie zinstalowalem jescze raz tego windowsa z plytki i nie bylo zadnych sterowników na nim..
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości