Starsze antywirusy i aktualizacje baz do nich
#1
Doszedłem do wniosku że starszy program antywirusowy będzie pobierał mnie RAM, a słabsza ochrona nie ma wpływu na moje bezpieczeństwo - raczej nic nie złapię. "Coś" jednak trzeba mieć.

Czy ktoś wie na temat wsparcia dla starszych programów antywirusowych? Preferuję bezpłatne, lekkie rozwiązania.
AVG 8.5 Free - aktualizacje są, nie wiadomo do kiedy.
Avast 4.8 - nie wiem
Avira 9 - porzucona prawdopodobnie, 10 ma aktualizacje do 2015 roku

Eset 2.7 - aktualizacje do maja, nowsze wersje nie wiem.
Odpowiedz
#2
Avast 4.8 przypadkiem nie jest cięższy od nowszej wersji ?
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#3
Nie jestem tego pewny. Na komputerze mojego brata najnowszy Avast działa niezbyt dobrze (jak na Avasta).
Rzucę okiem na Avirę.
Avira niby się aktualizuje, ale wygenerowany klucz licencyjny wskazuje na prehistoryczną Avirę Classic. Czarno to widzę.
Avira 8.2 będzie chyba wspierana do końca roku -tak wynika z ważności nowego klucza licencyjnego. Z tego co pamiętam to klucz powinien być wygenerowany jeszcze raz, na okrągły rok.
Teraz czas na nostalgię Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#4
Webroot zużywa najmniej RAM''u na rynku, może warto spróbować.
Odpowiedz
#5
Skąd takie dane o zużywaniu ramu?
Online Armor Premium + Kingsoft PC Doctor Lite + Bitdefender TrafficLight
Odpowiedz
#6
Z doświadczenia?
Odpowiedz
#7
PascalHP napisał(a):Webroot zużywa najmniej RAM''u na rynku, może warto spróbować.
ale w wersji Essentials i Complete przy instalacji modułu synchronizacji i backapu RAMozużycie rośnie Grin
Odpowiedz
#8
Antywirus w zupełności mu wystarczy z tego co napisał.
Odpowiedz
#9
asg napisał(a):ale w wersji Essentials i Complete przy instalacji modułu synchronizacji i backapu RAMozużycie rośnie


Oczywiście ASG żarty sobie robi , bo to zaledwie 3MB ramu w najbogatszej jego wersjiComplete.Sam antywirus od Webroot-a zużywa300kb -1Mbramu.
Z tego co zauważyłem to maksymalnie porywa się do6-8 Mbramu przy otwieraniu jakiejś aplikacji na komputerze, gdyż ją wtedy sprawdza. Ot , cały Webroot.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#10
andrzej76 napisał(a):Oczywiście ASG żarty sobie robi , bo to zaledwie 3MB ramu w najbogatszej jego wersji Complete. Sam antywirus od Webroot-a zużywa 300kb -1Mb ramu.
Z tego co zauważyłem to maksymalnie porywa się do 6-8 Mb ramu przy otwieraniu jakiejś aplikacji na komputerze, gdyż ją wtedy sprawdza. Ot , cały Webroot.


Potwierdzam:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Z racji tego iż długi czas dążyłem do jak najszybszego i jak najmniej zasobożernego systemu poznałem się na większości lekkich rozwiązaniach zabezpieczających system i również polecić mogę nortona 2012, avasta7 (lekki choć zaliczył raz u mnie wpadkę), eset4 (dopiero wersja 5 zaczęła zużywać 80mb ramu choć program jest nieodczuwalny podczas pracy w systemie. Ewentualnie możesz zrobić backup systemu keriverem zrezygnować z rozwiązania antywirusowego instalując jedynie trafficlight w przeglądarce i powiedzmy raz na 3dni skanować system HitmanPro36 lub mbamem. Jeśli już zależy Ci na wysokiej wydajności to chyba będzie najlepsze rozwiązanie. TrafficLight uchroni Cię z pewnością od niektórych infekcji w razie co skanerem na żądanie zniwelujesz ewentualną infekcje a jak już mielibyśmy lipę to przywracanie systemu keriverem i z bani Smile
ESET Smart Security 10
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości