Malwarebytes Anti-Malware
#81
KaMiL napisał(a):U mnie procesora prawie nie tyka


Ale sprawdzasz ręcznie, czy po jakimś czasie sprawdzasz czas całkowity?
Złapać chwilę gdy coś się stanie to niełatwa sprawa, a mogą być sytuacje niby normalne, gdy jednak pociągnie nieco.
A co do samej pracy... Moim zdaniem byłoby ok, gdyby ten program mógł być stosowany jako jedyne zabezpieczenie i gdyby był certyfikowany przez MS (tj. rozpoznawany przez centrum akcji jako soft zajmujący się wykrywaniem i usuwaniem malware). Wtedy i owszem, przy pakietach jest atrakcyjny, dodatkowo licencja lifetime też robi swoje. Mam nadzieję, że obciążenie dopracują, bo póki co jest naprawdę sporo.
Odpowiedz
#82
Sprawdziłem w menadżerze zadań teraz i łączny czas procesora (trzy procesy) to 00:04:30 (i prawie się nie zwiększa).
Odpowiedz
#83
A jaki dla porównania ma np. dwm (proces odpowiadający min. za stylowanie okien w Windowsie)?
Odpowiedz
#84
00:04:30
Odpowiedz
#85
No to masz u mnie przykład, że komp rebootowany o 19:07.
Do tej pory dmw: 00:01:22.
BD Free: 00:00:52.

MBAM miał u mnie czasy po kilka razy tyle co dwm. To dla mnie swojego rodzaju wyznacznik.
Odpowiedz
#86
Postanowiłem pobrać i samemu przetestować tę nową wersję. Działa na moim komputerku od rana i muszę przyznać, że nie jest źle, ale dobrze też nie jest.

Pierwsze wrażenie - program nie spowalnia pracy komputera, a jeśli spowalnia to w niewielkim stopniu.
Drugie wrażenie - program zjada zdecydowanie za dużo pamięci operacyjnej i procesora.
Trzecie wrażenie - jeszcze trwa. Gdy już będę pod wrażeniem, to się nim podzielę Lol

Producent powinien nieco bardziej się postarać przy optymalizacji wykorzystania zasobów.

Zużycie pamięci: ok. 170 do 220 MB
Czas procesora: ok. 4 do 7 minut przez pięć godzin pracy z trzema programami stale uruchomionymi.
...
Odpowiedz
#87
Jeśli MBAM ma być skanerem na żądanie , to jakie ma znaczenia obciążenie czy ilość użytej pamięci ?
Jakoś jego ochrona real time do mnie nie przemawia, ale jako skaner jak najbardziej.
Odpowiedz
#88
Ale jeśli już posiada ochronę real-time, to powinna być ona dobrze zoptymalizowana.
A real-time w MBAM-ie jest bardzo dobrym dodatkiem do posiadanego już antywirusa albo do fajnie dobranego zestawu bez normalnego AV.
Odpowiedz
#89
Kamil, nie widzę sensu bunkrowania się za dwoma programami AV ,ktoś w temacie nie potrzebuje żadnego AV, a zielonego nawet 3 nie uchronią przed infekcją.
Poza tym na pewno coś poprawią w wersji finalnej i będzie lżej.
Odpowiedz
#90
Nie widzę problemu w używaniu wersji Premium obok np. Pandy Cloud albo Bitdefendera Free, będzie lekko i skutecznie.
Albo obok firewalla z HIPS-em.
A poprawić muszą; jeśli jest opcja real-time, to musi ona działać tak jak trzeba Smile
Odpowiedz
#91
napisałem o Waszych uwagach odnośnie wysokiego zużycia pamięci RAM
przez MBAM w wersji 2.00 beta na forum Malwarebytes:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


i odpisano mi z sugestią, żeby wszelkie spostrzeżenia i wnioski zamieszczać
w odpowiednim wątku na ichnim forum, o czym uprzejmie donoszę Smile
Odpowiedz
#92
dacie link do bety ?
Odpowiedz
#93

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#94
A dziękuje Wink
Odpowiedz
#95
Kolejna betka:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Avast! 
Malwarebytes Anti-Malware
HitmanPro 
Odpowiedz
#96
W MBAM v2 ciekawa opcja to Enable self-protection w Advanced Setings
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#97
Malwarebytes Anti-Malware 2 . 00 Beta Test(THREE)

Cytat:
Several notifications removed based on user feedback so that there are now fewer pop-ups
Amount of system RAM used by Malwarebytes Anti-Malware Premium/Trial significantly reduced
Memory leak in scans fixed
Memory leak in database updates fixed
Scan speed improved drastically on some systems where scans were very slow in previous betas
Browsing speed now faster when Malicious Website Protection is enabled than in previous betas on some systems
Multiple items may now be selected in Quarantine for deleting or restoring at once
Several issues with limited user accounts fixed
Scans now run as expected under limited user accounts (it is still highly recommended that users scan regularly from an administrative user account in order to detect and remove all threats from the system)
Malware Exclusions and Web Exclusions are now retained when upgrading from one version of 2.0 to another
"Help" button in About tab now opens Malwarebytes Support webpage
MBAMService no longer crashes when upgrading from version 1.75 PRO or trial
Protection is no longer disabled after upgrading from previous 2.0 versions
MBAM no longer crashes under some circumstances after updates
Legal text removed from About tab
Antirootkit Database and Malware Database versions now identified separately in scan logs
Scan logs now contain more information about protection and license status
Scan logs now list status of Chameleon self-protection
Scan logs now show accurate information about license type and user account type
Scan logs list additional information about detections
Protection logs now show more information about items detected by Malware Protection
Database Out of Date notifications now contain an "Update Now" button
New EULA included with Malwarebytes Anti-Malware
Tray icon changes to reflect status of the software and protection
MBAMScheduler no longer runs on startup when Malwarebytes Anti-Malware is configured not to start with Windows
Updating through a proxy when configured via the Update Settings tab now functions correctly
Chameleon updated to deal with the latest rogue/fake AV malware
Quarantined items now display immediately after being quarantined
Users are now prompted to decide what to do when Malware Protection detects PUP items when PUP is set to "Warn user about detections"
MBAM no longer becomes unresponsive when computer wakes from sleep
Crash in MBAMService fixed
Updates can no longer cause the program to report that the database is missing or corrupt
MBAM 2.0 now accepts MBAM 1.x license keys
Using "Copy to Clipboard" or "Export Log" at the end of a scan no longer results in MBAM crashing or showing blank logs
System crash/BSOD caused by antirootkit driver under some circumstances fixed
Issue where some parts of the UI were not being translated as reported by translators now fixed (non-English languages will be available soon!)
Limited users are no longer warned that they might be infected because antirootkit driver cannot load under limited user accounts
We have now disabled the previous beta test key, however you may now use your existing 1.x license keys with this version or you may use the trial.


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Anonymous is here for the people! EXPECT US.
Odpowiedz
#98
Zużycie pamięci zredukowane o 50%. Taki postęp to ja rozumiem Smile
...
Odpowiedz
#99
Jak dokładnie wygląda sprawa z użyciem ramu/cpu przez MBAM po tej aktualizacji?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Zaraz zainstaluję i zobaczę Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości