Ankieta: Twój system ma architekturę:
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
32-bitową
37.93%
11 37.93%
64-bitową
62.07%
18 62.07%
Razem 29 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Architektura używanego systemu
#1
Sprawdźmy ilu jest 64-bitowców Smile. Pytanie dotyczy głównego systemu na swoim komputerze, więc nie bierzemy pod uwagę telefony.
Odpowiedz
#2
32 bity- taka wersja dołączona do lapka. PCLinuxOS, który niedługo zostanie głównym systemem również 32 bity.
...
Odpowiedz
#3
32 bit na tyle pamięć mi pozwala a jak bym miał więcej to też bym się zastanowił czy odblokować obsługę większej ilości pamięci czy instalować 64 bity
Odpowiedz
#4
Od ponad 2 lat 64 bity, zarówno w Windowsie jak i gdy bawię się jakąś dystrybucją.
Powodów do powrotu na 32-bit nie widzę.
Odpowiedz
#5
Główny to Linux x64, a Win7 x32-bity.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#6
Tylko 64 bity.
Odpowiedz
#7
Nadal i tak bardziej rozpowszechniona architektura to 32 bity . Niektórzy nie przekonują się do 64 bit ze względu na to iż myślą dalej że mało jest programów na tą wersję systemu.

Moja architektura to 32 bit , powód prosty - przyzwyczajenie. Wink
Odpowiedz
#8
U mnie ciągle 32 bit, w przyszłości gdy polepszę konfigurację mojego pieca będzie to napewno system 64 bitowy.
Online Armor Premium + Kingsoft PC Doctor Lite + Bitdefender TrafficLight
Odpowiedz
#9
Sprawa jest prosta,masz 6GB i więcej ramu używasz x64 ,nie ma innej możliwosci, a że aktualnie 4 i więcej już jest standardem nawet w budżetowych laptopach, to koniec x86 nadciąga .
Mam tu na myśli sprzęty home, bo w firmach jeszcze wiele czasu upłynie zanim to się zmieni .
Odpowiedz
#10
Nie jest tak, że już do wykrycia 4GB ramu potrzeba systemu 64-bitowego?
Online Armor Premium + Kingsoft PC Doctor Lite + Bitdefender TrafficLight
Odpowiedz
#11
Ja na stacjonarnym mam 32 bity, a na laptopie 64x.
1. PC:
Comodo Internet Security 6, WOT
Odpowiedz
#12
vlchd napisał(a):Nie jest tak, że już do wykrycia 4GB ramu potrzeba systemu 64-bitowego?


Jest tak jak mówisz, x86 widzi w zależności od sprzętu max 3.25GB ramu
Odpowiedz
#13
x86 póki co. Nad zmianą zastanowię się będąc bliżej zakupu nowego laptopa.
Odpowiedz
#14
64 bity. 4 GB ramu i przymus
Odpowiedz
#15
Na stacjonarnym 64 bity, na laptopie 32-bit.
Odpowiedz
#16
osx lion 64-bit
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#17
No i x64 zaczyna prowadzić Smile
Mam wrażenie że naprawdę coraz więcej osób tej wersji już używa, bo ram tani jak barszcz.
Odpowiedz
#18
a czy to nie jest tak,że większość na forum ma laptopy z już przeinstalowanym systemem, który najczęściej jest 64-bitowy
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#19
Może i jest , ale jeśli laptop ma x64 to ma także co najmniej 4GB ramu
Odpowiedz
#20
Hmm mój brat ma jakiegoś tam ekonomicznego Asusa z 2GB RAM i system 64-bitowy był preinstalowanySuspicious
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości