Czy Avira Free nadal wyświetla reklamy?
#1
Mam jednego niezbyt mocnego laptopa do zabezpieczenia, z pewnych względów odpada Avast, zaś MSE uznałem nieco za ciężki.
Zachęcony opiniami kilku osób wrzuciłem Avirę Free (jak syn marnotrawny, tyle czasu jej nie używałem, a tu taki powrót Grin) i jest ok, lekko, przyjemnie, bez żadnych zawracających głowę alertów.
No właśnie... nie ma żadnych alertów co można tłumaczyć brakiem zagrożeń, ale póki co nie widziałem również żadnej reklamy, a przecież Avira Free miała je i bywały natrętne. Komputer mam ciągły dostęp do sieci, więc nic na pewno nie uniemożliwia pobieranie danych reklam jeżeli coś takiego występuje.
Jako że dawno Aviry nie używałem, postanowiłem zapytać was - jak to z tą Avirą obecnie jest? Ma jeszcze reklamy, czy z tego zrezygnowali?
Odpowiedz
#2
są reklamy przy update, obecnie mam zainstalowana bez kombinowania, reklamy mi nie przeszkadzają
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#3
Program działa już trzeci dzień, były notyfikacje małe o tym, że przed chwilą zrobił update, ale reklamy póki co ani razu nie pokazało (a komp chodzi dziennie po ponad 8 godzin).
Dziwne to... na pewno nic ich nie blokuje, bo nie mam już AdFendera.
Odpowiedz
#4
Reklamy pojawiają się bardzo rzadko. Wydaje mi się, że tylko raz na kilka tygodni, bądź przy co większych aktualizacjach programu.
...
Odpowiedz
#5
a nie czasem podczas aktualizacji głównego programu?
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#6
No to by wypadało, że te reklamy pojawiają się naprawdę bardzo rzadko, nie to co kiedyś.
Póki co, nadal nic nie ma. Sama Avira zaskoczyła mnie lekkością, więc póki co zostaje.
Odpowiedz
#7
bardok206 napisał(a):a nie czasem podczas aktualizacji głównego programu?

Przy ostatniej aktualizacji plików programu nie było u mnie żadnej reklamy. Wiem, gdyż pojawia się powiadomienie o zaktualizowanych plikach , a nie bazy sygnatur.
...
Odpowiedz
#8
Hmm myślę że reklama pojawia się przy aktualizacji silnika skanującego (4 kwietnia 2012 roku była taka aktualizacja).
Odpowiedz
#9
Teraz to już nawet płatna Avira wyświetla reklamyFacepalm

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Mało Avirze potknięć? Afera z Askiem, Uniblue Speed up my pc...
Odpowiedz
#10
No ładnie sobie srają do własnego gniazda. Ciekawi mnie co dalej się z tym stanie
Online Armor Premium + Kingsoft PC Doctor Lite + Bitdefender TrafficLight
Odpowiedz
#11
No właśnie dlatego ją pożegnałem. Zamiast się rozwijać to tylko żeby kasę trzepać, zero kontaktu z użytkownikami i braniu ich propozycji pod uwagę.
avast! Free Antivirus
Asus X52JE | Intel Core i3 M370 | 3GB RAM DDR3 | ATI Radeon HD 5470
Odpowiedz
#12
Potwierdzam ten soft idzie w złą stronę:-)zero heurystyki w praktyce, dość znaczne obciążenie komputera w trakcie skanu i aktualizacji i teraz jeszcze reklamy.
Odpowiedz
#13
W moim przypadku avira free sprawuję się bardzo dobrze. Przy codziennym użytku jest dużo szybsza niż avast na moim notebooku. Na paczkach z najnowszymi zagrożeniamy sprawuje się lepiej niż avast. Reklamy owszem wyświetlają się, ale bardzo rzadko, mniej więcej raz na tydzień. Odnosząc się do powyższych wypowiedzi na temat toolbara i owych reklam to uważam iż przesadzacie w przypadku, gdy poszukuje się darmowego oprogramowania. Mi osobiście nie przeszkadza kliknięcie w krzyżyk reklamy raz na tydzień oraz wykorzystanie pewnego sposobu dostępnego w google, który umożliwia instalacje web guarda bez toolbara. Wybieram taką aplikację, która będzie jak najlepiej działać na moim sprzęcie i miała jak najlepszą wykrywalność.
Odpowiedz
#14
A ja nie widzę sensu w używaniu AV i go nie używam - dziękuję dobranoc Grin
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#15
Ja też nie. Od wielkiego dzwonu coś zablokuje (raz na pół roku) i tyle.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#16
andyet napisał(a):W moim przypadku avira free sprawuję się bardzo dobrze. Przy codziennym użytku jest dużo szybsza niż avast na moim notebooku. Na paczkach z najnowszymi zagrożeniamy sprawuje się lepiej niż avast. Reklamy owszem wyświetlają się, ale bardzo rzadko, mniej więcej raz na tydzień. Odnosząc się do powyższych wypowiedzi na temat toolbara i owych reklam to uważam iż przesadzacie w przypadku, gdy poszukuje się darmowego oprogramowania. Mi osobiście nie przeszkadza kliknięcie w krzyżyk reklamy raz na tydzień oraz wykorzystanie pewnego sposobu dostępnego w google, który umożliwia instalacje web guarda bez toolbara. Wybieram taką aplikację, która będzie jak najlepiej działać na moim sprzęcie i miała jak najlepszą wykrywalność.


dokładnie Smile
WIN11
Ventura
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości