Dylemat przy wyborze routera
#1
Witam. Chciałbym zmienić router i nie wiem do końca co wybrać. Wybieram pomiędzy dwoma modelami:
8level WRT300 - 80zł

TP-Link WR842ND - 120zł
Oba różnią się ceną. I nie wiem do końca czy dopłacić do tego TP-Linka, czy nie ma to sensu.

Na korzyść 8level przemawia:
Wake On Lan
Więcej trybów pracy (repeater)
Działa na Realteku
... a na TP-Linka:
4 SSIDy (zamiast 2-óch w 8level)
MIMO (chyba 8level tego nie ma ale nie jestem pewien)
Port USB (i serwer wydruku), jednak nie obsługuje mojej drukarki (znowu do końca nie wiem, trudno, najwyżej bym pena podłączył)
Odkręcane anteny
Działa na Atherosie

Dopłacać, czy nie? Według mnie nie ma to sensu, jednak dylemat mam.
Odpowiedz
#2
To chyba zależy właśnie od tego, czego tak na prawdę potrzebujesz. Na przykład w moim przypadku poważnie bym potraktował port USB, bo szkoda że nie mam.

Wg

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

8level:
Cytat:
Możliwość tworzenia kilku nazw sieci bezprzewodowych (SSID)

Kilka to dla mnie więcej niż 2.

Wybierasz tylko między tymi dwoma, czy po prostu chciałbyś kupić coś w granicach 100 zł?
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#3
Tylko dwie można, z tego co wiem. Widziałem panel routera. Port USB. Czy mi to naprawdę potrzebne? Mam dysk zewnętrzny 640GB, wszystko się zmieści. Wybieram w granicach 100 zł. Chciałbym stworzyć dwie sieci z różnymi nazwami, jedną publiczną a drugą swoją, prywatną. Wkręcane anteny są dla mnie zbędne, i tak nigdy nie kupię nowej. MIMO chyba 8level też posiada, jak każdy router z 2 lub więcej antenami, port usb - drukarki nie podłączę, brak softu dla x64. Zdecyduje się i kupię 8level. Dzięki nikitagorbaczow za pomoc.
Odpowiedz
#4
Ale jak byś podłączył tą 640-stkę do routera, to masz udostępnianie zawartości dysku/ów wg standardu USB (jeden użytkownik z aktywnie zamontowanym urządzeniem) przez sieć bezprzewodową, nie? Smile
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#5
No tak, ale zobacz jaki ma sens korzystanie z USB2.0 z dyskiem USB 3.0? Zwalnia drastycznie. Do tego porty LAN - 100mb/s. Tragicznie by to szło. Podłączenie dysku to też obawa, przy włamaniu ktoś mógłby przez noc podkraść moje dane. I sprawa techniczna, router chciałbym zawiesić, i gdybym podłączył dysk kablem to by znajdował się "w powietrzu", kabel byłby za krótki, aby dysk spokojnie spoczywał sobie na biurku. Niby dobrze, ale... Po co mi to? Smile.
Odpowiedz
#6
Przedstawiłeś wystarczającą ilość argumentów, przez co zrozumiałem, że na prawdę nie potrzebujesz portu USB Wink

Ale jak kupisz tego 8level''a to daj znać jak się sprawuje, bo nie miałem nigdy do czynienia z tą firmą.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#7
Gdyby był mi potrzebny to bym szukał z nim koniecznie. Po prostu to nie rozwiązanie dla mnie. Jak już go dostanę to postaram się go zrecenzować. Musze coś zacząć pisać, miałem już Cruciale przetestować.
Odpowiedz
#8
hmm jak ci właściwie nie potrzebny ten port usb to ok nie warto przepłacać,ja osobiście w routerze mam i przydaje się niekiedy udostępniać przez sieć rożne rzeczy po co np.uploadować jak można bezpośrednio z dysku zapodać no ale cóż twój wybórSmile
Odpowiedz
#9
Pliki mam udostępnione na PC, działa praktycznie non stop. Mogę bezpośrednio z niego brać pliki Smile.
Odpowiedz
#10
Ja mam TP-linka jakiegoś takiego budżetowego - jakość wykonania jest średnia ale chodzi 24h/dobę od kilku lat i nie było ani jednej zwiechy ani nic się nie zepsuło. Więc ja bym optował za tym TP-linkiem.
Odpowiedz
#11
Aktualnie też mam TP-Linka. Nie narzekam na niego, z wyjątkiem "przekierowywania" portów, którymi nie mogą odblokować serwera do pewnej gry sieciowej. Użyje go w razie potrzeby jako repeatera. Cóż, zakupiłem 8level WRT300. Pożyjemy, zobaczymy, napiszę jak się sprawuje jak już go dostanę.Beer dla wszystkich za pomoc.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości