Avira Free 2012
#1
Witam,
mam pytanie o ochronę sufrowania po sieci www poprzez Avirę Free, czy używanie Aviry Free podczas pobytu w sieci jest bezpieczne? Czy jednak Avira w wersji darmowej do klikania w sieci jest złym pomysłem?
szukam odpowiedniej ochrony.
Odpowiedz
#2
Jeśli masz WebGuarda zainstalowanego, to myślę, że możesz być bezpieczny.
Ochrona WWW w Avirze jest bardzo dobra.

Ewentualnie doinstaluj WOT
Odpowiedz
#3
Ja poleciłbym jako dodatek do przeglądarki traffic light zamiast WOT.
Tylko pamiętaj o tym aby instalować sam dodatek a nie "pełny trafficlight" (tutaj masz dyskusję na temat tego programu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

)

W moim przypadku Avira IS + wspominany traffic light sprawdza się znakomicie
Odpowiedz
#4
Pytałem o wersję AVIRA FREE...
szukam odpowiedniej ochrony.
Odpowiedz
#5
avira free ma w sobie ochronę web w postaci web guarda. instaluje sie on z toolbarem, ale da się to ominąc. poszukaj w google. również mam do tego traffic light i jest wszystko OK. lekko, bezpiecznie.
avast! Free Antivirus
Asus X52JE | Intel Core i3 M370 | 3GB RAM DDR3 | ATI Radeon HD 5470
Odpowiedz
#6
Czy programy Aviry dostaje aktualizacje baz sygnatur w weekendy? Bo wykrywanie nowych sampli stoi w soboty i niedziele w miejscu, tak samo brak odpowiedzi z labu, a jutro znów będzie "mega detekcja" i mnóstwo maili z potwierdzeniem wykonania analizy.
Odpowiedz
#7
W weekend się opierdzielają trochę, ale przynajmniej 2-3 aktualizacje mam. Do tej pory miałem dwie (od 10).
avast! Free Antivirus
Asus X52JE | Intel Core i3 M370 | 3GB RAM DDR3 | ATI Radeon HD 5470
Odpowiedz
#8
No ja tez ( równiez uzywam ISa ),ale tak jak piszę, niewykryte sample ciągle niewykryte, a jutro bedzie masakraGrin Juz od dawna to zauwazamGrin
Odpowiedz
#9
W weekend jest przynajmniej jedna aktualizacja - pracownicy Aviry też mają wolne.
Odpowiedz
#10
Dzisiaj pierwszy raz bawiłem się w testowanie tego programu i muszę stwierdzić, że słabo to wyszło . Test przeprowadzony był na paczkach 2012-05-13 -Waves97.Po skanie uruchamiałem pozostawione pliki i wnioski są takie tragedia. Pierwsze to poszło połączenie internetowe, a po skanie malwarebytes anti-malware wykryło 73 zagrożenia. Po usunięciu zagrożeń system się uruchomił. Osobiście jednak nie skorzystam z tego programu w przyszłości.
Odpowiedz
#11
Avira już dodaje aktualizacje w weekendy normalnie. Nie raz na weekend czy dwa, ale kilkanaście razyWink

Jest nowy szef w Avirze od technologii i widać, że idzie to do przodu.

To tylko dobrze dla klientow, wieksza rywalizacja.
Odpowiedz
#12
No to pozytywna zmiana:-)
Odpowiedz
#13
Jakiś czas temu pojawiła się wersja beta Avira AntiVIrus Free 2012 SP1(także AV Premium oraz IS). Jedną ze zmian w darmowej wersji jest wymiana Ask Toolbara na autorski pasek wyszukiwania Aviry:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Pełna lista zmian:Several bug fixes
Changes to Avira SearchFree Toolbar
Changes to InProductMessenger
...
Odpowiedz
#14
preter_m napisał(a):Jedną ze zmian w darmowej wersji jest wymiana Ask Toolbara na autorski pasek wyszukiwania Aviry:

No z dwojga złego lepiej w tę stronę
ESET Smart Security 10
Odpowiedz
#15
Pewnie, że lepiej wcisnąć ludziom własnego toolbara, niż to cudo od Ask''a. Może z czasem wprowadzą jakieś dodatkowe funkcje, reputację stron itp.
...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości