Zmiana ze starego kompa
Tak w końcu wyszło 2025 zł.


ASRock Z68 Pro3 Gen3 (opis) 359,00
Samsung SSD830 MZ-7PC064D (2.5", 64GB, SATA/600) (opis) 399,00
Intel Core i5 2400 3.1 GHz BOX (opis) 701,19
Goodram DDR3 Dual Channel 2x2048MB 1600MHz CL9.0 BOX (opis) 84,00
WD Caviar Blue WD5000AAKX (500GB, SATA/600) (opis) 279,00
Samsung SH-222AB/BEBE czarny OEM (opis) 69,00 56,10
Cooler Master Elite 331 czarno-srebrna (opis) 134,00

Powinno by ok i w miarę szybko tak jak chciałem.
Bardzo dobrze Smile
Już zamówiłem :-). Może na piątek będzie.
Spoko Smile miłego składania
ESET Smart Security 10
A dziękuję bardzo :-)


Dodano: 19 kwie 2012, 8:09

Części jeszcze nie doszły a już widzę, że hardcorowo montuje się procesor.

Jest jakaś pasta termiczna, którą przez przypadek można zetrzeć?
Składanie .... czysta przyjemność ... ten zapach nowych części w powietrzu ... te setki śrubek, wszystko piękne i świecące ehh rozmarzyłem sięTongue

Nie wiem jak jest w Intelu, chyba standardowo naklejone na cooler, dociskasz równo i sam się rozchodzi. Chyba, że sam smarujesz inną - nie widzę potrzeby, bo te procki są tak chłodne, że raczej trudno aby się przegrzały, zresztą mają zabezpieczenie przed tym. Ważne abyś dobrze zamontował i mocno się trzymało. Pamiętaj jak złożysz i postawisz system to zapodaj sobie jakiś test wygrzewania, aby sprawdzić czy dobrze wszystko gra i temperatury w normie.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
A masz jakiś program do sprawdzenia tego ewentualnie?
Przetestuj stabilnosc tym

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

i sprawdz temperatury za pomoca najnowszego AIDA 64
Czyli po złożeniu, że by trochę pochodził i wtedy zmierzyć?
Jakich mam się spodziewać temperatur?
Ja sprawdzam stabilność na 2 sposoby . Pierwszy prime95 + super_pi (max ustawienia) razem odpalone. Zostawiam na ok 9h_jak prime nie wywali i w tym samym czasie superpi przejdzie test to jest ok. Potem jeszcze sprawdzam dodatkowo memtestem. Co do temparatur to nie ma uniwersalnych ,musisz poszukać odpowiednich wątków na temat danego procesora. Najważniejsze aby nie przekraczać granicznej wartości, a tą sprawdzisz w specyfikacji intela na ich stronie.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Mysle, ze w spoczynku temp i5 nie powinna przekraczac 35 stopni
bardok206 napisał(a):Zostawiam na ok 9h


na 9h? Trochę dużo...
X26 napisał(a):
bardok206 napisał(a):Zostawiam na ok 9h


na 9h? Trochę dużo...

On jest "hardcorem"więc myślę iż przy normalnym wykorzystaniu wystarczy 2-3 godziny maksymalnie. Przy tych programach już po 5 minutach poznasz jak grzeje się twój procek. Dalsze testowanie to raczej sprawdzanie stabilności przy podkręcaniu procesora. Memtesta dajesz aby mieć pewność czy pamięci działają dobrze.

Nie straszcie go tak, nie ma szans aby przeglądając neta obciążył w taki sposób procesor, to raczej nie możliweLol
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Ten proc się raczej nie podkręca i nie będzie podkręcany.

Dobra - przyjdą części. Złożę i zobaczę...
Buri raz błąd w obliczeniach wyskoczył dopiero po 5h. Jeśli się chce 100% stabilności to niestety zbyt krótki test nie da ci takiej pewności. Tu musi się nałożyć kilka czynników np wartości obliczeń, ilość pętli czy dodatkowo temperatura+ dodatkowe obliczenia na pc. Stabilny procesor sobie poradzi a mniej stabilny nie. A brak stabilności nie ukazuje się tylko przy mocny obciążeniu procesora. Nawet przy tak zwanym przeglądaniu stronek może się objawić.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Kurde my tu temperatury chcemy sprawdzić, a nie stabilność po podkręceniu. Ja wiem o co Ci chodzi, ale nie wiem czy jest sens męczenia kompa przez całe 9h, jak coś to niech na noc zostawi i po problemie.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Obstawiam 40''C na boxowym wiatraku.. Smile Zrób tak jak zalecił buri
ESET Smart Security 10
Czyli jak bo już się pogubiłem w tym wszystkim...
Chcę tylko przetestować czy będzie stabilnie działał, a nie go katować w stresie...
To zapodaj 3D Marka. Ja bym uruchomil OCCT, ale on wyciaga z komputera maks. Tego nie chcesz, ale dzieki temu sprawdzisz stabilnosc
Udało się!.

Piszę już z nowego komputera. Jest tak szybk, że nie zdążyłem jeszcze kliknąć wyślij a już sam wysłał tego posta :-).

Jeszcze raz bardzo dziękuję za okazaną pomoc.

Pomogliście mi wybrać super zestaw. Oby tylko służył trochę...


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości