Zmiana ze starego kompa
#21
Czyli jakiś SSD 64 GB powinno wystarczyć?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

taki np. OCZ jest za 300 i na tym Vista x64 i będzie szybciej? Wtedy może jakieś słabsze MOBO i Core i5 ewentualnie i3?
#22
Jest pewnie więcej osób, ale na pewno Andrzej i Łukasz używa SSD.
#23
A co jeżeli chodzi o wielkość? Są tylko 2,5 cala to do stacjonarnego komputera za mały chyba będzie.
#24
Przeczytałeś czym są dyski ssd? Trzymaj się z dala od dysków na kontrolerze sandforce, a będziesz spał spokojniej.
Wielkość nie ma znaczenia, przecież skoro mniejszy to będzie więcej miejsca w budzie - dobra obudowa ma uchwyty na 2,5 cala.

Twoja wiedza na temat sprzętu jest malutka, więc radzę poczekać jeszcze na wypowiedzi paru osób, aby przedstawiły Ci więcej możliwości. Jak mnie przestanie głowa boleć od picia to może też coś naskrobię jak nikt nie poda nic dodatkowo.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
#25
Ale mi pojechałeś z tą wiedzą...
Było lepiej jak byłem młodszy - od tego czasu się trochę zmieniło i nie sledze już tak wszystkich nowinek.
Spokojnie nie kupuje komputera dzisiaj albo jutro. Zastanawiam się czy nie poczekać na nowy chipset Intela.
Nie pij tyle, szkoda zdrowia :-).


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

takie coś chyba powinno być dobre na system. Vistę x64 powinno obsłużyć. Pozostaje więc kwestia pozostałych komponentów, żeby wszystko chodziło jak najwydajniej...
#26
Nie pojechałem, tylko zauważyłem iż masz braki wiedzy, nie ma się czym przejmować ja też mam, dlatego tak biednie Ci pomagam (5 miesięcy przerwy robi swoje i to bardzo). Jak byłem młodszy to na pamięć znałem ceny oraz co z czym się je, teraz mogę się z tego śmiać, że tyle straciłem życia na tym.

Nowe procki Intela będą chłodne i oszczędne oraz integra w nich będzie mocniejsza, ceny mają być równe obecnym (jeśli chodzi o model do modelu), więc można poczekać.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
#27
Mam już ogólny obraz a o to mi chodziło. Dzięki za ten SSD. Dzięki Tobie poczytałem sobie troszkę. Tak więc poczekam jeszcze chwilę - może na ten chipset 77. Wezmę jakiś 4 rdzeniowy proc i do tego płytkę niezbyt drogą. 60GB SSD na system i pewnie 500GB dysku. Zobaczę jeszcze jak się sytuacja rozwinie.
#28
Płyta główna Asus P8H61-M LE/USB3 REV 3.0:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Proc:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Kości:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Lub:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Zasilacz:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Przy tych zawirowaniach z cenami, polecany jest:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

#29

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

to wygląda ciekawie.
#30
@slawektor aleś dowalił zasiłkę do tego procka jeszcze Wow Tam spokojnie by 400W starczyło i to z zapasem.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
#31
buri napisał(a):@slawektor aleś dowalił zasiłkę do tego procka jeszcze Wow Tam spokojnie by 400W starczyło i to z zapasem.
Ale zasilacza nie kupuje się na 1 zestaw. Moim zdaniem jak kupisz zasilacz porządny to wystarczy na 3 modernizacje całego pc. Dla mnie jest najważniejszy element zestawu. Dzięki takiemu rozwiązanie na dłuższą metę się oszczędza niż na tańszym odpowiedniku. Najlepiej dobra firma+5 lat gwarancji i można spać spokojnie.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
#32
Widzę, że się ostro uperłeś na tego asrocka ;]Zmodyfikuję mój poprzedni wpis:
Mobo:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

upieram się przy tej płycie bo trudno mi znaleźć równie wydajną opcje za tą cene.. no i seria fatal1ty o czymś świadczy ale o tym wypowiem się wraz z zasilaczem (link do allegro

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

)

Procesor:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

jedyny słuszny wybór dla Ciebie.. tak jak pisał kolega wyżej.. nie styka mocy? Wzium do biosa i OC Smile Pobuszowałem po allegro znalazłem w kożystnej cenie

Chłodzenie na procek: zwykłe chłodzenie możesz zamontować sobie jako chłodzenie klawiszy numerycznych w klawiaturze.. z pewnością tu się sprawdzi.. jeśli chcesz mieć prawdziwy spokój warto zainwestować te kilka zł w porządny wiatrak. Dlatego:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

powinien wystarczyć ;]

Pamięć: i tutaj upieram się na markową lepsza nie goodramy itd. Czemu? Pamięć ram to najbardizej zawodna część komputera ja dopóki kupowałem pamięci po taniości spaliłem 1kość (tak tak OC) a sama z siebie wybuchła też jedna 512 ddr400 goodrama. Od tamtego czasu nie żenię na pamięć tych kilku zł i moje geil''e po OC trzymają się wyśmienicie dlatego:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

dedykowane dla procków i3,i5,i7 wraz z dożywotnią gwarancja producenta miło prawda? Znalazłem na allegro za 199zł wysyłka 0zł taniej nie ma Smile

Zasilacz: mógłbyś brać ten

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

na pewno Cię nie zawiedzie.. ale jednak jeśli masz wolne 30zł dorzucaj bez wahania i bierz

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

.. i tu nie chodzi o żadne świecidełka.. Po prostu jest lepszy a praktycznie w tej samej cenie. Sprzęt dedykowany dla graczy czyli największych zajeżdżaczy sprzętu komputerowego na świecie dlatego czemu nie możesz go montować u siebie i mieć 100% pewności iż Ci nie padnie podczas zwykłej pracy Smile? Zastanów się.. Z resztą przeczytaj opinie..

Dysk: widzę że temat był poruszany wyżej.. dlatego wybór zostawiam tobie.. Obudowa też kwestia gustu ale lepiej weź solidną z dobrą cyrkulacją powietrza no i taką aby poszczególne podzespoły Ci pasowały i miały miejsce.. Co do karty graficznej już mówiłem

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

taniej wydajniej nie znajdziesz za tą śmieszną cenę masz karciochę z 1gb ddr5 ram na 256bitowej szynie która z powodzeniem pociągnie ci skyrimy, bf3 zaawansowane programy graficzne i inne takie więc warto się zastanowić.


Dodano: 26 mar 2012, 16:11

A jeszcze dodam, że nie miejcie mi za złe iż opieram się na allegro i ceneo.. nie raz składałem kompa za pośrednictwem tych 2serwisów i przy odrobinie cierpliwości i rozsądku (trzeba patrzeć od kogo się kupuje) złożycie go szybko i ekstremalnie taniej niż w zwykłym sklepie ;]
ESET Smart Security 10
#33
bardok206 świetnie to ująłeś. Dokładnie. Sam go mam, z tych samych powodów. Gwarancja 5 lat.
Zasilacze te charakteryzują się wysoką sprawnością (certyfikat 85pus Bronze)
Różnica w cenie miedzy XFX PRO 550W 85% to ok 35 zeta.

Cytat: XFX jest akurat świetną propozycją, to bardzo dobra konstrukcja od Seasonica.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

#34
Kości ram naturalnie kupuj od razu 2 w paczce co daje Ci gwarancję iż są zsynchronizowane ( dual channel i te sprawy) czyli nie tak 2x
slawektor napisał(a):Kości:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

tylko
slawektor napisał(a):Lub:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

;]
slawektor napisał(a):Płyta główna Asus P8H61-M LE/USB3 REV 3.0:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

a ta płyta jest wg mnie za bardzo okrojona.. jak już to

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

ale i tak bardziej rekomenduje asrocka p67 fatal1ty
ESET Smart Security 10
#35
X26 napisał(a):Co ze starego kompa będę mógł wykorzystać w nowym? Słyszałem, że są jakies przejściówki Ata na Sata. Oczywuście dysk też kupię nowy ale stary bym sobie także podłączył.

Mobo które Podał Street(Asrock Fatal1ty) ma złącze ide.
#36
bardok206 napisał(a):Ale zasilacza nie kupuje się na 1 zestaw. Moim zdaniem jak kupisz zasilacz porządny to wystarczy na 3 modernizacje całego pc. Dla mnie jest najważniejszy element zestawu. Dzięki takiemu rozwiązanie na dłuższą metę się oszczędza niż na tańszym odpowiedniku. Najlepiej dobra firma+5 lat gwarancji i można spać spokojnie.

Tutaj się nie zgodzę z tym pierwszym zdaniem. Komputer ma być na dłuższy czas, a takie części jak zasilacz też się zużywają. Nie wsadziłbym po 5 latach takiego zasilacza do nowego kompa. Zresztą znając rynek i tak brakłoby mu jakiejś wtyczki. Dobry zasilacz = tak, ale panowie zobaczcie wymagania po co mu taki potwór jeśli chodzi o moc? Cały zestaw jak będzie zużywał 120 W to będzie dobrze.

To ma być komputer do internetu, więc można go spokojnie ukierunkować.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
#37

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

95w to potrafi w stresie wpierdzielić sam procesor Smile
ESET Smart Security 10
#38

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

#39
W kwestii dysku - polecam Crucial M4 lub Samsung 830. Jaki rozmiar, to już zależy od Twoich zasobów finansowych.
A czy warto? Ja powiem tak - mam Cruciala M4 128 GB i miejsca zaczyna mi brakować (muzyki z giga, filmów nie ma, jedyna gra to Quake Live... tak, soft i virtualka tyle bierze!).
Chciałem wrzucić zamiast napędu DVD specjalne "coś" na dysk, zamówiłem nawet z Hong Kongu na ebayu. Było u mnie cały jeden dzień - dałem do tego stary dysk, odpaliłem... No i działało super, ale raz, że głośno (SSD jest bezgłośny), dwa, że wolno.
Sprzedałem, zbieram na zamianę na model 256 GB Grin
#40
Ty to już nie masz też na co kasy wydawać chyba Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości