Rynek AV I kw. 2012 - raport OPSWAT
#1
Organizacja OPSWAT (równocześnie producent kilku programów) po raz kolejny opublikował raport dotyczący udziału producentów i programów na rynku. Tym razem pełny raport dotyczy nie tylko programów do zabezpieczeń i nosi tytuł "Q1 2012 Antivirus and P2P Client Market Share Report" .
Krótka analizę pod kątem interesujących nas najbardziej programów AV przeprowadzono na Download.cnet.com, skąd zaczerpnąłem wiele mówiący cytat
Cytat: If you''re not using Microsoft Security Essentials, you''re not following the crowd. Use of the lightweight security suite exploded last year, reports a study on security suite market share.

Faktycznie MSE odnotował w stosunku do roku 2010 ogromny wzrost udziału na rynku globalnym, jak i amerykańskim, który w tych raportach zawsze jest osobno brany pod uwagę. Widać to na poniższym obrazku (za Cnet)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Źródło

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Oryginalny raport na tej stronie

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
W zasadzie to widać, że właśnie przez MSE inni zaliczyli spadki. Jedynie Avira i Trend miały pewne wzrosty, ale są one o sporo mniejsze niż wzrost udziału MSE.
Nie dziwię się, bo zwiększył się udział Windows 7, MSE jest w Windows Update, no i jest lekki i często wystarczający.
Odpowiedz
#3
Wzrost aviry chyba jest rezultatem runku azjatyckiego.A co do spadków to nie spadają jak serwują w nowych wersjach odgrzewane kotlety w większości.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#4
lukasamd napisał(a):MSE jest w Windows Update, no i jest lekkii często wystarczający

To zależy jak na to patrzymy... Czy chodzi o szybkość skanowania w czasie rzeczywistym (spowalnianie uruchamiania programów, itp.), zużycie zasobów, skanowanie na żądanie. Bo jeśli chodzi o użycie pamięci, to 68 MB jest stosunkowo sporą wartością.Szczególnie że wymagania produktu dla XP to 256 MB (oczywiście minimalne, ale zawsze). Skanowanie na żądanie i usuwanie malware leży i kwiczy jeśli chodzi o czas. Ale sam w sobie owszem - nie spowalnia pracy systemu i programów.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#5
Czy ja mam z tej tabelki rozumiec, ze avast! jest najpopularniejszym programem na swiecie?Grin
Odpowiedz
#6
alex1155 napisał(a):Czy ja mam z tej tabelki rozumiec, ze avast! jest najpopularniejszym programem na swiecie?Grin

Jeśli chodzi o AV, to tak.
ichito napisał(a):Krótka analizę pod kątem interesujących nas najbardziej programów AVprzeprowadzono na Download.cnet.com
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#7
Aha, czyli nie sa to pakiety IS. I z tego co widac góruja bezplatne programy(choc nie jest to wyroznione w koncu avast/avira/avg maja tez wersje pro). Ale szczerze piszac, to trudno mi sobie wyobrazic ,ze sposrod wybranych programow to eset jest najpopularniejszym platnym softem Grin
Odpowiedz
#8
Co do avasta to ciekawe jak by wyglądała ta jego popularność gdyby nie był darmowy i ilu obecnych użytkowników by tak obstawało za tym softem?
Odpowiedz
#9
Zastanawia mnie dlaczego avast wypuścił świetną (w porównaniu do wersji 4) wersję 5.0 oraz kolejne, a jego "popularność" spadła w ciągu ostatniego roku.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#10
a czy któryś z producentów oprócz avasta podaje jeszcze ilu ma dokładnie użytkowników na świecie?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości