Promocja Ashampoo WinOptimizer 8
#21
andrzej76 napisał(a):Jednokrotne nadpisanie dysku ( tzw. proste nadpisanie) to nie wyzerowanie dysku , to są dwie różne kwestie i umożliwiaodzyskanie danych. Yaslaw coś mieszasz. Możesz wierzyć że jednokrotne nadpisanie ochroni Cię przed wyłuskaniem danych z takiego dysku, ale moja odpowiedź brzmi - nie , albo wyzerowujesz go albo nadpisujesz metodami którymi podałem wyżej. Wink


Nic nie mieszam. Nadpisanie dysku "0" to wyzerowanie. Możesz sobie wybrać dowolny ciąg którym nadpiszesz całą zawartość dysku (ja preferuję własnie zera - odpowiednie oprogramowanie pozwala nawet na zapis w obszarze HPA). I taka metoda GWARANTUJE że żaden biegły ani firma nie odzyska wcześniejszej zawartości nośnika (nie mówię tutaj o pamięciach flash/dyskach SSD). Wyzerowanie=nadpisanie danych.
Wiem co mówię, zajmuję się tym zawodowo (tzn. informatyką śledczą).Używam oprogramowania które wskazałeś (Encase, Paraben, a przede wszystkim X-ways Forensic) i żaden z wskazanych przez Ciebie programów nie odzyska nic z wyzerowanego nośnika. To co przytoczyłeś to czysty marketing. Z czegoś niektóre firmy muszą żyć. Ale zapewniam Cię że ja jestem pewny tego co mówię w tej materii.
OnTrack oczywiście odzyskuje dane z uszkodzonych nośników, ale z nadpisanego czy wyzerowanego dysku nic nie zrobi.
Odpowiedz
#22
No to dobrze że mamy tu zawodowca w tej materii , dobrze wiedzieć że nabijają Nas w butelkę( min. mnie). Dzięki za sprostowanie co do tej kwestii. Wink
Odpowiedz
#23
po zerowaniu większością programów można dane odzyskać zerowanie nadpisanie w sumie to samo po nadpisaniu pliku innym plikiem ludzie co dziennie bez specjalistów takie pliki odzyskują niestety ale trzeba nadpisywać/zerować kilka razy żeby nie dało się odzyskać
Odpowiedz
#24
"We współczesnych dyskach, ze względu na inny system pozycjonowania głowic, rozmieszczenia znaczników sektorów po całym dysku oraz bardzo dużą gęstość zapisu, jednokrotne nadpisanie danych uniemożliwia ich odzyskanie."

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#25
e odzyskiwałem pliki po nadpisaniu a moje dyski aż tak stare nie są
Odpowiedz
#26
zord napisał(a):odzyskiwałem pliki po nadpisaniu


Ja też odzyskiwałem pliki w 80% po nadpisaniu i formacie- program jaki użyłem GetDataBack for NTFS i Ontrack EasyRecovery Pro. Wink

Dałem przykład za Wikipedią , dlatego zbytnio niewierzę by po jednokrotnym nadpisaniu nic już nie pozostało , potwierdzasz to tylko ja też odzyskiwałem. Nie wiem jak po Gutmannie czy DoD - czy da radę odzyskać coś, bo jeszcze nie próbowałem. Wink
Yaslaw może się wypowiedzieć dokładniej zakładając nowy temat. Wink

Do dyskusji zapraszam tutaj:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości