Ostry OT, rozmowy o wszystkim i o niczym ważnym
#21
Może

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Wam pomoże Smile
Odpowiedz
#22
Mam pytanie - jak w VDF History na stronie oficjalnej Aviry oznaczane jest Spyware? Spotkałem się z dwoma zapisami - SPR/ oraz ADSPY/ ? i co to takiego BDS (też na stronie Aviry w VDF History)?
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#23
BDS? Pewnie backdoor server
"Nie jestem konsumentem mieszczącym się w standardzie
Nie jestem gatunkiem skazanym na wymarcie
Nie jestem obiektem medialnego hałasu
Jestem nielegalnym zabójcą czasu"
Odpowiedz
#24
Plati napisał(a):Mam pytanie - jak w VDF History na stronie oficjalnej Aviry oznaczane jest Spyware? Spotkałem się z dwoma zapisami - SPR/ oraz ADSPY/ ? i co to takiego BDS (też na stronie Aviry w VDF History)?


Wydaje mi się, że SPR to spyware a ADSPY to adware/spyware.
Odpowiedz
#25
VenomX, na forum pclab masz nad licznikiem postów napisane "Pogromca wirusów". Jak ustawić coś takiego na tamtym forum (na tutejszym forum udało mi się) ?
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#26
Plati napisał(a):VenomX, na forum pclab masz nad licznikiem postów napisane "Pogromca wirusów". Jak ustawić coś takiego na tamtym forum (na tutejszym forum udało mi się) ?

Panel kontrolny- Edytuj informacje o profilu - Tytuł/ranga użytkownika .

Pozdrawiam .
Odpowiedz
#27

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


jakoś tego nie widzę...
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#28
Plati mog
Plati, moge sie spytac po co Ci takie wielkie obramowanie okienek ?

Przepraszam za brak koncowek, ale Windows 7 nie chce wlaczyc polskiej klawiatury ;/
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#29
Plati napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


jakoś tego nie widzę...

Prawdopodobnie ranga widnieje dla tych , którzy przekroczyli już pewną ilość postów..
Odpowiedz
#30
Panowie a co sądzicie o darmowym programie AVG?. Warto go zainstalować i przetestować ?. Ktoś z was go już używał kiedyś ?. Tylko proszę nie piszcie mi że "AVira lepsza i ją zainstaluj". Chodzi mi o opinie na temat tego konkretnego programu. I jeszcze jedno czy wykrywalność ma lepszą niż Avast ?.
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz
#31
zbyszek napisał(a):Panowie a co sądzicie o darmowym programie AVG?. Warto go zainstalować i przetestować ?. Ktoś z was go już używał kiedyś ?. Tylko proszę nie piszcie mi że "AVira lepsza i ją zainstaluj". Chodzi mi o opinie na temat tego konkretnego programu. I jeszcze jedno czy wykrywalność ma lepszą niż Avast ?.

przede wszystkim jest to bardziej zawodny antywirus, jeśli chodzi zaś o skuteczność ? najlepiej będzie jeśli sam ją ocenisz.

Pozdrawim .
Odpowiedz
#32
AVG - produkt zbliżony do Avasta. AVG ma od Avasta lepszego rezydenta, lepszą ochronę spyware. AVG natomiast jest cięższy dla systemu jeśli chodzi o RAM.
Pod wieloma względami AVG jest lepszym antywirusem. Avast - wg wielu opinii byłych jego uzytkowników - przepuszcza wirusy jak ser szwajcarski. Miałem styczność z nim - kolega, która przez kilka lat używał Avasta na ośmioletnim kompie, skarżył się, że mu system co raz gorzej chodzi (ściagał dużo muzyki z wirusami z bearshare 5). Ale Avast powinien poinformować że wykryto zainfekowany plik, co oznacza, że rezydenta ma bardzo słabego.
Poleciłem mu Avire, która wykryła po Avaście 5 malware Guardem. Po skanowaniu okazało się, że jest 27 zainfekowanych plików.

Swoją drogą, wczoraj przesiedziałem cały dzień na pewnym forum (Jaśmin tam też jest zarejestrowany), i najwięcej infekcji mieli ludzie, którzy korzystali z Avasta.
Ale, jeśli ja miałbym wybierać między Avastem a AVG wybrałbym AVG.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#33
ale AVG ma minus bo nie ma ochrony w czasie łażenia po stronach internetowych!
Odpowiedz
#34
Plati napisał(a):AVG - produkt zbliżony do Avasta. AVG ma od Avasta lepszego rezydenta, lepszą ochronę spyware. AVG natomiast jest cięższy dla systemu jeśli chodzi o RAM.
Pod wieloma względami AVG jest lepszym antywirusem. Avast - wg wielu opinii byłych jego uzytkowników - przepuszcza wirusy jak ser szwajcarski. Miałem styczność z nim - kolega, która przez kilka lat używał Avasta na ośmioletnim kompie, skarżył się, że mu system co raz gorzej chodzi (ściagał dużo muzyki z wirusami z bearshare 5). Ale Avast powinien poinformować że wykryto zainfekowany plik, co oznacza, że rezydenta ma bardzo słabego.
Poleciłem mu Avire, która wykryła po Avaście 5 malware Guardem. Po skanowaniu okazało się, że jest 27 zainfekowanych plików.

Swoją drogą, wczoraj przesiedziałem cały dzień na pewnym forum (Jaśmin tam też jest zarejestrowany), i najwięcej infekcji mieli ludzie, którzy korzystali z Avasta.
Ale, jeśli ja miałbym wybierać między Avastem a AVG wybrałbym AVG.


Dzięki Plati o to mi chodziło Smile
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz
#35
Banner Aviry nadal mi nie działa :/ Dawałem też tagi IMG ale nic z tego.
Jedynie na forum *****fora.pl załapało.
Przy okazji zaspamowałem mateusza.

Dalej nie ma obrazka Sad
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#36
VenomX napisał(a):
Plati napisał(a):
VenomX napisał(a):
Plati napisał(a):Ja używam Windows Firewall od zawsze (z krótką przerwą na PC Tools Firewall) i tylko kilka razy zdarzyły mi się, że wirusy przedostały się na komputer, które Avira unieszkodliwiła.

Co świadczy o tym , że zapora ta jest nieskuteczna .


Ale za to jaka wygodna. Jak miałem PCTools Firewall to denerwowały mnie zaniki pamięci tego programu (np. w grze multiplayer)

Wygoda w postaci wirusów ? kradzieży danych ? inwigilacji ?O takiej wygodzie piszesz ? . Wszystko zależy od tego jaki tryb włączysz w zaporze . Ja mam tryb uczenia . Oznacza to , że przy instalacji danego oprogramowania , czy przy próbie pewnego połączenia , zapyta raz , potwierdzę i więcej już nie zapyta . Czy to jest niewygodne ? .
Creer napisał(a):
VenomX napisał(a):
Plati napisał(a):Ja używam Windows Firewall od zawsze (z krótką przerwą na PC Tools Firewall) i tylko kilka razy zdarzyły mi się, że wirusy przedostały się na komputer, które Avira unieszkodliwiła.

Co świadczy o tym , że zapora ta jest nieskuteczna .


Plati, VenomX, od tego nie jest FW.
Wirusy inaczej przedostaja sie do naszego komputera, to tak jakbys np sciagal jakis plik zainfekowany z rs''a i nagle firewall blokuje polaczenie bo wykryl wirusa w sciaganym pliku.
Wg ogolnoprzyjetej definicji - firewall zapewnia m.in. filtrowanie pakietów, czyli sprawdzanie pochodzenia pakietów oraz ich autoryzacje, monitoruje przepływające przez niego pakiety sieciowe i przepuszczaja tylko zgodne z regułami ustawionymi na danej zaporze.

Plati od tego jest AV zeby wykrywac zapisujace sie na dysku/infekujace system programy (wirusy) i jak napisales Avira zadzialala w tym przypadku nie dopuszczajac do infekcji.

Po raz kolejny pragne zauwazyc ze to watek odnosnie DefenseWall''a a nie AV czy FW.

No nie do końca jest tak jak piszesz . Firewall blokuje równieżporty przez które mogą przedostać się robaki cały malware .


Creer dobrze piszesz.
VenomX, tak jak ci wcześniej napisałem wirusy zdarzają mi się niezwykle rzadko, i jak na zestaw, który widzisz w moim (niedoskonałym) podpisie jestem zadowolony.

I posty nie związane z teamtem "DefenseWall HIPS" proszę zapisywać tu.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#37
wcale nie jest tak jak pisze Creer - zapomniał , że firewall blokuje porty , przez które przechodzą wirusy . Zapewne ktoś napiszę , że od tego jest Windows Worms Doors Cleaner, owszem jest to ciekawa aplikacja do blokowania portów, jednak garstka osób wie o jego istnieniu , zwykły zjadacz chleba nie ma pojęcia o czymś takim . Instalując dobry firewall już przy standardowych ustawieniach niebezpieczne porty są zamknięte .

EDIT

Dodam również , że Windows Worms Doors Cleane r zamyka porty, jednak komputer jest wciąż widoczny ! dla hakerów , dobry firewall posiada funkcję ukrycia ( stealth mode ), która to jest naprawdę skuteczna .
Odpowiedz
#38
VenomX napisał(a):wcale nie jest tak jak pisze Creer - zapomniał , że firewall blokuje porty , przez które przechodzą wirusy . Zapewne ktoś napiszę , że od tego jest Windows Worms Doors Cleaner, owszem jest to ciekawa aplikacja do blokowania portów, jednak garstka osób wie o jego istnieniu , zwykły zjadacz chleba nie ma pojęcia o czymś takim . Instalując dobry firewall już przy standardowych ustawieniach niebezpieczne porty są zamknięte .

EDIT

Dodam również , że Windows Worms Doors Cleane r zamyka porty, jednak komputer jest wciąż widoczny ! dla hakerów , dobry firewall posiada funkcję ukrycia ( stealth mode ), która to jest naprawdę skuteczna .

VenomX, nie zapomnialem, pisalem o regulach, mialem na mysli rowniez porty, myslalem ze to oczywiste.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#39
Creer napisał(a):
VenomX napisał(a):wcale nie jest tak jak pisze Creer - zapomniał , że firewall blokuje porty , przez które przechodzą wirusy . Zapewne ktoś napiszę , że od tego jest Windows Worms Doors Cleaner, owszem jest to ciekawa aplikacja do blokowania portów, jednak garstka osób wie o jego istnieniu , zwykły zjadacz chleba nie ma pojęcia o czymś takim . Instalując dobry firewall już przy standardowych ustawieniach niebezpieczne porty są zamknięte .

EDIT

Dodam również , że Windows Worms Doors Cleane r zamyka porty, jednak komputer jest wciąż widoczny ! dla hakerów , dobry firewall posiada funkcję ukrycia ( stealth mode ), która to jest naprawdę skuteczna .

VenomX, nie zapomnialem, pisalem o regulach, mialem na mysli rowniez porty, myslalem ze to oczywiste.

Prawdę mówiąc dla mnie nie było to oczywiste i do tej pory nie jest czytając twoją ostatnią wypowiedź .

PS : miałeś na myśli ale nie napisałeś nic na ten temat .
Odpowiedz
#40
Venom jak tam poszukiwania? Craze
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości