Polacy, a ochrona danych w sieci
#1
Za Hacking.pl...fragmenty
Cytat: Polacy padają ofiarami przestępców w sieci dwukrotnie częściej, niż w rzeczywistym świecie. Tylko w ubiegłym roku działania cyberprzestępców kosztowały nas łącznie 13 miliardów złotych.Pod względem internetowej przestępczości nasz kraj stoi dużo powyżej światowej średniej.

Wraz z rozwojem technologii rośnie pomysłowość oszustów i hakerów. Odpowiedzią na ich działania powinna być coraz większa ostrożność użytkowników. Tymczasem, polscy internauci popełniają wciąż te same błędy. Przyjrzyjmy się liście naszych największych „sieciowych grzechów”:
*co czwarty dorosły użytkownik Internetu nie ma aktualnego oprogramowania chroniącego komputer;
*bezrefleksyjnie korzystamy z publicznych sieci - darmowe nie oznacza bezpieczne;
*wchodzimy na podejrzane strony i ściągamy szkodliwe pliki;
*ignorujemy ostrzeżenia o zagrożeniu;
*publikujemy w portalach społecznościowych informacje osobiste, a nawet poufne;
*podajemy swoje dane osobowe witrynach, które nie są odpowiednio zabezpieczone.


Co możemy zrobić, żeby nie paść ofiarą cyberprzestępcy? Czy zwykły użytkownik sieci ma w ogóle możliwość obrony przed szkodliwymi działaniami hakerów, spamerów i oszustów? Czy w Internecie można jeszcze czuć się w pełni bezpiecznie?

Odpowiedź brzmi: tak. Jest tylko jeden warunek – musimy być świadomi zagrożeń, jakie czyhają na nas w sieci. Aktualna wiedza na ten temat jest podstawą skutecznej ochrony naszych komputerów, smartfonów, a także prywatnych danych. Znając zagrożenia, będziemy mogli wybrać najskuteczniejsze rodzaje zabezpieczeń.

Pamiętajmy, że program antywirusowy to nie wszystko. Nie ochroni nas przed kradzieżą danych osobowych czy próbą wyłudzenia pieniędzy. (...)

Całość tu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości