Fałszywy alarm ESETa
#1
ESET Smart Security wariuje przy wejściu na tą stronkę:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Nieciekawa fałszywka ze strony NODa Grin
Odpowiedz
#2
U mnie nie występuje wyżej wymieniony alarm .
Odpowiedz
#3
Avira Personal siedzi cicho. Link Scanner również nic nie znajduje Smile
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#4
Coś mi się wydaje, że nasz koleżka albo nabija sobie posty, albo ma coś nie tak z antyvirem.
Avast! Home Edition również cicho.
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#5
A mój szefffff fszystkich szefffówczyli KAV 2009
nic nie zgłasza,coś mi się wierzyć niechce że nod coś tam pokazuje,więc albo ktośleje tu wodę albo ma nieskonfigurowanego softa
Odpowiedz
#6
Mój NOD nic nie zgłasza a mam w nim ochronę ustawioną na maksymalną.
Ratatuimoże pokażesz nam jakiś screen z tego zdarzenia? Smile
Odpowiedz
#7
Pablosss napisał(a):Mój NOD nic nie zgłasza a mam w nim ochronę ustawioną na maksymalną.
Ratatuimoże pokażesz nam jakiś screen z tego zdarzenia? Smile

A od kiedy używasz Noda ? , jeszcze parę dni temu pisałeś, że korzystasz z Aviry premium . Zawsze byłeś wrogiem Noda ...
Skąd taka zmiana u ciebie ? .
Odpowiedz
#8
Nawróciłem się, a co nie wolno? Grin Używałem Aviry tak jak napisałeś ale denerwowały mnie fałszywe alarmy więc postanowiłem ponownie zainstalować NOD-a ( od 3 dni ).
Odpowiedz
#9
Pablosss napisał(a):Nawróciłem się, a co nie wolno? Grin Używałem Aviry tak jak napisałeś ale denerwowały mnie fałszywe alarmy więc postanowiłem ponownie zainstalować NOD-a ( od 3 dni ).

i to mi się podoba Tongue .
Odpowiedz
#10
Moja avira też nic nie wykrywa, Mcafee siteadvisor też siedzi cicho.
Odpowiedz
#11
.x.Wojtek.x. napisał(a):Mcafee siteadvisor też siedzi cicho.


Trudno żeby podniósł jakikolwiek alarm - on ma inne zadanie.
Odpowiedz
#12
@Pablosss

Możesz podać kilka przykładów tych denerwujących fałszywych alarmów w Avirze Smile


@VenomX

Podaję Ci link do forum Eseta, gdzie będziesz mógł piać z zachwytu nad dziurawym jak sito Nodem. Chyba pomyliłeś adresy:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#13
Jurek napisał(a):@Pablosss

Możesz podać kilka przykładów tych denerwujących fałszywych alarmów w Avirze Smile


Wybacz ale nie chcę mi się ponownie odinstalowywać obecnego antywirusa i instalować Aviry żeby tylko pokazać Ci na jakich plikach Avira drze się bez potrzeby Smile
Odpowiedz
#14
Pablosss napisał(a):
Jurek napisał(a):@Pablosss

Możesz podać kilka przykładów tych denerwujących fałszywych alarmów w Avirze Smile


Wybacz ale nie chcę mi się ponownie odinstalowywać obecnego antywirusa i instalować Aviry żeby tylko pokazać Ci na jakich plikach Avira drze się bez potrzeby Smile


Szkoda, że nie zrobiłeś tego wcześniej i nie pokazałeś screenów. Coś to mi niewyraźnie wygląda Smile

Zauważyłem, że wielu userów na tym forum nieustannie zmienia antywirusy i inne programy zabezpieczające pod wpływem czyjejś opinii, jednego testu czy jakiegoś pojedynczego zdarzenia. Co to ma wspólnego z rzetelną i stabilną ochroną komputera.
Też lubię czasem przetestować jakiś soft ale jeżeli się to robi nieustannie, to już zakrawa na poważne problemy psychiczne Smile
Odpowiedz
#15
Jurek napisał(a):
Pablosss napisał(a):
Jurek napisał(a):@Pablosss

Możesz podać kilka przykładów tych denerwujących fałszywych alarmów w Avirze Smile


Wybacz ale nie chcę mi się ponownie odinstalowywać obecnego antywirusa i instalować Aviry żeby tylko pokazać Ci na jakich plikach Avira drze się bez potrzeby Smile


Szkoda, że nie zrobiłeś tego wcześniej i nie pokazałeś screenów. Coś to mi niewyraźnie wygląda Smile

Zauważyłem, że wielu userów na tym forum nieustannie zmienia antywirusy i inne programy zabezpieczające pod wpływem czyjejś opinii, jednego testu czy jakiegoś pojedynczego zdarzenia. Co to ma wspólnego z rzetelną i stabilną ochroną komputera.
Też lubię czasem przetestować jakiś soft ale jeżeli się to robi nieustannie, to już zakrawa na poważne problemy psychiczne Smile

Prawdą jest , że Avirajest podatna na fałszywe alarmy. Dowodem na to są testy AV COMPARATIVES czy chociażby Virus Bulletin ( tu nie zaliczyła testu ) .
Odpowiedz
#16
Gdybym wiedział że takowe będą Ci potrzebne to zrobiłbym je bez problemu. Co do zmiany antywirusów jak skarpetek - po to są wersje trial żeby testować programy przez ich kupnem Smile
Odpowiedz
#17
VenomX napisał(a):Prawdą jest , że Avirajest podatna na fałszywe alarmy. Dowodem na to są testy AV COMPARATIVES czy chociażby Virus Bulletin ( tu nie zaliczyła testu ) .


Wcale tak najgorzej z tymi fałszywkami w ostatnim teście AV COMPARATIVES nie było. Jest oczywiste, że aby antywirus był bardzo skuteczny musi mieć wrażliwy skaner.
GDATA i Kaspersky miały więcej fałszywek od Aviry.
Najmniej miał McAfee, Microsoft i NOD32 ale i ze skutecznością u nich nie jest niestety najlepiej Sad

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Klasyfikacja w wykrywalności:
1. Avira 71/67%
2. Kaspersky 71/60%
3. GDATA 66/59%
4. ESET 54/51%
5. Sophos 51/50%
6. Bitdefender 51/46%
7. TrustPort 50/49%
8. Microsoft 47/44%
9. Symantec 44/44%
10. AVG 43/40%

Ilość fałszywych alarmów:
1-2. McAfee, Microsoft 1
3. NOD32 7
4. F-Secure 11
5. Norton 12
6. eScan 14
7. Avira 17
8. Norman 19
9. AVG 21
10. BitDefender 27
11. Kaspersky 28
12. TrustPort 30
13. VBA32 36
14. Avast 47
15. GDATA 62
16. Spohos 117
Odpowiedz
#18
Tyle tylko że te dane o fałszywkach są z bodajże sierpnia.
Odpowiedz
#19
Pablosss napisał(a):Tyle tylko że te dane o fałszywkach są z bodajże sierpnia.


Nie są z sierpnia tylko z listopada a nawet gdyby tak było to jakie to ma znaczenie?
Dla mnie najważniejsza jest skuteczność przy umiarkowanej ilości fałszywek.Popatrzcie na skuteczność Eseta, Microsoftu czy MCafee. To dziurawe antywiry! Co z tego, że wysyłają trochę mniej fałszywek?
Nie dawajcie się nabijać w butelkę pseudoznawcą antywirów. Cztery albo pięć lat miałem NODa. Przy Avirze to sito!!!
Odpowiedz
#20
Ten test obecnie nie jest już zbyt miarodajny. F-Secure potrafi wysłać sygnaturkę o nowym wirusie praktycznie w ciągu minuty (tak się chwali). Podobnie Symantec. Dla obu firm ochrona proaktywną ma więc dużo mniejsze znaczenie. Użytkownik ma do wyboru: albo stawiać na lepszą ochronę proaktywną, albo na błyskawiczne sczczepionki. Najlepiej byłoby to pogodzić... Myślę, że starają się to robić tylko dwie firmy: Kaspersky i Symantec. F-Secure postawił wyłącznie na szybkość reakcji. Ciekawi mnie nowy ESET.

Patrząc na tę tendencję, Avira została w tyle.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości