Wniosek o ujednolicenie nazw i haseł paczek
#1
Witam,

Chciałbym wnieść prośbę o ujednolicenie nazewnictwa paczek i wspólnego hasła w celu podniesienia prestiżu waszych zbiorów.
Gdy chcemy testować wykrywanie na zbiorze paczek , to do każdej paczki inne hasło znacznie utrudnia masowe ich rozpakowanie z archiwów, bo przy próbie z nieprawidłowym hasłem do archiwum (korzystając z listy haseł) 7z nadpisuje pliki rozpakowane plikami o dł 0b.
Dodatkowo warto aby paczki sortowały się same po dacie w folderze, co np automatycznie zapewniujednolicona nazwa w formacie :
YYYY-MM-DD-Author.rozszerzenie
Najlepiej żeby wszystkie były w 7z lub innym jednolitym formacie to tez ułatwi masowe rozpakowanie, a nie dodatkowe zaprzęganie różnych narzędzi do rozpakowywania, bo wersja, bo format itp.
Tak to jest zorganizowane we wszystkich profesjonalnych zbiorach AV jakie widziałem.
Oczekuję na konstruktywną krytykę lub uwzględnienie i przychylenie się do mojego wniosku.
Odpowiedz
#2
Już tak jest od tego miesiąca Smile
Odpowiedz
#3
Nazwy paczek będą wyglądały teraz tak:
Cytat: dd-mm-rrrr by NickAutora


Za jakiś czas będzie też jednolite hasło do wszystkich paczek i nie będzie ono zmieniane.
Odpowiedz
#4
Waves97 napisał(a):Nazwy paczek będą wyglądały teraz tak:
Cytat: dd-mm-rrrr by NickAutora

Widzę, że nie czujecie tego powszechnego nazewnictwa profesjonalnych kolekcji AV.
Będę jednak starał się forsować wykorzystanie samoporzadkującego się formatu YYYY-MM-DD, a nie DD-MM-YY - dlaczego tak uparcie??
Ten format gwarantuje uporządkowanie rosnące plików w jednym folderze od początku do końca życia kolekcji niezaleznie od miesiąca i roku, bo rok zawsze rośnie, miesiąc zawsze rośnie i dzień zawsze rośnie.
W przypadku gdy dzień jest na początku nazwy to on będzie decydował o położeniu na liście . Pokażę to na prostym przykładzie:
Uporządkowanie plików w folderze w/g mojego formatu w folderze będzie takie i zawsze rosnące:
2010-08-03 - Autor 1
2010-08-03 - Autor 2
2010-09-01 - Autor 1
2010-09-07 - Autor 1
2011-08-01 - Autor 1
2012-08-05 - Autor 1

A w/g Waszego porządku DD-MM-YYYY będzie bałagan, bo o pozycji decyduje dzień,potem miesiąc a na końcu rok, zatem:
01-08-2011 - Autor 1
01-08-2011 - Autor 2
01-09-2010 - Autor 1
03-08-2010 - Autor 1
05-08-2012 - Autor 1
07-09-2010 - Autor 1
Ten podział dodatkowo wymusza na Was stosowanie katalogów, które oddzielają miesiące i lata, ale zmusza to też pobierającego do trzymania waszego porządku u siebie na dysku bo inaczej powstaje wskazany powyżej bałagan z datami (sortowanie nazw plików).

Podany przeze mnie sposób jest stosowany we wszystkich profesjonalnych kolekcjach plików AV i jest poprawny zawsze niezależnie, czy kolekcje dzielimy na foldery rok\miesiąc czy nie mamy folderów - i tak porządek jest rosnący.
Odpowiedz
#5
Fajnie, gdyby pojawił się również jakiś "rozkład jazdy", który definiowałby, kto i kiedy wrzuca paczki. Narobiło się ich ostatnio i obecnie jest tak, że wrzucane są nawet 2 paczki jednego dnia. Moim zdaniem to trochę za często - 1 paczka na 3 dni byłaby IMO optymalna i pozwoliła (przynajmniej częściowo) zniwelować powtórki i czyste pliki (których również pojawia się ostatnio dużo). Co Wy na to?
This is your life and it's ending one minute at a time

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Powered by mózg + Bitdefender Internet Security 2013
Odpowiedz
#6
popieram aope. jestem za mniejszą ilością paczek, ale za to bardzo dobrej jakości
MSE+SystemFirewall+UAC+Standard User Acount+SpyShelter Free+MBAM+Emsisoft Kit+HitmanPro
Odpowiedz
#7
Również mogę się przystosować do tego Smile Teraz zadbam bardziej o mniejszą ilość FP w moich paczkach .
Odpowiedz
#8
trashman

Witam kolega oczywiście ma racje,coś z tym zrobimy Smile
Również przychylam się do tego co napisał aope tak myślę co 2 dni pakę dawać tak jak to było ostatnio i żeby decydowała jakość nad ilośćGrin
Odpowiedz
#9
tachion napisał(a):trashman

Witam kolega oczywiście ma racje,coś z tym zrobimy Smile
Również przychylam się do tego co napisał aope tak myślę co 2 dni pakę dawać tak jak to było ostatnio i żeby decydowała jakość nad ilośćGrin


Paczki można by było uzyskać stąd:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Codziennie pojawiają się nowe, tylko niech ktoś z osób obsługujących forum napisze do nich aby je udostępnili i można testowaćSmile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości