Jak zabezpieczyć poczte przed spamem
#1
Witam
Czy istnieją jakieś skuteczne metody do ochrony poczty przed spamem ??

Czy są strony/serwery które potrafią ukryć mój adres e-mail pod inną nazwą lub też
przekierować z fikcyjnej poczty na moją główną pocztę tylko wiadomości od wybranych adresatów ?
Dzięki czemu spam zawiesi się na fikcyjnej poczcie a interesujące wiadomości dojdą do mojej głównej poczty.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#2
Albo filtry w hostingu, albo filtry w programie pocztowym jakiego używasz, albo i to i to.
Dużo zależy, jakiej poczty używasz. Np. GMail pozwala na szybkie tworzenie i używanie aliasów typu <!-- e --><a href="mailto:[email protected]">[email protected]</a><!-- e -->
Najwięksi dostawcy czyli MS (Hotmail) czy właśnie Google (GMail) dosyć dobrze automatycznie filtrują pocztę ze spamu.
Odpowiedz
#3
Korzystanie z emaili tymczasowych, posiadanie skrzynki spam z przekierowaniem na taki gmail (świetne filtrowanie), korzystanie z aliansów jak powiedział wyżej @lukasamd.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#4
właśnie nie wiem jak zrobić to przekierowanie z skrzynki na skrzynkę jak opisałem wyżej no i te aliasy, jakieś FAQ ??
poczte mam na gmail i wp,
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#5
Najlepiej zainwestować w swoją domenę i zrobić klinka skrzynek plus aliasy.
Prywatną pocztę podajesz tylko komu trzeba / chcesz. Dla serwisów np. FB robisz skrzynkę fejsbuk@ dalej forum@ spam@ i rejestrując się na różnego rodzaju forach podajesz odpowiednie skrzynki - na właściwiej masz tylko pożądane wiadomości, a na innych właśnie resztę Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości