Problem z Flashem
#1
Cześć!

Coś mi się pokićkało z komputerem, filmiki na youtube i każdej innej stronie gdzie jest flash nie dają mi żyć. W Operze wszystko działa (zanim filmik ruszy czekam 10 sekund Sad ) a Chrome i FF przy próbie włączenia jakiegokolwiek filmiku wysiada i muszę wyłączać przez task managera albo reset kompa. Znalazłem na stronie Adobe Uninstaller do Flasha - była tam taka rameczka, która pokazuje jaką wersję mam. Użyłem narzędzia i "usunąłem" flasha - w ramecze na poprzedniej stronie cały czas się pokazywał. W Chromie gdy chciałem pobrać ze strony Adobe instalkę i zainstalować na świeżo pokazał się komunikat, że chrome sam sobie zaktualizuje ten dodatek - tak się nie stało. W Operze tak jak przed wywaleniem. Próbowałem wywalać Revo Uninstallerem, czyściłem CCleanerem, zainstalowałem starą wersję Flasha i co? Dalej ten sam problem. Występował od czasu do czasu, teraz się pogorszył i filmiki mogę oglądać tylko na Operze.

Intel Pentium Dual CPU E2220 2GB ram, Geforce 9400 GT Win XP 32 bit oryginalny, SpyShelter Firewall (trial 14 dni), Panda Cloud Pro (problem występował przy avaście i privatefirewall tak samo)

Macie jakiś pomysł co z tym fantem zrobić?

Dodam, że ten Uninstaller Flasha działał zadziwiająco szybko, 3 sekundy i "skasowany"
Odpowiedz
#2
spróbuj przeinstalować sterowniki od karty graficznej
Odpowiedz
#3
Pobierz tego Uninstaller Flasha z innej strony. I Usuń pozostałości ccleanerem.
Odpowiedz
#4
Zainstalowałem nowe sterowniki karty graficznej (kazałem usunąć stare i zrobić nową instalację na czysto). Wywaliłem flasha uninstallerem, przeczyściłem CCleanerem. Teraz

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

pokazuje, że flasha nie ma. Pobrałem z ich strony najnowszy, odpalam a tutaj zonk: plik exe znika z pulpitu i nic się nie dzieje. Jest proces instal flash bla bla, zżera 30K, ale nic się nie dzieje. O co cho?

edit:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

jest napisane, że w chrome jest od razu - sprawdziłem, chrome najnowszy. filmik odpalam, zamuła 10 sekund i działa. Kiedyś do jasnej ciasnej chodziły płynnie. Jak temu zapobec?


Jakieś porady? Już ostatnio ten komputer ostro daje się we znaki i zaczyna mnie irytować...
Odpowiedz
#5
A z kodekami nic nie kombinowałeś?
Odpowiedz
#6
Zainstalowałem flasha z DP - to samo w chrome, to samo w firefoxie (odpala po 10 sekundach).

Kodeki? K-lite codec pack kiedyś instalowałem. Oprócz tego raczej nic z tym nie mieszałem. Normalnie VLC Media player otwiera wszystko - od .rmvb, .avi aż do .mkv z Zatoki Piratów - bez problemów. Ostatnio tylko instalowałem parę starych i nowych gierek, ale to chyba nie ma nic wspólnego z tą sprawą.


Chciałbym żeby to w miarę płynnie bez tego "opóźnienia" działało bo zazwyczaj mam dużo kart otwartych i np. playliste na YT i zmiana piosenki zawiesza całą przeglądarkę Sad W ogóle lipa jest z tym sprzętem, konfortu nie uraczę - +20 zakładek, na kilku YT właśnie i się potrafi na śmierć zawiesić
Odpowiedz
#7
Zawsze po odinstalowaniu flasha dobrze jest zrobić restart, i dopiero instalować na nowo. Wyłącz wspomaganie sprzętowe, powinno zacząć chodzić płynnie. Prawo-klikiem na fllmiku, ustawienia.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#8
z tego co widze masz ustawione jakieś proxy jeśli sam tego nie ustawiałeś to może twoje połączenie leci przez jakiś podejrzany serwer
Odpowiedz
#9
chrome nie potrzebuje flasha, ma swojego. Odinstaluj flasha wyczyść całkowicie w chrome historie wraz flashem itp i sprawdź ponownie w chrome. Jeśli problem będzie występowac to nie powinien on dotyczyć flasha. Jaki masz net?
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#10
Komputer resetowałem po instalacji sterowników karty graficznej, potem usunąłem flasha i zainstalowałem na nowo.

Chrome - wywaliłem flasha, wyczyściłem CCleanerem i zaczęło teraz po wyłączeniu przyspieszania sprzętowego normalnie chodzić. W FF i Opera też zaczęło płynniej chodzić (jednak w Operze nie na 100%) ( z resztą to jest różnie, czasami idzie płynnie bez problemu, czasami coś szwankuje, sam nie wiem od czego to zależy)

Proxy? Nic nie ustawiałem, nie przypominam sobie. Może to przez Peerblocka albo jakieś dodatki do przeglądarki? W Chrome mam
Google Analytics Opt-out Add-on (by Google), adblock i ietab, w FF google disconnect, fb disconnect, adbock plus, better privacy, colussion. Opera czysta. Łączę się przez router, ostatnio miałem problemy z netem i kazali odłączyć mikrofiltr, teraz idzie prosto z telefonu do routera (bez mikrofiltra). Net Netia na łączach tp "do 20 mbps" w rzeczywistości dużo mniej.
Odpowiedz
#11
to może spróbuj przeinstalować przeglądarki
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości