Panda zaatakowana przez Anonimowych...
#1
Hakerzy zablokowali 36 stron Pandy w odwecie za aresztowaniahakerów z grupy LulzSec, oraz poinformowali o umieszczeniu backdoora w kodzie flagowego produktu Pandy.

Tak wyglądała strona

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



No to dali miśkowi po uszachGrin
Odpowiedz
#2
Waa też po kliknięciu na te cztery linki

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

zawsze przenosi na polską stronę Pandy?...
Myślicie, że z tym backdoorem to moze być prawda? Co z użytkownikami Pandy?...
Odpowiedz
#3
Jeżeli to prawda, to Panda może wpaść w niezłe tarapaty, bo jak firma, która nie potrafi zabezpieczyć swoich danych, może gwarantować bezpieczeństwo innym?
Mnie rozbawiła informacja o hasłach używanych przez niektórych pracowników Panda Labs: qwe123, haslo123 itd.
Odpowiedz
#4
Cytat: Panda Security wydaje oświadczenie i bagatelizuje atak hakerów:

W odniesieniu do wczorajszej publikacji na temat ataku hakerów na strony Panda Security, redakcja dobreprogramy.pl otrzymała stanowisko firmy Panda Security:

Serwer, na który 6 marca włamania dokonała grupa hakerów LulzSec (stanowiąca część Anonymous) był umieszczony poza wewnętrzną siecią Panda Security. Służył jedynie kampaniom marketingowym oraz blogom. Zarówno domena

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

jak i

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

nie zostały zaatakowane. Wewnętrzna sieć Panda Security jak i kod źródłowy także nie uległy inwazji. Hakerzy nie uzyskali dostępu do aktualizacji serwera jak i danych użytkowników. Uzyskano jedynie dostęp do informacji związanych z kampaniami marketingowymi takich jak strony docelowe, produktowe oraz zdezaktualizowane poświadczenia w tym rzekome listy uwierzytelniające dla pracowników, którzy od ponad pięciu lat nie współpracują już z Panda.

Ponadto, jak zapewnili nas przedstawiciele Panda Security, konta pracowniców polskiego oddziału były odbsługiwane przez całkiem inny serwer, a hasła typu „haslo123” są po prostu wyssane z palca. Nawet przyjmując te słowa za dobrą monetę, nie zmienia to jednak faktu, że przed Pandą stoi teraz trudne zadanie odbudowania nadszarpniętej reputacji. Na „szczęście” dla Pandy wpadki zdarzają się każdemu, również innym producentom rozwiązań zabezpieczających. Noga powinęła się już dla przykładu firmom Symantec, McAfee, Kaspersky Lab i BitDefender. Ten ostatni zaliczył też niegdyś spektakularną wpadkę z blokowaniem systemu Windows.


Autor:Mirosław Truchan (mirekt) Dobreprogramy
Odpowiedz
#5
Oświadczenie wygląda na wiarygodne... Ale czy tak jest naprawdę? W każdym razie mnie te hasła też wydawały się nieprawdziwe Grin
Odpowiedz
#6
Cytat: grupa hakerów LulzSec (stanowiąca część Anonymous)

Co to za brednie? None
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#7
Backdoor w kodzie Pandy?? Eeee... takie bajki to na dobranoc mi mówcie Grin.
Odpowiedz
#8
Eugeniusz napisał(a):Backdoor w kodzie Pandy?? Eeee... takie bajki to na dobranoc mi mówcie Grin.


Bajka nie bajka ale czarny pijar swoje robi Smile
w10 - OSArmor + Simplewall
Odpowiedz
#9
Anonimowi mszczą się za LulzSec

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Cytat: Hakerzy powiązani z grupą Anonymous opublikowali w internecie kod źródłowy programu Norton AntiVirus 2006, który sześć lat temu został skradziony podczas ataku na serwery Symanteca. Będziemy walczyć z każdą osobą, organizacją, korporacją czy rządem, którzy próbują nas powstrzymać — zapowiadaja.


Jak widzimy powoli przybierają się do innych.

Więcej informacji na

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości