Pomoc w wyborze RAMu DDR3 SO-DIMM
#1
Witam.
Nadszedł czas rozbudowy laptopa i szukam pamięci RAM do niego. Wyjąłem stare i według parametrów starej potrzebuję pamięci DDR3 SO-DIMM PC3-10600. Interesuje mnie co najmniej 4GB w dobrej cenie. Oto zdjęcie starej pamięci:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

W laptopie posiadam jeden slot wolny.
Na razie znalazłem:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Czy opłaca się ją brać, czy szukać czegoś innego? I najważniejsze - czy będzie pasować?

Tutaj CENEO:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#2
Ze swojej strony powiem tylko, że lepiej jechać do jakiegoś sklepu RTV AGD i oni Ci tam dopasują pamięć RAM, sprawdzą czy wszystko działa itd., a kupisz przez internet, coś nie zatrybi i zostajesz na lodzie. Najbezpieczniejsze i w cale nie droższe rozwiązanie. A, i sprawdź czy laptop udźwignie Ci więcej niż 4GB.
Pozdrawiam
avast! Free Antivirus
Asus X52JE | Intel Core i3 M370 | 3GB RAM DDR3 | ATI Radeon HD 5470
Odpowiedz
#3
Nie mam możliwości wyjazdu do jakiegoś RTV Sad. Zawsze można odstąpić od umowy kupna-sprzedaży i oddać produkt. Jak dopasuję każdy parametr to co ma nie działać? "maks. 8 GB"
Odpowiedz
#4
Ja bym się troszkę bał. Nie takie rzeczy czytałem. Dokupić taki sam ciężko, jak już to ludzie biorą 2x 4GB żeby mięć identyczne to wtedy powinno działać. Ok, można odstąpić od umowy, ale Ty ponosisz koszty przesyłki to już będziesz za obie strony około 15-20 zł w tył.
avast! Free Antivirus
Asus X52JE | Intel Core i3 M370 | 3GB RAM DDR3 | ATI Radeon HD 5470
Odpowiedz
#5
Borzuck napisał(a):Ja bym się troszkę bał. Nie takie rzeczy czytałem. Dokupić taki sam ciężko, jak już to ludzie biorą 2x 4GB żeby mięć identyczne to wtedy powinno działać. Ok, można odstąpić od umowy, ale Ty ponosisz koszty przesyłki to już będziesz za obie strony około 15-20 zł w tył.

Ja tak samo. Dlatego założyłem temat Sad. Nie mam możliwości wyjazdu, więc nie mam też innego rozwiązania niż kupno przez internet.
Odpowiedz
#6
Ja mam w swoim HPku takie same moduły. Było 2 GB, chciałem więcej to po prostu wlazłem na Allegro, kupiłem 4 GB kostkę Samsunga (z tym, że lap pracował na 1066 MHz, a ja kupiłem 1333 MHz). Włożyłem i działa do tej pory.
Niemniej fakt, czasami się zdarza, że coś się będzie gryźć.
Odpowiedz
#7
Cytat: Ok, można odstąpić od umowy, ale Ty ponosisz koszty przesyłki to już będziesz za obie strony około 15-20 zł w tył.


Potwierdzam. Ostatnio miałem to samo z dyskiem. Odstąpienie od umowy i jestem 20 zł w plecy Sad
Odpowiedz
#8
Lepsze to niż posiadanie zbędnego produktu. Sam miałem taki przypadek i zwróciłem. Jak nie dostane więcej odpowiedzi to jutro zamawiam ten RAM Smile.
Odpowiedz
#9
A więc tak, PC -10600 to 1333Mhz , czyli CL9 , L9. Te ze sklepu morele.net- GoodRam będą idealne i cena rozsądna. Możesz śmiało kupować, bo nic nie stoi na przeszkodzie by coś było nie tak.
Odpowiedz
#10
Goodramy są dobre czy jakiejś innej firmy brac?
Odpowiedz
#11
ja bym brał coś innego, nie ufam goodramom
Odpowiedz
#12
To jaką polecasz?
Odpowiedz
#13
Najlepsze zapewne są:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Z "pospolitych" polecam oprócz GoodRam - Nanya Technology, Elixir.
Odpowiedz
#14
kingston to minimum, ocz, ale to moja subiektywna ocena
Odpowiedz
#15
A czy Kingstony, OCZ są RoHS Compilance?

Nanya i Elixir z tą dyrektywą są zgodne. Wszak to i tak wybór tego który kupuje, tak tylko podpowiadam.Grin

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#16
Czyli te by były lepsze?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ósma od góry - jest zgodna z moim laptopem Smile.
Odpowiedz
#17
nukemiak napisał(a):ja bym brał coś innego, nie ufam goodramom


A czemu nie warto ufać GoodRAMom? Bo robi je polska firma?
Ja używałem ich kostek dłuuugo, bo od około 2003 do ~2009r. nigdy żadnych problemów nie było, a warunki gwarancji w niczym nie są gorsze niż u konkurencji.
Odpowiedz
#18
No to Panowie mam dylemat:
Crucial:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

czy
polski GoodRAM:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Gwarancja dożywotnia w obu, GoodRAM tańszy.

Ostatecznie - z tych dwóch, które wybrać? Bo mogę od razu już zamówić.
Odpowiedz
#19
Flash999 odpowiedź jest jedna - Crucial oczywiście. Nie zastanawiaj się. Wink
Odpowiedz
#20
Ok, zamawiam Cruciale. Temat już zakończony, jednak proszę go nie zamykać - napiszę gdy już je dostane, zamontuje i przetestuje.

Kupuję:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości