Windows Defender / MSE - wersja 6
#1
Nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę, ale Windows 8 jako chyba pierwszy system od czasu Windows Me nie informuje nas o tym, że nie mamy oprogramowania antywirusowego.
W XP/Vista/7 mieliśmy wbudowanego Defendera, ale sam z siebie nie był specjalnie dobry w walce z wirusami.

W Windows 8 również jest Defender, ale tak naprawdę jest to Microsoft Security Essentials, stąd brak informacji o potrzebnym antywirusie.
Różnice można zobaczyć po rzuceniu okiem na screeny:

MSE 4 BETA:
[attachment=0] <!-- ia0 -->mse4.png<!-- ia0 -->[/attachment]


Defender z Windows 8:
[attachment=1] <!-- ia1 -->defender.png<!-- ia1 -->[/attachment]


Czy jest różnica w wykrywalności? Tego nie wiem.
Na razie zauważyłem tylko, że w czasie bezczynności program "lubi" zrobić sobie szybkiego skana, zaś przy pełnym limituje użycie CPU do ~20-25% (w opcjach nie ma wyboru limitu).


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz
#2
Działa ok,jest lekki , jeszcze tylko niech poprawią multi powiadomienia (spamik jest niezły). Jak zainstalujemy na pc jakieś oprogramowanie av to windows defender automatycznie się wyłączą, po odinstalowaniu av wd wznawia swojapracę.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#3
Myślę, że po integracji programu antywirusowego w system, zrobi się wielka awantura o monopol.
Odpowiedz
#4
Cytat: Nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę, ale Windows 8 jako chyba pierwszy system od czasu Windows Me nie informuje nas o tym, że nie mamy oprogramowania antywirusowego.


Wydaje mi się że tutaj jest błąd. Od Windows XP stwierdziłem że pojawia się infomacja o Tym że nie mamy zabezpieczenia. Później wrzucę screeny. Chyba od Visty pojawił się Defender ale wciąż dymek był. Później pojawiła się automatyczna instalacja MSE wraz z WU gdy nie mamy programu zabezpieczającego.
Odpowiedz
#5
Defender wbudowany jest od Visty, potwierdzam. Natomiast, jeżeli chodzi o centrum zabezpieczeń, to kiedy się pojawiło? Nie przypadkiem w XP SP2?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#6
Waves97 napisał(a):
Cytat: Nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę, ale Windows 8jako chyba pierwszy system od czasu Windows Me nie informujenas o tym, że nie mamy oprogramowania antywirusowego.

Wydaje mi się że tutaj jest błąd. Od Windows XP stwierdziłem że pojawia się infomacja o Tym że nie mamy zabezpieczenia. Później wrzucę screeny. Chyba od Visty pojawił się Defender ale wciąż dymek był. Później pojawiła się automatyczna instalacja MSE wraz z WU gdy nie mamy programu zabezpieczającego.

Waves, dobrze jest napisane Smile w XP pojawił się komunikat o braku zabezpieczeń, a Me jest przecież starszy. W8 to pierwszy od czasu Me, gdzie informacji o braku zabezpieczeń nie ma.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#7
Informacji nie ma, bo zabezpiecznie jest Tongue
Defender reaguje jak MSE, więc mamy AV pod innym szyldem Tongue
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#8
Tak. Od SP2 w XPku. Czyli to on jako pierwszy informował o braku zabiezpieczenia.
Tego Defendera nie da się odinstalować ? Może aplikacje przeznaczone już na W8 będą wyłączały Defendera w przyszłości. Któraś z opcji musi się potwierdzić bo gdy MS zezwoli tylko na ich produkt to będzie właśnie burza.


Dodano: 03 mar 2012, 16:32

Faktycznie przeoczyłem te nie Tongue Wybaczcie
Odpowiedz
#9
Możesz wyłączyć usługę Windows Defender. Prawdopodobnie instalacja oprogramowania innych producentów, będzie automatycznie wyłączała Windows Defender, tak jak to u niektórych ma miejsce aktualnie również w Windows 7.
Odpowiedz
#10
Sam się zastanawiałem, jak to ująć i właśnie postanowiłem napisać o wydaniu Millenium dodając słowo "nie", które by wszystko wyjaśniało Smile

PascalHP napisał(a):Myślę, że po integracji programu antywirusowego w system, zrobi się wielka awantura o monopol.


Fakt, program jest wystarczający dla większości użytkowników, a na dodatek lekki i nie angażujący uwagi... naprawdę godny konkurent dla wielu innych programów.
Te sprawy antymonopolowe mnie wpieniają - tak samo jak było z przeglądarką internetową. Panowie z Opery zamiast reklamować swój, jakby nie patrzeć naprawdę świetny produkt, to krzyczeli ile wlezie, że powinien być ekran wyboru aby nie robić monopolu z IE...
No to ja w takim razie domagam się takiego samego ekranu na Macu i wszystkich dystrybucjach Linuksa, które domyślnie wyposaża się w 1 przeglądarkę - oni też nie działają fair, bo promują tylko 1 rozwiązanie (a jak ktoś powie, że można doinstalować to odpowiadam: w Windowsie też można...).
Odpowiedz
#11
Gdyby Linuks miał większość rynku, jak Windows, to też by napływały masowe skargi pewnie. W końcu chodzi o popularność danej przeglądarki skoro każda z rankingów jest darmowa. Temat jest jeszcze na tyle skomplikowany, że IE i Safari to rozwiązania producentów systemów operacyjnych. W przypadku linuksa sprawa się zaciera.

Ja widzę to tak, że Windows i tak będzie jeszcze długo głównym systemem operacyjnym wykorzystywanym w korporacjach i mniejszych firmach, gdzie raczej nikt nie będzie miał pretensji o zintegrowanie MSE z systemem. Tutaj już muszą czysto walczyć producenci systemów zabezpieczeń i starać się jakoś przekonać klienta, że potrzebuje programu zewnętrznych firm. Mimo tego, że prawdopodobnie nie potrzebuje Grin
SpyShelter Firewall
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości