Coś nie tak z Avastem Free 7
#1
Uaktualniłem Avasta Free 6 do wersji 7 przy użyciu wewnętrznego "updatera".
Pod koniec procesu uaktualniania pojawia się okno zachęcające do udziału w "społeczności".
Odznaczam. Reboot systemu i znowu to samo okno. Odznaczam. i.t.d.
Następnie zmieniam opcje udziału w społeczności poprzez ustawienia. Reboot i znowu okno.
I tak na okrągło.
Odinstalowałem Avasta Free 7, oczyściłem komputer i wykonałem czystą instalację.
Po reboocie pojawia sie wyżej wzmiankowane okno, odznaczam udział w społeczności
i tym razem jest OK - pamieta ustawienia i przy kolejnym reboocie nie pojawia sie pechowe okno.
Wniosek - chyba skopany jest wewnetrzy updater.

Być może bywalcy forum pamietaję mój temat o lekkim zestawie.
Faworytem był Avast Free 6 i Private Firewall 7.
W przypadku Avasta Free 7 sytuacja jest inna - konfiguracja ta bardzo spowalnia komputer
i czyni go mało "responsywnym" (nie znajduję poprawnego polskiego słowa - przepraszam).
Mało tego. Od czasu do czasu zdarzają sie zamrożenia systemu trwające nawet paredziesiąt sekund.
Oczywiście PF jest w wykluczeniach Avasta w skanerze i "guardzie"
Tak więc na chwilę obecną Avast Free 7 i PF 7 nie sprawdzają się u mnie.

Komputer ma zainstalowany Win XP Pro SP3

P.S. Co ciekawe, na starym komputerku z Windowsem 2000 SP4 i OA Premium 3.1.0.26
Avast Free 7 działa bez najmniejszych problemów.

Pozdrawiam
William
Odpowiedz
#2
william1955 napisał(a):i czyni go mało "responsywnym" (nie znajduję poprawnego polskiego słowa - przepraszam).

Żwawym?
Przepraszam za odejście od tematu.

Możesz zgłosić sprawę do Grega Salvato - PF miał już nieraz problemy odnośnie kompatybilności z Avastem.
Odpowiedz
#3
Skoro problem typuAvast v. zapory, to "coś nie tak" było również u mnie...nie bawiąc się w jakieś szczegóły przyczyny powiem, że przywracałem system - czyli straciłem instancję L''n''S, ale nie ustawienia, bo były zapisane - na takim systemie zainstalowałem najpierw Avasta i tak zostało na razie bez zapory, do dzisiaj rana. Rano chcę instalować L''n''S...i kupa...instalator się uruchomił i zgłosił się Avast, że sugeruje uruchomić instalator w piaskownicy...oczywiście, że nie i zamknąłem komunikat...instalator pokazał kilka "kresek postępu jeszcze "zgasł". Próbowałem kilka razy go uruchomić i wciąż tak samo, choć instalka zapory była w wyjątkach. W końcu wyłączyłem wszystkie osłony...to samo...po restarcie z wyłączonymi osłonami dalej bez zmian.
Zgłupiałem zupełnie...Avasta pożegnałem i do tej pory nie wiem, o co chodziło.
Następna sprawa...po aktualizacji Avasta zmieniły się ustawienia...na pewno "autosandboxa", bo były na "pytaj", a po aktualizacji było automatyczne uruchamianie w piaskownicyQuestion
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#4
U mnie Avast konfliktował ze SpyShelter-em Premium - powodował wywalenie błędu przez SS i zamknięcie programu. Po wywaleniu Avasta SS działał bez zarzutu. Pożegnałem Avasta na dobre i wróciłem do sprawdzonego zestawu.
Odpowiedz
#5
Również z Avastem się nie polubiliśmy. Chociaż nigdy, go nie lubiłem:p

Czytając na stronie Avasta, jakie nowe funkcje wprowadzili np. skanowanie SSL myślałem, że będzie teraz moim nr.1 wśród darmowych AV.

Jednak... spowalnia bardzo neta. Po wyłączeniu Avasta wszystko wraca do normy. Dla mnie sprawa bardzo ważna - prędkość przeglądania internetu. Tym
bardziej, że chwilowo mam wolny internet.
Odpowiedz
#6
Kurcze, sporo osób ma problemy z nowym Avastem, a u mnie wręcz odwrotnie, wersja 6 była widoczna podczas przeglądania internetu, minimalne opóźnienia, a wersja 7 to rakieta.
Odpowiedz
#7
Mam problemy z Avastem 7 na komputerze z Win XP Pro SP3.

Na komputerze z Win 2000 Pro SP4 i OA 3.1.0.24 działa aż miło (szybko i lekko).
Tym bardziej dziwne, że większość aktualnego oprogramowania nie chce już działać z Win 2000.

Pozdrawiam
William
Odpowiedz
#8
ELWIS1 napisał(a):Również z Avastem się nie polubiliśmy. Chociaż nigdy, go nie lubiłem:p

Czytając na stronie Avasta, jakie nowe funkcje wprowadzili np. skanowanie SSL myślałem, że będzie teraz moim nr.1 wśród darmowych AV.

Jednak... spowalnia bardzo neta. Po wyłączeniu Avasta wszystko wraca do normy. Dla mnie sprawa bardzo ważna - prędkość przeglądania internetu. Tym
bardziej, że chwilowo mam wolny internet.

Wystarczy po prostu wyłączyć osłonę WWW.
Dużo osób ma z nim problemy, jednak na razie mi nic się nie zdarzyło. Zachciało im się wydawać szybko nową wersję.
U mnie SS Premium z avast! IS nie konfliktuje.
Co do rozwiązania - spróbuj założyć temat na forum avast!
Odpowiedz
#9
Nie będę zakładał tematu, bo jakoś generalnie avast! mi nie leży. Nie uważam, że to zły program, wręcz przeciwnie, ale to nie program dla mnie Wink
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości