MBAM czy EAM?
#1
Jakie Wasze zdanie w tym temacie?
MBAM
za- 86zł jednorazowo, dobra reputacja u użytkowników, praktycznie brak FB, wysoka skuteczność leczenia
przeciw- brak reakcji przy wypakowywaniu paczek, mała konfigurowalność (chyba że nie umiem znaleźć gdzie odblokować zablokowaną stronę www), minimalnie słabsza wykrywalnośc od EAM
EAM
za- 66,28 zł, bardzo wysoka skuteczność, dobra ochrona rezydentna
przeciw- 66,28 zł co roku , duża skłonnośc do FP (choć ostatnio duża poprawa)
Odpowiedz
#2
Porównujesz EAM i MBAM Pro? To inna liga. MBAM może być dodatkiem do EAM Wink
Chyba, że chodzi Tobie o same skanery na żądanie. MBAM ma gorszą wykrywalność, ale lepszą skuteczność w leczeniu zainfekowanych systemów. EAM odwrotnie.
Odpowiedz
#3
Dokładnie tak jak napisał Kamil. EAM to kompletny pakiet zabezpieczający, posiadający 2 skanery i mogący zastąpić dowolny inny program antywirusowy dostępny na rynku. MBAM to uzupełnienie już zainstalowanego oprogramowania zabezpieczającego. Moim zdaniem MBAM zawsze warto mieć, zwłaszcza, że wymaga tylko jednorazowej opłaty. Z EAM korzystam od 3 miesięcy i jestem niesamowicie zadowolony. Najlepiej zakupić od razu te dwie aplikacje Grin
Jeśli chodzi o FP w EAM - nie miałem żadnego od tych 3 miesięcy. Wcześniej korzystałem z COMODO i bywało po kilka na miesiąc. Plusem EAM są również bardzo częste aktualizacje - po kilka/naście razy w ciągu dnia i świetny bloker behawioralny. Warto sprawdzić, trial jest na 30 dni i pozwala wyrobić sobie opinię co do ew. zakupu (tutaj również Emsisoft daje radę - dorzucają świetne gratisy) <!-- sSmile2-->Smile2 <!-- sSmile2-->
This is your life and it's ending one minute at a time

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Powered by mózg + Bitdefender Internet Security 2013
Odpowiedz
#4
Ja bym stawiał na EAM duża wykrywalność a FP to ja nie pamiętam choć już chwile go używam.

MBAM upolujesz w jakimś konkursie tak jak mi się to udało i bedziesz miał cały zestaw w jednej cenie

Zablokowana strone musisz dodać do ignorowanych zaraz po zablokowaniu przez mbam imasz spokoj
Odpowiedz
#5
Porównuję, bo The PRO version of Malwarebytes Anti-Malware monitors every process and stops malicious processes before they even start. The scanner and realtime Protection Module both use our advanced heuristic scanning technology to keep your system safe and secure against even the latest malware threats.więc wg mnie sens jest. Z resztą jest wiele porównań w sieci.
Poza tym u mnie bazą jest WSAC, do którego mogę dobrać wszystko łącznie z pakietami IS (KIS, FIS itd.)
byku81 napisał(a):Zablokowana strone musisz dodać do ignorowanych zaraz po zablokowaniu przez mbam imasz spokoj
ale jak?W logach mam tylko IP-BLOCK 195.68.160.xxx (Type: outgoing, Port: 50773, Process: iexplore.exe)
Odpowiedz
#6
MBAM płatna wersja to z jednej strony zaleta (auto-update), z drugiej pewna "wada", bo rezydentny skaner nie jest tak lekki, jak mógłby być.
Odpowiedz
#7
asg napisał(a):ale jak?W logach mam tylko IP-BLOCK 195.68.160.xxx (Type: outgoing, Port: 50773, Process: iexplore.exe)


Po informacji o zablokowaniu prawym klikiem na ikonkę w zasobniku -> przejechać do "Dodaj do listy ignorowanych" -> kliknąć na IP z listy i to wszystko <!-- sSmile2-->Smile2 <!-- sSmile2-->
This is your life and it's ending one minute at a time

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Powered by mózg + Bitdefender Internet Security 2013
Odpowiedz
#8
aope napisał(a):Po informacji o zablokowaniu prawym klikiem na ikonkę w zasobniku -> przejechać do "Dodaj do listy ignorowanych" -> kliknąć na IP z listy i to wszystko <!-- sSmile2-->Smile2 <!-- sSmile2-->

działa
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości