Avira Antivirus (Free) Updater pożera 49% CPU
#1
Witam! Smile
Mam problem z obciążaniem procesora przez Avira Antivir (Free) Updaterana poziomie 49% (vide załącznik) i to nie chwilowo lecz przez cały czas. Powoduje to spowolnienie pracy komputera, więc wyłączam ten proces w Menedżerze zadań, ale obawiam się, że wówczas antywirus nie będzie aktualizował bazy wirusów. Poradźcie proszę, co zrobić, żeby Updater nie obciążął tak procesora i równocześnie, żebyAntivirus automatycznie aktualizował bazę wirusów.

Konfiguracja komputera:
AMD Athlon™64x2 Dual core Processor 3600+
VIA K8M800/K8N800, AMD Hammer
Pamięć fizyczna 1984 MB(Registered DDR SDRAM)
Dysk fizyczny ST380815AS(74 GB, IDE)
C: (NTFS) 20002 MB (2113 MB wolne)
D: (NTFS) 28003 MB (7902 MB wolne)
E: (NTFS) 28301 MB (6868 MB wolne)
Napęd dysków optycznych ATAPI DVD ADH20A4P
Napęd dysków optycznych Optiarc DVD RW AD-7173A

PozdrawiamSmile
Odpowiedz
#2
@Wisia
Nie używam już wersji Free tylko Premium ale przypuszczam, że powinno być tak samo. Updater pojawia się u mnie w procesach tylko podczas aktualizacji i znika. Przypuszczam, że jest to błąd AntiVira. Kliknij na setup i wybierz opcję naprawy a jeżeli nie to nie zadziała, wyinstaluj Avirę i zainstaluj ponownie.

Pozdrawiam Smile
Odpowiedz
#3
Witaj! dziękuję za odpowiedź. Sprawdziłam obie możliwości tj. naprawę Aviry i odinstalowanie z ponowną instalacją (coczywiście po każdej czynności restartując komputer) i żadnego efektu. Pewnie będę musiała zrezygnować z AvirySad

Pozdrawiam serdecznieSmile
Odpowiedz
#4
Przecież aktualizacja trwa sekundę, więc w czym problem? Po za tym updater ma morderczą robotę. Musi pobrać pliki a potem zainstalować je w programie. To trochę obciąża procesor.
"Nie jestem konsumentem mieszczącym się w standardzie
Nie jestem gatunkiem skazanym na wymarcie
Nie jestem obiektem medialnego hałasu
Jestem nielegalnym zabójcą czasu"
Odpowiedz
#5
Przecież aktualizacja trwa sekundę, więc w czym problem?

Widać nie przeczytałeś pierwszego posta.
Cytat: Mam problem z obciążaniem procesora przez Avira Antivir (Free) Updatera na poziomie 49% (vide załącznik) i to nie chwilowo lecz przez cały czas.
Nie tylko podczas aktualizowania bazy wirusów (co byłoby dla mnie niezauważalne). A przy stałym obciążeniu procesora w połowie jego mocy, każda inna praca na komputerze bardzo się ślimaczy.

PozdrawiamSmile
Odpowiedz
#6
@Wisia

Wyinstaluj Avirę Free i zainstaluj sobie kompletną wersję: Avira Premium.

Promocyjny key na 92 dni:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#7
Dziękuję Ci bardzo. Skorzystałam z linka. Miałam co prawda do wyboru tylko AntiVir PE Premium, ale i tak po zainstalowaniu i pozostawienu ustawień domyślnych Updater zniknął z uruchomionych procesów po zaktualizowaniu bazy wirusów (bąź tylko sprawdzeniu, że jest najaktualniejsza na ten moment).

Pozdrawiam bardzo serdecznieSmile
Odpowiedz
#8
Cieszę się, że wszystko OK Smile
Avira Premium, to znakomity antywirus. Do tego jeszcze bardzo dobry firewall i możesz zapomnieć o wirusach.

Wesołych i Spokojnych Świąt!
Odpowiedz
#9
Barszo Ci dziękuję! Antywirusa mam dobrego - ZoneAlarm - chociaż darmowy, to bardzo dobrze się spisuje. Avira Classic też się dobrze spisywała poza tym, że Updater tak angażował procesor, ale teraz - dzięki Tobie wszystko jest w jaknajlepszym porządku.

Pozdrawiam bardzo serdecznieSmile I także życzę Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego 2009 Roku (gdybym tak przypadkiem nie mogła tu wpaść po Świętach)Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości